Ünlü CEO’dan Rekor Altın Tahmini: 2021’de Bu Seviyeler Geliyor!

gold 163519 1280 2
gold 163519 1280 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, yatırımcıların nakit sıkıntısı çeken Çin Evergrande krizine karşı temkinli davranmasıyla güvenli liman talebiyle desteklenirken, ABD Dolar Endeksinin hafif düşüş yaşaması ile de yükseldi. Perşembe gününü 1.742 dolardan kapatan değerli metal, yazım sırasında 1.754 dolardan el değiştiriyor. Peki, sırada hangi seviyeler olacak? İşte uzman isimlerin altın tahmini

Gold Royalty CEO’sundan altın tahmini: 3.000 dolarlık zirve geliyor

Altın 1981’de nominal olarak ons ​​başına 850 dolara ulaştığında zirve yaptı, ancak bugün reel olarak enflasyona göre ayarlandığında bu değer, 3.000 dolara denk. Bu nedenle Gold Royalty Corp. CEO’su David Garofalo, verdiği bir demeçte, bu döngünün yaklaşan zirvesinin 3.000 dolar olduğunu söyledi. CEO, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Altının gerçek anlamda tüm zamanların zirvesi, aslında nominal altın fiyatının ons başına 850 dolar olduğu 1981’de elde edildi, bu da 2021’de ons başına 3.000 dolar olur. Bu döngüde görüleceğini düşünüyorum.

"Zorlu Günler Geliyor" Usta İsim, Altın Fiyatı İçin Sıradakini Açıkladı!

Gold Royalty gibi “royalty” şirketleri, portföy madenciliği şirketlerinin en üst sıradaki gelirlerinin bir yüzdesini alarak gelir elde ederler ve bu nedenle maliyet enflasyonu yoluyla potansiyel marj daralmalarına maruz kalmazlar. Gold Royalty’den önce Garofalo, Newmont ile birleşmeden önce Goldcorp’un CEO’su olarak görev yaptı. Kripto para birimleri konusunda da yorumda bulunan Garofalo, kıtlık yönünün kriptoları bir değer deposu olarak sınıflandırmak için geçerli bir argüman olmadığını söyledi.

Thomas Hayes: Fed bir sonraki büyük hamleyi işaret ederken altın düşüyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Federal Açık Piyasa Komitesi 22 Eylül’de yaptığı Eylül toplantısında faiz oranlarını değiştirmedi. Great Hill Capital’in yönetici ortağı Thomas Hayes, “faiz artışını en erken 2022’nin sonu ve daha büyük olasılıkla 2023’de göreceğimizi” söyledi.

"Zorlu Günler Geliyor" Usta İsim, Altın Fiyatı İçin Sıradakini Açıkladı!

Hayes, Fed’in varlık alımını azaltması sürecinin 2022’nin ilk çeyreğinde başlayabileceğini söyledi. “Yaptıkları şey, Aralık ayında yapılacak bir duyuru için zemin hazırlamak. Powell’ın kutuyu işaretlemek için gerekli gördüğü şey, geçen aydan çok daha iyi bir şekilde gelen bir istihdam raporu olurdu.” Hayes’e göre bu sırada altının düştüğüne işaret etti. Yönetici isim ayrıca, değerli hisse senetlerinin artık değer artışı sağlayan hisse senetleri yerine tercih edildiğini de söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü CEO’dan Rekor Altın Tahmini: 2021’de Bu Seviyeler Geliyor!