Ünlü Yatırımcı: Bu NFT Coin’den Aldım! HODL Yapıyorum

Vural Erkan
Vural Erkan 22 Haziran 2022
4 görüntülenme
support nft altcoin tumble

Bir yatırımcı, 2021’de 1.700 dolara bir NFT coin satın aldı ve HODL’yi planlıyor. Ayrıca kripto piyasasındaki erimesinin neden Web3’te çalışmak için işini bırakmasını engellemediğini açıklıyor.

İlk NFT coin trade’i başarısız olsa da ikinci de tutturdu

Keith Martin, geçen yıl Mayıs ayında bir Bored Ape Yacht Club satın aldı. Bu NFT coin için 500 dolardan daha az ödedi. Piyasanın yeni patlamaya başladığı göz önüne alındığında, bunu kâra çevireceğinden emin görünüyordu. Ancak işler böyle gitmedi ve Martin ilk trade’inde bir kayıp yaşadı.

Bununla birlikte, dijital varlık piyasasının geleceğine olan inancı etkili oldu. Aldığı dersle bu sefer yaklaşık 1.700 dolar (0,64 ETH) karşılığında bir tane daha satın aldı. 31 yaşındaki Martin, Pazartesi günü NFT.NYC konferansında verdiği demeçte, şunları söyledi:

İlk başta sattıktan sonra, daha fazla para için hemen başka bir NFT coin satın aldım. Çünkü bundan sonra ne olacağını gerçekten kaçırmak istemedim.

NFT coin

O zamanlar, 1 ETH yaklaşık 2.700 dolar değerindeydi. Bugün, bu yıl kripto para birimlerinde kısır bir bozguna kurban gittiği için yaklaşık 1.111 dolar değerinde. Bu arada, Martin’in ödüllü Bored Apes NFT’si mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 111.000 dolar değerinde.  Martin, şu açıklamayı yaptı:

O zamanlar pek bir şey yoktu. Oysa bugünlerde günde yaklaşık 10 yeni proje var. Bir yıl önce, birkaç günde bir sadece bir yeni proje vardı. Bu yüzden Telegram ve Twitter’da olmak, o sırada birçok insan Bored Ape’in bir sonraki CryptoPunks olacağını söylüyordu. Ben de bir tane aldım.

“Kripto alanını ve NFT’leri kesinlikle gelecek olarak görüyorum”

Twitter’da IllusiveApe’i kullanan Keith Martin, 2017’de bir pazarlama şirketinin kurucu ortağıydı. Ancak yaklaşık bir yıl önce NFT’lere girmeye başladığında tutkusu dijital varlıklara kaydı. Haziran ayında, kurulmasına yardım ettiği şirketteki işinden ayrıldı. Şu anda bir Web3 şirketi olan Tribe için çalışıyor. Çünkü NFT sektörüne olan tutkusu ana odak noktası haline geldi. Bu konudan şunları ifade ediyor:

Kripto alanını ve NFT’leri kesinlikle gelecek olarak görüyorum. Bu yüzden dahil olmak için şimdiden daha iyi bir zaman olmadığını düşündüm.

NFT coin

Martin, NFT coin koleksiyon parçalarını satmayı düşünmüyor

Bir yatırımcı ve trader olarak işe başlarken, artık kendisini daha çok bir koleksiyoncu olarak gördüğünü de ekliyor. Çünkü orijinal Bored Ape NFT’si ve satın aldığı CryptoPunk NFT’si de dahil olmak üzere en sevdiği NFT’leri satma planı yok. Bu arada CryptoPunk NFT’si geçen yıl mayıs ayında 51.000 dolar civarındaydı.

Martin, önceki şirketi için yaptığı pazarlama çalışmalarının çoğunu Tribe için yapıyor. Öte yandan, Web3’ü gelecek olarak gördüğü için çalışmanın şimdi daha heyecan verici olduğunu söylüyor. Bugün NFT’ler, yalnızca sanat ve profil resimleriyle ilgili gibi görünebilir. Ancak karmaşık Blockchain teknolojisi ile destekleniyorlar. Keith Martin, burada şu açıklamayı yapıyor:

Siz endüstri adını verin, NFT’ler bunu bozacak. En zeki insanlardan bazılarının nereye gittiğine bakın. Büyük zaman geliştiriciler, bilgisayar bilimi alanındaki herkes. En parlak beyinlerin hepsi bu alana taşınıyor. Bu beni gerçekten iyimser yapıyor.

NFT coin

Yeni nesil, gelecekte Bitcoin mi yoksa bir külçe altın mı almayı tercih eder?

Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere NFT’ler 2021’de fırtınalı bir yıl geçirdi. Ancak NonFungible.com’dan alınan verilere göre haftalık satışlar Ocak ayındaki yaklaşık 1 milyar dolarlık zirveden %80’den fazla düştü. Bu arada kripto para birimleri için piyasa değeri, geçen yıl 3 trilyon doları geçti. Ancak sonra son zamanlarda 1 trilyon doların altına düştü.

Ancak, ayı piyasasının ortasında bile Martin, daha fazla kripto satın alacağını söylüyor. Buna ilaveten daha fazla NFT coin toplayarak rotada kalmayı planladığını kaydediyor. Bunun için de şu izahı yapıyor:

Kendime şu anda sanal ekranları kaydıran oğlum hakkında soruyorum. Gelecekte Bitcoin mi yoksa bir külçe altın mı almayı tercih eder? Ve cevap bana açık görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

527364 californiagoldmarketinggroup
Ekonomistler: Altın Kısa Vadede Bu Seviyelerden Fiyatlanacak! Yükselen ABD tahvil faizleri ve agresif Fed faiz artırımı bahisleri altın üzerinde baskı yaratıyor. Ancak, mütevazı dolar zayıflığı metale bir miktar destek sağlıyor. Commerzbank, altının 1.800 dolar seviyesinin üzerinde rahatça işlem göreceğini söylüyor. Piyasa analisti Haresh Menghani...
Vural Erkan 22 Haziran 2022