Ünlü Yatırımcı 4 Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Kaçırıyorsunuz!

Piers 1
Piers 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık on yıl önce ilk Bitcoin‘ini alan 22 yaşındaki bir kripto VC, oyuncuların “önemli miktarda para” kazanabilecekleri az bilinen bir oyna-kazan oyununu paylaşıyor ve bir under-theradar protokolünü açıklıyor. Kriptokoin.com’da yatırımcının dikkat çektiği altcoin projelerine bakıyoruz.

Altcoin projeleri hangileri

Bitkraft’ta kripto lideri ve Delphi Digital Piers Kicks‘te girişim ortağı Piers Kicks, çevrimiçi fantezi oyunu Runescape’de başarılı olmasına yardımcı olmak için ilk Bitcoin’ini 13 yaşında satın aldı. Neredeyse on yıl sonra, kripto oyun alanında lider bir VC oldu. Oynayarak kazanılan oyunlara bakış açısını ve birinci katman blockchainleri arasındaki savaşı paylaşıyor. 13 yaşındayken Piers Kicks ilk Bitcoin’ini yaklaşık 8 dolara satın aldı. O zamanlar akıllıca bir yatırım kararı değildi, sadece çevrimiçi fantezi oyunu Runescape’de sanal para birimini güvence altına almanın bir yoluydu. Ancak, neredeyse on yıl sonra şu anda önde gelen kripto oyun risk sermayedarlarından biri olduğu için, onu yatırım kariyerine hazırlayan karar oldu. Kicks, Rainbow Six Siege’de bir süre rekabetçi oyun oynadıktan ve kendi girişim fonunu kurduktan sonra, 2019’da takas edilemeyen tokenlere ve oyunlara odaklanan bir girişim ortağı olarak kripto araştırma evi Delphi Digital’e katıldı.

İki yıl sonra Kicks, oyun dünyasında e-sporun ana akım haline gelmesine yardımcı olduğu bilinen bir efsane olan Jens Hilgers tarafından kurulan ve yönetimi altında 540 milyon doların üzerinde varlığa sahip bir oyun girişim fonu olan Bitkraft‘ta kripto lideri olarak pozisyon aldı. İki şirket, Kicks liderliğindeki token tabanlı yatırımlara birlikte bakacakları 75 milyon dolarlık ortak bir token fonu başlattı. Kicks, “Temel olarak bu, yatırım yaklaşımımızda aktivist olan Delphi’nin bu derin token mühendisliği deneyimini birleştirmemize, genellikle bu erken aşamalarda ortaya çıkmamıza ve aslında bu token modellerinin oluşturulmasına ve stres testine yardımcı olmamıza izin veriyor. Bu yönü Bitkraft’ın derin oyun ağı ve oyun tasarımı uzmanlığıyla birleştirin ve bunun oldukça çekici olduğunu düşünüyoruz” diyor.

Oyun temalı altcoinler

Bu arada Delphi’nin özel bir fon yaklaşımı var, bu nedenle keşfedebilecekleri yatırım türlerinde daha fazla esneklik var. Delphi’nin ilk büyük bahislerinden biri, kazan-kazan oyunu olan Axie Infinity idi. Oynamak için kazanılan oyun Axie Infinity, Filipinler’deki oyuncuların bazı geleneksel işlerden daha fazla para kazanmaya başlamasıyla son aylarda dikkat çekmeye başladı. Oyunda kullanılan Smooth Love Potion (SLP) tokeni geçen yıl %159 arttı. Bu, Bitkraft’tan Hilgers’ın kaçırdığı bir yatırım. Kicks, oyun alanındaki uzmanlar da dahil olmak üzere birçok risk sermayedarının popüler altcoin Axie yatırımını kaçırmasının şaşırtıcı olmadığını çünkü oyundaki eğlence düzeyini değerlendirmek açısından biraz derinlemesine analiz gerektirdiğini söyledi. Kicks, “Bu, insanların para kazandığı bir ekonomi olduğu için, eğlence için ölçütünüz piyasadaki diğer oyunlar değil, taksi kullanmak ya da el emeğiyle çalışmak gibi” dedi.

Kicks yatırımlarından bir diğeri olan Yield Guild Games, Axie’nin yükselişinden önemli miktarda başarı elde etti. Oyunu oynamak için, bireylerin önceden üç Axies satın alması gerekir. Daha fazla kişiye erişim sağlamak için Yield Guild Games, Axies’i ödünç verir ve ardından oyuncuların oyun içi gelirinden bir pay alır. Yield Guild’in son token satışı 30 saniyede tükendi ve token fiyatı Temmuz ayının sonundan bu yana %375 arttı. Kicks, diğer birçok oyunun Axie’nin başarısını gördükten sonra güçlü oyna-kazan döngüleri tasarlamaya çalıştığını söyledi. Ancak bunu yapmanın zor olduğunu ve bu ekonomileri yerden kaldırmanın zaman alacağını söyledi.

Kicks, “Kesinlikle çok şey göreceğiz, oyundaki paylaşılan ekonomi kavramının %100 gitmediğini düşünüyorum. Her şeyde %100 alma oranına sahip geleneksel bir yayıncı ile pazar ücretinde %4 ila %6 gibi tam bir alma oranına sahip bu yeni kripto yerel Web 3.0 oyunları ile geri kalanı arasındaki fark, bir şekilde oyunun oyuncuları arasında dağıtılır. Ancak Kicks, çoğu uygulamanın henüz anlamlı olmadığını söyledi. Kicks, “Bu büyük ölçüde gerçek kazan-kazan döngülerinin ve bu diğer ekonomilerin henüz çevrimiçi hale gelmediği için” dedi.

Kicks: “BlackPool gibi oynayarak kazanılan diğer platformlara bakarsanız, gelirin yalnızca %30’unu Axie’den ve kalan %70’ini Sorare stratejilerinden elde ederler. Sorare açıkça güçlü bir kazan-kazan döngüsü değil, ancak temelde bir futbol menajerlik oyunu ve bunu iyi yaparak oldukça önemli miktarda para kazanabilirsiniz.” Sorare, oyuncuların sanal bir takımı yönettiği Ethereum blockchaininde çalışan bir fantezi futbol oyunudur. İkinci katman protokolleri Önemli sayıda kripto oyun projesi, yüksek gas ücretleri ve yavaş işlem süreleri nedeniyle şu anda ölçeklenebilirlik sorunlarıyla karşı karşıya olan bir blockchain olan Ethereum üzerinde yürütülüyor.

Popüler altcoin Solana’nın avantajları

Amaç, bu sorunları, Thereum 2.0’a ve katman iki protokollerine yönelik bir yükseltme ile çözmektir. Ancak Solana gibi rakip birinci katman blockchainleri, Ethereum ile karşılaştırıldığında daha ölçeklenebilir ve daha hızlı çözümler sunduğunu iddia ediyor. Solana, oyun alanında şimdiden ciddi ilerleme kaydediyor. Kicks, “Aktif olarak Solana ile ilgili birkaç projeye bakıyoruz. Bununla birlikte, öncü altcoin Ethereum’daki ikinci katman ekosistemi konusunda çok iyimserim. ImmutableX’in üzerinde çalıştığı Starkware teknoloji yığını ile şu anda gördüğümüz faaliyetlerin bir kısmı, Solana’nın kendisinden daha fazla oyun sonu ölçeklenebilirliğine sahip… ” diyor.

Kişisel olarak Ethereum’a yatırım yapan Kicks, ağ etkilerini müthiş olarak nitelendiriyor ve ikinci katman ekosisteminin yükselişi sayesinde alternatif katmanların kendilerini yerleştirme fırsat penceresinin kapandığına inanıyor. Kicks, “Starknet’in Cairo ile tamamen yeni bir programlama modeli var, ancak orada gördüklerimden çok eminim. Solana, muhtemelen bu noktada aktif olarak ciddi bir şekilde incelediğimiz Ethereum ötesindeki tek aktör. Diğerlerinin çoğu, pratikte değil, sadece ismen ademi merkeziyetçidir. ”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yatırımcı 4 Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Kaçırıyorsunuz!