BTC Fiyatında Sırada Neler Var? İşte Uzman İsimlerden Bitcoin Tahminleri

BTC Fiyatında Sırada Neler Var? İşte Uzman İsimlerden Bitcoin Tahminleri
BTC Fiyatında Sırada Neler Var? İşte Uzman İsimlerden Bitcoin Tahminleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Perşembe günkü %0,48’lik hafif gerilemenin ardından, ayılar dün gece Bitcoin’i devraldı. Cuma günü Bitcoin fiyatında %2,05’lik ani bir düşüşle birlikte, yükselen üst düzey altcoinler ve tüm kripto piyasası büyük bir geri çekilme için 180 derece döndü.  Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı yaklaşık %3 düşerek 69.034 dolara geriledi. Bu düşüş, GameStop hisselerinin en büyük influencer’ı RoaringKitty’nin canlı yayını sonrası yaşanan satış dalgası ve kripto para piyasalarındaki meme coin düşüşü ile bağlantılı olarak değerlendirilmekte. İşte çeşitli uzmanlardan gelen Bitcoin tahminleri

Bitcoin fiyatında son durum nedir?

7 Haziran’da Bitcoin fiyatı 70.771 dolardan gün içi %2,05’lik bir düşüşle 69.326 dolara düştü. Kripto para piyasası liderinin bu ani hamlesi, Çalışma Bakanlığı tarafından dün yayınlanan ABD Mayıs ayı Jobs raporundan derinden etkilendi. ABD Çalışma Bakanlığı, geçen ay 272.000 yeni işin eklendiğini vurgulayan bir rapor yayınladı. Bu, beklenen 185.000 rakamının çok ötesinde ve önceki ayın 165.000 iş verisinden eşi benzeri görülmemiş bir şekilde daha yüksek. Üstelik işsizlik oranında da bir artışla %4’e ulaşarak Ocak 2022 seviyelerine ulaşıyor.

Bitcoin Bahisleri Zirvede, ETF Girişleri Rekor Kırdı: İşte detaylar!

Uzmanların Bitcoin tahminleri ne yönde oldu?

70.000 dolar seviyesinin altındaki bir gecede yaşanan çöküşün ardından Bitcoin fiyatı yavaş bir tempoda 69.343 dolardan işlem görüyor. Bazı analistler, Bitcoin’in hala bir boğa piyasası içinde olduğunu söylüyor. Ayrıca önümüzdeki günlerde 83.000 dolara kadar yükselebileceğini savunmaktalar. Bu görüş, teknik göstergeler ve zayıf ekonomik verilerin faiz indirimi beklentisini artırması gibi faktörlere dayanıyor. Bitcoin’in ne zaman ve hangi fiyata zirve yapacağı konusunda net bir görüş yok. Bazı analistler 2024’ün 4. çeyreğinde 120.000 doları aşarak zirveye ulaşabileceğini öngörüyor. Ancak, bazıları ise bu tahminin abartılı olduğunu savunmakta.  Bu noktada çeşitli analistlerden Bitcoin tahminleri geldi:

  • il Capo: Düşüşü bir “silkeleme” olarak gören il Capo, BTC için ilk destek seviyesini 69.000 dolar, ikincisini ise 67.000 dolar olarak belirliyor. Ethereum’da ise 3.600 dolar seviyesinin altını kritik olarak yorumluyor.
  • Markus Thielen (10x Research): Bitcoin’in 72.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte 83.000 dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Bu tahmin, ters baş ve omuz formasyonu gibi teknik göstergelere dayanıyor.
  • Bitfinex Analistleri: Bitcoin’in bu boğa piyasası döngüsünün 2024’ün 4. Çeyreğinde 120.000 doları aşarak zirveye ulaşabileceğini belirtiyor. MVRV oranı gibi göstergeleri de analizlerine dahil ediyorlar.
Standard Chartered’dan Bitcoin Tahmini: 100.000 Dolar için Tarih Verdi!

Kripto para piyasaları oldukça riskli ve volatil olabilmektedir. Yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmak ve riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu haberdeki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve bir finansal danışmana danışmanız önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC Fiyatında Sırada Neler Var? İşte Uzman İsimlerden Bitcoin Tahminleri