Dünyaca Ünlü Şirket, Bu Altcoin İçin ETP Çıkarıyor!

Dünyaca Ünlü Şirket, Bu Altcoin İçin ETP Çıkarıyor!
Dünyaca Ünlü Şirket, Bu Altcoin İçin ETP Çıkarıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsasında işlem gören ürünlerin (ETP) sağlayıcısı olan 21Shares, geleneksel yatırımcılara likit stake ekosisteminin en büyük katılımcısına yatırım imkanı sağlıyor. Bu amaçla firma, önde gelen altcoin projesine yatırım yapmanın bir yolunu tanıttı.

21Shares, bu altcoin için ETP ürününü tanıttı

Bahse konu ürün, yatırımcılara likit staking liderine tek bir varlığa yatırım yapma imkanı sağlıyor. İsviçre merkezli firma bunu en yüksek seviye olan 7. sınıf risk olarak sınıflandırdı. 21Shares, konuya özel açıklamasında şu hususlardan bahsetti:

21Shares Lido DAO ETP (LIDO) faiz getirmeyen, açık uçlu bir menkul kıymet. Ürünün her serisi bir endekse veya belirli bir dayanak varlık olan Lido DAO’ya bağlı.

Ürünler Fransa, Almanya ve Portekiz dahil olmak üzere 22 Avrupa Birliği ülkesinde halka sunuluyor. Ayrıca, SIX Swiss Exchange, BX Exchange ve Stuttgart Exchange gibi çeşitli borsalarda işlem görüyor. 21Shares’in 1,1 milyar dolardan fazla toplam AUM’si ile karşılaştırıldığında ETP’nin şu anda 100.000 dolarlık yönetim altındaki varlığı (AUM) bulunuyor.

Altcoin

Ürün ‘yüksek riskli’ kategorisinde yer alıyor

21Shares bu ürünü birkaç kategoride “yüksek riskli” olarak işaretledi. Bu, sermaye korumasının olmaması nedeniyle piyasa riski, düzenleme riski, ikincil piyasa riski, olağanüstü bir olayın meydana gelme riski ve bir kripto varlığının değerinde sıfıra kadar düşebilecek hızlı bir değişim riski olduğu anlamına geliyor. 21Shares, ürünün temel bilgilerini içeren bir belgede, şu açıklamayı yaptı:

Bu ürünü en yüksek risk sınıfı olan 7 üzerinden 7. sınıf olarak sınıflandırdık. Bu, gelecekteki performanstan kaynaklanan potansiyel kayıpların çok yüksek bir seviyede olduğu anlamına gelir. Ayrıca, kötü piyasa koşullarının fonun size ödeme yapma kapasitesini etkilemesi çok muhtemel.

Likit staking, kripto paralarını kilitlemelerine rağmen likiditeyi korumalarını sağlar. Böylece, kullanıcılar ödüller için rahatça Blockchain ağını güvence altına alma imkanına sahip olur. Blockchain analiz firması Nansen’in verilerine göre, likit stake oyuncusu olan Lido, Ethereum üzerindeki likit stake türevlerinde %76’lık bir pazar payına sahip. Ayrıca, 13 milyar dolardan fazla ETH stake etmiş durumda.

Altcoin

21Shares 6 kripto borsasında işlem gören ürünü kapattı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere 21Shares, geçtiğimiz aylarda, düşük talep nedeniyle altı ürününü kapattı. Bu arada, kapatılan ürünler arasında 21Shares Crypto Layer 1 ETP (LAY1), 21Shares DeFi 10 Infrastructure ETP (DEFII), 21Shares S&P Risk Kontrollü Bitcoin Endeksi ETP (SPBTC), 21Shares S&P Risk Kontrollü Ethereum Endeksi ETP (SPETH) ve 21Shares USD Yield ETP (USDY) yer alıyor. Firma, bunların tümünü 6 Nisan’a kadar kapattı. Altıncı ürün olan 21Shares TerraClassicETP (LUNA) ise 12 Haziran’a kadar işlem görmeye devam etti. Bu ürün de bugün itibariyle sona geldi. Kapanan altı ürünün toplam yönetim altındaki varlık miktarı 700.000 dolardan azdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyaca Ünlü Şirket, Bu Altcoin İçin ETP Çıkarıyor!