Reklamı kapat

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Mayıs 2021
0 görüntülenme
Best Altcoins In 2019

Hedge fonu yönetimi şirketi Pershing Square Capital Management’ın kurucusu milyarder yatırımcı Bill Ackman, Bitcoin gibi en üstlerde yer alan kripto para birimlerine yatırım yapmasa da altcoin projesi Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı.

Bill Ackman, altcoin projesi Helium ile ilgileniyor

New York merkezli Fifth Avenue Sinagogu’nun yaptığı bir röportajda Ackman, en üstte yer alan kripto para birimlerine yatırım yapmasa da, bu alandaki bazı projeleri ilginç bulduğunu açıkladı. İşaret ettiği bir örnek ise, merkezi olmayan kablosuz bir ağ kuran Helium idi. Proje, insanların hotspot (bağlantı noktaları) kapsamında yerel HNT token’lerini çıkarmak için kullanabilecekleri küçük cihazlar olan Helium Hotspots’ı satıyor.

Ünlü Analist: Hazır Mısınız? Bu 3 Altcoin Parobolik Olacak!

Web sitesinde “evinizde veya ofisinizde basit bir cihaz kurarak, şehrinize kilometrelerce düşük güçte şebeke kapsama alanı sağlayabileceğiniz,” iddia ediliyor. Ayrıca bağlantı noktaları aracılığıyla ağ altyapısı oluşturup güvenliğini sağlamak ve cihaz verilerini aktarmak için HNT kazanıldığı belirtiliyor. Ackman’a göre proje, insanları “küresel bir kablosuz ağ kurma yönünde” motive ediyor. Ancak milyarder, projeye veya tokene yatırım yapmadığını açıkladı.

Bununla birlikte, yatırım yapsaydı, yatırımın şimdiye kadar kazançlı olduğunu kanıtlamış olacaktı. Mevcut Kriptokoin.com verilerine göre HNT fiyatının yazım sırasında 16 dolar civarında olduğunu gösteriyor. HNT, yılın başından bu yana %1.100 oranında artmış durumda.

5 günlük HNT/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Ackman, BTC’yi “spekülatif bir varlık” olarak görüyor

Ackman, kripto para birimleri hakkındaki bilgisini genişletmeyi planlarken, henüz bu alana yatırım yapmadı. Röportaj sırasında milyarder, kripto para birimlerinin “kalıcı” olacağına inandığını, ancak BTC ve diğer bazı kriptoların tamamen spekülatif varlıklar olduğunu gördüğünü söyledi. Ackman’a göre, gerçek değer nakit üretimi tarafından belirlenir. Hatta arkadaşlarından biri kripto varlıklara yoğun bir şekilde yatırım yaparsa endişeleneceğini ve “parayı al, biraz daha dayanıklı bir şeye koy” diyeceğini de ekledi. Milyarder de benzer nedenlerle altın yatırımcısı da olmadığını ekledi. Ackman, BTC konusunda şunları söyledi:

Tamamen spekülatif para birimleri veya Bitcoin’e yatırım yapmamama rağmen bu tarz paraların yaratılışının çeşitli iş fırsatları sağlaması gerçekten ilginç.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Trending card 03 1
Elon Musk’ın Bitcoin Hikayesi: “Gizli Ellerden Telefon Aldı!” CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında açıklamalarda bulunan Ark Investment Management kurucusu Cathie Wood, Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki son düşüşünden Elon Musk ve “ESG hareketini” sorumlu tuttu. Cathie Wood: Elon Musk, büyük ihtimalle Bitcoin hakkında birkaç telefon almıştır Ark...
Aslı Dinçer 28 Mayıs 2021