Ünlü Şirket, Altın’da Short Açtı: Bu Dipler Geliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Ocak 2022
7 görüntülenme
3932951

ABD merkez bankasının faiz oranlarını “yakında” artırabileceğini söylemesinin ardından Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın şahin yorumları, altın fiyatlarının ons başına 1.800 doların altına düşmesine yardımcı oldu.  TD Securities’deki emtia analistlerine göre, altının daha fazla düşme olasılığı var. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

TD Securities, altın fiyatında 1.740 dolar seviyesini bekliyor

Perşembe günü, Kanada merkezli banka, önümüzdeki dört ila altı hafta boyunca altın için taktiksel bir short pozisyon (açığa satma) açıkladı. Notta, emtia analistleri altını 1.821 dolardan açığa sattıklarını ve fiyatların ons başına 1.740 dolara düşmesini beklediklerini söylediler. Çarşamba günkü Federal Rezerv para politikası toplantısından sonra, piyasalar beş faiz artırımı potansiyelini fiyatlandırmaya başladı. Aynı zamanda, piyasalar Mart ayında yeni sıkılaştırma döngüsünün kalkma potansiyelini görüyor.

Kıdemli Analist, FED Sonrası Altın İçin Hedeflerini Duyurdu!

Federal Rezerv’in kararının ardından düzenlediği basın toplantısında Powell, istihdam piyasasına zarar vermeden faizleri yükseltmek için bolca yer olduğunu söyledi. Altın fiyatı düştü, ancak Fed yakında faiz oranlarını yükseltmeye çalışırken düşmedi. Powell, “İşgücü piyasasını tehdit etmeden faizleri yükseltmek için epeyce alan var. Bu, pek çok açıdan tarihsel olarak sıkı bir işgücü piyasasıdır – veriler rekor seviyelerde ve en yüksek hızda yükseliyor,” ifadelerini kullandı. TDS, Fed’in faiz artırımlarının büyük ölçüde altın piyasası tarafından fiyatlandığını; ancak, Federal Rezerv’in yıl sonundan önce bilançosunu küçültme planının bir joker olarak kaldığını söyleyerek aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Piyasalar bir süredir Mart’taki faiz artırımını fiyatladı, bu da yürüyüş sinyallerini olumsuz etkiliyor, ancak parasal sıkılaştırmanın varlık fiyatları için daha etkili olabileceğine dair kanıtlar, bu eksenin hala geçerli olacağını gösteriyor. Niceliksel sıkılaştırma hızına rağmen şirket, şahin bir Fed karşısında sermayeyi çekmek için mücadele etmeye devam etmelidir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

wizardia
Wizardia Oyuncuları ve Yatırımcıları NFT Ekonomisinden Nasıl Yararlanabilir? NFT ve Metaverse oyun alanı 2022’de sıçramalar ve sınırlar oluşturmaya devam ederken, oyun alanının gelişimine yavaş yavaş tanık oluyoruz – sadece hikaye, karakter ve oyun açısından değil, aynı zamanda finansal temelleri oluşturan temel ekonomiler de.  Bunun bir...
Kriptokoin.com 28 Ocak 2022