Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: İşlemler Başlıyor!

Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: İşlemler Başlıyor!
Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: İşlemler Başlıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük bir adım daha atan altcoin sektörü, kripto kullanıcıları için yeni bir seçenek sunmaya hazır. Tether’ın (USDT) hemen arkasında yer alan USD Coin (USDC), artık Polkadot ağında da hizmet verecek. USDC’nin Polkadot’ta başlatılması, işte detaylar…

Altcoin entegrasyonu: Polkadot ile USDC artık el ele

Büyük bir altcoin haberine göre, USDC artık Polkadot ağında da kullanılabilecek. Circle, 19 Eylül’de Polkadot ağında USDC’yi resmen başlattığını duyurdu. Geliştiriciler ve kullanıcılar için hemen kullanılabilir olan Polkadot USDC, Circle Hesap ve Circle API’leri kullanılarak XCM protokolü aracılığıyla Polkadot’taki parachain’lere transfer edilebilir.

Kullanıcılara önemli uyarı: Güvenli transfer için adımlar

Circle, 19 Eylül’de yaptığı duyuruda, USD Coin’i Polkadot ağında resmi olarak piyasaya sürdüğünü duyurdu. Circle’ın web sitesine göre, stablecoin artık XCM aracılığıyla Polkadot’taki parachain’lere aktarıma hazır. Bu nedenle Polkadot USDC, artık geliştiricilerin ve kullanıcıların kullanımına hemen sunuldu. Altcoin ağı artık USDC işlemlerini destekliyor.

Altcoin sektöründeki kullanıcılara önemli bir uyarı da geldi. Circle, kullanıcıların Polkadot Varlık Hub dışında bir parachain’den XCM transferli USDC’yi Circle Hesaplarına yatırmaya çalışmamaları gerektiğini, aksi halde fonların kaybolabileceği konusunda uyardı.

Bu altcoin yeniliği, USDC’yi şimdiye kadar toplam 14 farklı Blockchain ağına taşıyor. USDC, Ethereum, Tron, Stellar ve Solana da dahil bir dizi popüler ağda zaten desteklenmektedir. Şimdi Polkadot ağını da listesine ekliyor. Bu da düşük maliyetli ödemeleri desteklemenin yanı sıra, Circle’ın büyük bir interoperable kripto para birimi olarak konumunu sürdürmesine olanak tanıyor.

Entegrasyon, DOT kullanıcıları için ne anlama geliyor?

Polkadot, 2020 yılında başlatılan ve birbiriyle paralel olarak çalışan birden fazla bağımsız Blockchain’den oluşan ağdır. Bu sayede daha hızlı işlemler gerçekleştirir. Aynı zamanda, Polkadot’un genel güvenliği ve merkeziyetsizliğinden de yararlanmaktadır.

Sonuç olarak, bu altcoin adımı, USDC’nin desteklediği Blockchain sayısını, rakip stablecoin USDT’nin desteklediği 11 ağdan daha fazla bir seviyeye çıkarıyor. Ağustos 2023’te, USDT’nin arkasındaki şirket Tether, kullanıcıların ilgisizliği nedeniyle üç Blockchain’de daha stablecoin üretmeyi durdurdu. Kriptokoin.com olarak Binance’in yeni DOT listeme duyurusuna bu yazıda yer verdik.

Bu arada Circle, USDT’yi Polkadot Asset Hub’dan XCM aracılığıyla diğer parachain’lere aktarıyor. Şirket, kullanıcıların Circle Hesaplarına para yatırmadan önce XCM aracılığıyla Polkadot Asset Hub’a geri aktarma yapması gerektiğini söyledi. Resmi duyuruya göre:

Lütfen XCM tarafından aktarılan USDC’yi Polkadot Asset Hub dışındaki bir parachain’den Circle Hesabınıza yatırmaya çalışmayın, zira bu geri alınamayabilir ve para kaybına yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: İşlemler Başlıyor!