Ünlü CEO: Bitcoin Dibe Ulaştı! Sırada Bunlar Var

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
410 görüntülenme
Ünlü CEO: Bitcoin Dibe Ulaştı! Sırada Bunlar Var

Kripto yatırım firması Pantera’nın CEO’su olan Dan Morehead, Bitcoin için dibe vuruşun gerçekleştiğini söyledi.

Sektöre yatırım zamanı

Morehead, 2023 piyasa görünümü için yayımladığı blog yazısında, 2022’deki yıkıma rağmen kripto paraların ve blockchain’in gelişeceğini belirtmiştir. CEO’su olduğu yatırım şirketi Pantera’da Morehead ile aynı görüşleri paylaşırken şu anın bu sektörde bir iş kurmak için iyi bir zaman olduğunu düşünmektedir.

Ünlü CEO: Bitcoin Dibe Ulaştı! Sırada Bunlar Var

Morehead, Pantera’nın önceki üç kripto kışı boyunca blockchain fonlarını yönettiğini ve bunların her birinde “sözde felaket olaylarının” yaşandığını açıklamıştır.

Bu sebeple emin gözüken Morehead, Mt. Gox’u örnek vererek, “Şirket çöktüğünde, o sırada FTX’ten önemli ölçüde daha büyük olan %85’lik bir pazar payına sahipti.” diye ekledi.

CEO’ya göre Bitcoin çoktan dibe ulaştı

Risk varlıkları için zayıf bir makro piyasa ve tarihi felaketler karşısında blockchain’in dayanıklılığına dikkat çeken Morehead, Bitcoin’in çoktan dibe ulaştığını söylemiştir. Ayrıca CEO, blockchain varlıklarının kısa süre içinde yıllık 2.3 kat değer kazanma trendini sürdüreceğine inandığını belirtmiştir.

Ünlü CEO: Bitcoin Dibe Ulaştı! Sırada Bunlar Var

Piyasa değeriyle en büyük kripto para olan Bitcoin, bu sene şimdiden en iyi performans gösteren varlık konumuna ulaşmıştır. Goldman Sachs’ın müşteri notuna göre Bitcoin; altın, emtia ve endeksleri açık ara geride bırakmıştır. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Bitcoin, anlık olarak yaklaşık 22.750 dolardan işlem görüyor.

DeFi, boğa piyasasını yönlendirebilir

Pantera Capital, dijital varlık alanının bir sektörünün bir sonraki boğa piyasası döngüsünün yaşam gücü olacağını söylüyor. Pantera’nın en son haber bülteninde, baş yatırım sorumlusu Joey Krug, merkezi olmayan finansın (DeFi) bir sonraki boğa piyasasının temelini oluşturacağını söylüyor.

Krug, birçok farklı kripto patlaması ve çöküşüyle 2022’nin muhtemelen kripto tarihindeki en büyük kargaşa yılı olduğunu söylüyor. Ancak 6,9 milyar dolarlık fonun yönetilmesine yardımcı olan CIO, en iyi protokoller daha düşük fiyatlar görse bile DeFi’nin 2022 boyunca tamamen bozulmadan kalmayı başardığını söylüyor. Krug yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öte yandan burada ilginç olan şey, büyük ölçüde bilinmeyen karşı taraflara borç veren merkezi olmayan finans protokollerinin patlamamış olması. DeFi protokollerinin başarılı olmasının ardındaki mantık, birkaç seviyeye sahiptir. Yüzey seviyesi, bu protokollerin (ör. Compound, Aave ve Maker) insanları teminat vermeye ve agresif risk kontrolleri uygulamaya zorlamasıdır.”

Ünlü CEO: Bitcoin Dibe Ulaştı! Sırada Bunlar Var

Krug, DeFi protokollerini yöneten kodun, kullanıcılarını keyfi muhakeme temelinde onlara güvenmeye ikna eden insanlardan daha üstün olduğunun kanıtlandığını söylüyor.

Riskten korunma fonu yöneticisi, DeFi’nin öne çıkması için esas olarak üç ana konuyu ele alması gerektiğini söylüyor. Bunlar, kripto cüzdanlarındaki kullanıcı deneyimini, Ethereum’da (ETH) işlem ücretlerini ödemeyi ve hantal yasal para rampalarını içerir. Krug, bu üç sorunda ilerleme görülürse, DeFi’nin bir sonraki kripto boğa döngüsünü sürdürebileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bu Meme Coin, SHIB ve DOGE’u Geride Bıraktı!
Dikkat: Bu Meme Coin, SHIB ve DOGE’u Geride Bıraktı! Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin projeleri, ivmelerinin çoğunu sosyal faaliyetlerden alıyor. Bununla birlikte, Rich Quack ile meme coin projelerinin yeni bir “sosyal kralı” olabilir. İşte detaylar… Bu meme coin sosyal aktivitede SHIB ve DOGE’u geride...
Aslı Dinçer 6 gün önce