Sıcak Gelişme: Ünlü Türk Borsası, Bu Meme Coin’i Listeliyor!

1x 1
1x 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Dogecoin Killer” olarak tanınan meme coin projesi Shiba Inu (SHIB), Türkiye’nin en büyük ve en eski borsasında listelenecek. İkinci en büyük köpek kripto para birimi olan Shiba Inu, Türkiye’nin köklü kripto borsası olan BTCTurk’te listelenmeye hazırlanıyor.

Meme coin 15 Ekim’de BTCTurk’te listelenecek

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, kullanıcılar 15 Ekim’de saat 12:00’den itibaren SHIB tokenlerini yatırabilecek ve çekebilecek. Kriptokoin.com haberlerinden de bildiğiniz üzere, meme coin, son iki aydır borsalarda bolca çekiş kazanıyor. Bu haftanın başlarında Shiba Inu (SHIB), Hindistan’daki en eski kripto borsası olan ZebPay’da listelendi. Coinbase, Eylül ayında Dogecoin nakavtını ekledi. Bir aydan kısa bir süre içinde SHIB, en büyük Amerikan borsasında en çok işlem gören kripto para birimi oldu.

Meme coin

Türkiye’deki kripto para gelişmeleri

İstanbul merkezli BTCTurk, 2013’ten beri faaliyet gösteriyor ve ülkedeki lider borsa olmaya devam ediyor. Son zamanlarda, çok sayıda Türk trade platformu şirketlerini kapattı. Coinzo hizmetlerini durduran en son şirket oldu. Bu Pazartesi, platform tüm müşterilerinin fonlarını geri çekmek zorunda olduğunu duyurdu.

Bir başka büyük borsa olan Thodex, patronunun Nisan ayında müşterilerinin parasıyla kaybolmasının ardından çöktü. Daha sonra CEO Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a kaçtığı ortaya çıktı. Vebitcoin, yetkililerin borsaya cezai soruşturma başlatmasının ardından operasyonları da durdurdu. Nisan ayında, Türk merkez bankası mal ve hizmetler için kripto para ödemelerini yasakladı. Geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkenin kripto para birimleri ile savaşta olduğunu söylemişti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Ünlü Türk Borsası, Bu Meme Coin’i Listeliyor!