Ünlü Şirketten Kripto Para Yatırımı: Bu 2 Coin’den Aldı!

65ZjRfsc fire fighter
65ZjRfsc fire fighter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Houston’ın 5 milyar dolarlık itfaiyeci emeklilik fonu 25 milyon dolar değerinde kripto para (Bitcoin ve Ethereum) satın almış bulunuyor. Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu, 25 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ether satın aldı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

İtfaiyecilerin emeklilik fonu kripto para yatırımı yaptı

6.600 itfaiyeciye ve malüllerine hizmet veren fonun yönetimi altında 5.5 milyar dolarlık fon bulunduğu biliniyor. Fonun CIO’su, satın almanın kriptonun yıkıcı potansiyeline olan inancı temsil ettiğini söyledi. Houston itfaiyecilerinin emeklilik fonu, büyük ölçüde kripto yatırımına girdi. Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu, New York Dijital Yatırım Grubu olarak bilinen NYDIG’nin yardımıyla 25 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu. Yönetimi altında 5.5 milyar dolarlık varlığa sahip olan fon, yatırımın yıllarca gündemlerinde olduğunu söyledi.

Fonun baş yatırım sorumlusu Ajit Singh, kripto para birimlerinin “yıkıcı potansiyeline” olan inancı ifade ettiğini söyledi. Sorumlu Singh: “Dijital varlıklar dünyasına doğru bu ilk adımı atmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. NYDIG’nin küresel varlık yönetimi başkanı Nate Conrad basın açıklamasında, yatırımın “Bitcoin için bir dönüm noktasını ve kamu emekliliklerindeki önemini temsil ediyor” dedi. Ulusal Devlet Emeklilik Yöneticileri Birliği, kamu emeklilik fonlarının yaklaşık 5.5 trilyon dolar değerindeki varlığı denetlediğini tespit etti. Virginia’da da iki yıl önce bir satın alma olduğu için Houston itfaiyecilerinin emeklilik fonunun dijital varlıklara ilk sıçrayan fon olmadığı bildirildi.

Houston ilk mi?

Alınan bilgilere göre, Houston’ın fonu 6.600’den fazla aktif ve emekli itfaiyeciyi ve itfaiyecilerden sağ kurtulanları içeriyor. Bitcoin, düzenleyicilerin ilk Bitcoin bağlantılı borsa yatırım fonunu onaylamasının ardından bu hafta hızlı bir yükselişe geçti. BITO kodu altında işlem gören ProShares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda piyasaya sürülmesinden bu yana, bir ETF’nin şimdiye kadar yaptığı en hızlı işlem olan 1 milyar doları aştı. CoinMarketCap verilerine göre, bu hafta 67.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, %5.7 düşüşle New York saat 11:03’te 63.103.11 dolara düştü. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 4.095.28 dolardan biraz daha yüksek işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Şirketten Kripto Para Yatırımı: Bu 2 Coin’den Aldı!