Ünlü Ekonomistten ONS Altın ve Gram Altın Tahminleri: Bu Seviyeler!

gold rate per gram check out current gold price per gram
gold rate per gram check out current gold price per gram
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, haftaya yüksek seviyelerde başladı. Kapanışa doğru önceki seviyeler yeniden görülmeye başlansa da ons altın, bugün 1.760 doları gördü. Gram altın ise 500 liranın üzerine çıkıp 502.5 liraya ulaştı. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaya dair tahminlerini açıkladı.

Ünlü ekonomistin ons altın tahmini:

Uzman isim İslam Memiş, altının ons fiyatı için 1.750 doların kritikliğine dikkat çekti. Memiş’e göre altın fiyatı bu seviyenin altında kapanış gerçekleştirirse, düşüş trendi sürebilir. Ayrıca, piyasalara ABD Merkez Bankası’nın etkisinden de bahseden uzman, Fed Başkanı Powell’ın “şahin tondaki açıklaması” sonucu piyasadaki etkilerinin görüldüğünü belirtti.

Altın Fiyatları Tahminleri: İşte Beklenen ve İzlenecek Seviyeler!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Powell’ın konuşmasının ardından altın, 1.742 dolar seviyelerini gördü. Memiş, altının yükselişe geçebilmesi için 1.780 dolar ve üzerinde kapanışlar olması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca düşüşlerin sürmesi için 1.721 doların altına inilmesi gerektiğini söyledi.

Gram altın tahmini

Gram altın cephesinde ise İslam Memii, yükselişin süreceğine inandığını söyledi. Uzmana göre gram altının yükselişinin arkasında hem dolar, hem de ons olduğu için teknik olarak yükselişler devam edebilir. Memiş, geçen hafta gram altının 482-502 lira arasında serbest piyasada işlem gördüğünü belirterek kuyumcularda 500 liranın bile görüldüğünü belirtti. Gram altında yukarı yönlü kırılmaya dikkat çeken analiste göre artık 492-497 liralık seviyeler takip edilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomistten ONS Altın ve Gram Altın Tahminleri: Bu Seviyeler!