Reklamı kapat

Dünyaca Ünlü Şirket: BNB ve Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

121 görüntülenme
Dünyaca Ünlü Şirket: BNB ve Bu 2 Altcoin'den Uzak Durun!

FTX’in iflası ve FTT token’ın hızlı düşüşü diğer altcoin projelerini etkisi altına aldı. Panik yapan yatırımcılar korku ile satışlar yaptı ve piyasalarda gerilemeler yaşandı. Bu dönem içerisinde BNB başta olmak üzere meme coin’ler fazlasıyla sorgulanmaktadır.

BNB ve meme coin projeleri sorgulanıyor

Kripto para analistleri piyasa koşullarını inceliyor. Ayrıca önde gelen ABD merkezli uluslararası finans şirketi Nasdaq bu altcoin projelerine dikkat çekiyor. Şirketin özenle takip edilmesi gerektiğini düşündüğü altcoin’ler ise şu şekilde;

  • ApeCoin (APE)
  • Binance Coin (BNB)
  • Dogecoin (DOGE)

Önde gelen NFT projesinin altcoin’i APE listede

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Birçok kullanıcı ApeCoin’in kripto para piyasalarında yer almasıyla şaşkınlığa uğradı. Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın altcoin’i olan APE listeleme sonrası yükseliş yaşadı. Ancak bu uzun sürmedi. Yuga Labs, tokenin lansmanına teknik olarak dahil olmadı. Ancak token’ların yüzde 16’sı kendisine verildi. Lansman sırasında da dört Yuga Labs kurucusuna token’ların yüzde 8’i verildi. Yükselişe katkı sağlayanlara ise yüzde 14 oranında APE verildiği aktarılmaktadır.

ApeCoin arzının kalan yüzde 62’si bazı NFT sahipleri tarafından talep edildi veya edilecek. Tüm bunların mevcut dönemde alınıp satılan token’lar olduğu belirtilmeketedir. Uzun vadede altcoin’in amacı ise, Bored Ape Yacht Club’ın metaverse oyununda kullanılmasıdır. Ancak şuan için oyun ve lansman tarihi belirsizliğini korumaya devam ediyor.

APE hakkında soru ve karışıklıklar mı var?

Bunun yanı sıra APE’in neden 3,1 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş piyasa kapitalizasyonuna sahip olmayı hak ettiği merak edilmektedir. Yatırımcılar, merkeziyetsiz özerk bir kuruluşta (DAO) veya staking’de değer talep edebilir. Ancak şirket tarafından belirtildiği gibi, bunların yatırımcılara uzun vadeli değer sağladığı hiçbir zaman kanıtlanmamıştır.

Şirkete göre Yuga Labs, token için gerçek değer sağlayan bir kullanım durumu sağlayabilmektedir. Genel olarak, bu sağlanana kadar yatırımcıların sorgulamaları gerekmektedir. Ayrıca, BAYC’nin veya oyunlarının bundan bir yıl sonra herhangi bir değeri olup olmayacağını bilinmemektedir.

Kripto para borsası Binance’in altcoin’i BNB

Binance Coin‘in toplam değeri 51,3 milyar dolar ve sınırlı kullanımları var. BNB’nin sitesinde ise şu ifadeler yer almaktadır:

Mal ve hizmetler için ödeme yapmak, Binance Smart Chain’de işlem ücretlerini ödemek, özel token satışlarına katılmak ve daha fazlası için BNB’yi kullanabilirsiniz.

BNB

Bununla birlikte token’ın, daha fazla fayda sağlayan bir BNB Chain ekosistemi de var. Ancak bu durum, nihayetinde Binance’in işlemlerine bağlı bir token ve bunun FTX ile nasıl sona erdiğini gördük. Binance’in halka açık mali kaynaklarının bulunmadığı aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra, ABD menkul kıymetler kanunları dışında faaliyet gösterir. Şirkete göre yatırımcıların bu durumları göz önünde bulundurarak adım atmaları gerekiyor.

BNB’in gerçeği, değer üretmek için Binance’e bağlı olmasıdır. Ancak şirket bu açıklamaları yaparken Binance’in iflas etme çağrısında olmadığını bunun sadece bir görüş olduğunu belirtmektedir. Ancak şirket, kripto borsalarının altcoin’lerindeki düşüşlere dikkat çekiyor. Sonuç olarak ise şirkete bağlı bir token için risk almak akıllıca sonuçlar doğurmayabilir.

Meme coin projesi DOGE dikkat çekti

Dogecoin topluluğu, bunun başlangıçta bir meme coin olduğu gerçeğini biliyor. Ancak şriket yatırım yapmanın bir şaka olmadığını belirtiyor. Dogecoin’in bazı forumlarda ödeme olarak kabul edildiği bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda rakibi olan SHIB’le birlikte ciddi benimsenmeler gördü. Ancak işletmeler tarafından bir stablecoin, hatta Ethereum veya Polygon kadar ciddiye alınmamaktadır.

Analistlerden Can Sıkan Dogecoin Tahminleri: Haftaya…

Şirket özellikle köklü büyük işletmelere dikkat çekiyor. Bu firmaların, gelişmiş blockchain’leri kullanacakları söyleniyor. Ayrıca meme coin dışında, Ethereum veya stabilcoin’lerin ciddiye alınacağı bildiriliyor.

Nasdaq analistleri BNB ve 2 altcoin haricinde genel görüşlerini aktardı

Kripto para biriminin geleceği belirsizliğini korumaya devam ediyor. Ancak Nasdaq analistleri yatırımcıların mevcut olan en yüksek kaliteye ve en yaygın kullanılan token’lara bağlı kalmalarının akıllıca olacağını düşünmektedir. Özellikle Ethereum ve Solana, en büyük geliştirme topluluklarından ikisine sahip. Son olarak ise analistler şu anda, temkinli olmanın akıllıca bir yaklaşım olacağını söylüyor.

Mevcut durumların değişebileceği de hatırlatılırken, ayrıca kullanılmayan token’lardan uzak durulması gerektiği belirtilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Nasdaq

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 3 Grafiğe Dikkat: Bitcoin Fiyatının 2023 Seviyesi Bu!
Bu 3 Grafiğe Dikkat: Bitcoin Fiyatının 2023 Seviyesi Bu! Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasası ayı sezonunda kalmaya devam ediyor. Kripto para analistlerine göre haftalık grafik benzersiz bir güç işareti sunuyor. Ayrıca analistler, Bitcoin (BTC)’in “büyük bir boğa koşusu”nda hisse senetlerini takip...
Nazlı Öykü Deniz 1 hafta önce