Ünlü Yönetici, 5 Kripto Hissesi Belirledi: Canavarca Yükselecekler!

19f65b7bf8
19f65b7bf8
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VanEck’in kripto para araştırma direktörü, bu 5 radar altı kripto hissesinin 2022’de devasa bir yükselişe şahit olabileceğini söylüyor. Kripto para birimleri için olağanüstü bir yıl oldu, ancak bunlara bağlı hisse senetleri için zorlu bir dönem oldu. VanEck‘in kripto odaklı ETF’si, Nisan ayındaki lansmanından bu yana düşük performans gösterdi ancak 2022’de geri gelebilir. Firmanın dijital varlık araştırma direktörü, yeni yılda izlenmesi gereken beş kripto hissesi paylaştı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

En Çok Kaybeden 7 Altcoin ve Beklentiler!

Mercek altındaki 5 kripto hissesi

Riskli varlıklar düştüğünde, çıkmak mı yoksa ikiye katlanmak mı daha iyi? Bu asırlık bir yatırım ikilemi olmuştur. Kripto para birimleri ve bunlara bağlı hisse senetleri için hızlı bir düşüş, bu seçimi gündeme getiriyor. Bitcoin (BTC), 8 Kasım’daki zirvesinden yaklaşık %23 düşen Ethereum (ETH) gibi Kasım ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara ulaştığından bu yana %31 değer kaybetti. Ancak bu dik düşüşler bile VanEck Digital Transformation ETF’nin (DAPP) son beş hafta içinde uğradığı %40’lık kayıpla karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Borsada işlem gören, kripto borsası devi Coinbase (COIN) ve Riot Blockchain (RIOT) gibi kripto hissesi son zamanlardaki en yüksek seviyelerinden sırasıyla %32 ve %48 düştü.

Bu Altcoin Yüzde 4.400'den Fazlasını Yaptı!

VanEck’in ETF ürün müdürü JP Lee, son zamanlardaki mücadelelerine rağmen, fon için boğa durumunda. Ona göre hem kripto şüphecileri hem de fanatikler için çeşitlilik sağlıyor. Birçok yatırımcı kripto para birimleriyle giderek daha fazla ilgileniyor, ancak dijital tokenlere doğrudan sahip olamıyor veya sahip olmak istemiyor. Çoğu aracı kurum şu anda müşterilerin kripto ticareti yapmasına izin vermemektedir ve birinin parasını başka bir platforma aktarmak baş ağrısına neden olabilir. DAPP, inananların portföylerini genişletmelerine ve potansiyel olarak risk profillerini azaltmalarına olanak tanırken, kripto konusunda ilgililere gelişen varlık sınıfına maruz kalmalarına izin verir. Lee, kriptolara ve kripto hisselerine sahip olmanın birbirini dışlamaması gerektiğini söyledi.

Popüler Altcoin 3 Borsaya Giriyor: Fiyatı Pompalandı!

Lee, “Onları farklı yatırım fırsatları olarak görüyoruz. Tabii ki, muhtemelen bir tür stratejide birbirine uyuyorlar, ancak aynı şey değiller. Yani bu, Bitcoin satın almadan katılmanın bir yolu” diyor. ETF ürün müdürü, fonun mümkün olan en kötü zamanda başlatıldığını kabul ediyor: Bitcoin, 63.000 doların biraz üzerindeki bir önceki zirvesine ulaşmadan önceki gün. Lee, coşkunun aşırı genişletilmiş değerlemelere yol açtığını ve bunun yalnızca kripto para biriminin fiyatı önümüzdeki altı ay içinde düştüğü için ETF’ye zarar verdiğini söyledi.

Lee, “Performans açısından ETF için kesinlikle olumsuz bir ilk yıl oldu. Fakat şu anda bulunduğumuz nokta, bence, bir fiyat-kazanç veya bir fiyat-satış oranına göre değerlemeler çok zorlayıcı. Bu şirketler, hisse senedi fiyatları çok iyi gitmemiş olsalar da, hala deli gibi büyüyorlar, hala çok güçlü kullanıcı tabanları var” diyor. Hem büyük hem de küçük yatırımcılar arasında devam eden kripto benimsemesi, Lee’ye 2022’nin DAPP ETF için geri dönüş yılı olabileceğine dair güven veriyor.

2022’de izlenmesi gereken beş hisse

VanEck’in dijital varlık araştırma direktörü Matthew Sigel, 2022’ye girerken izlenmesi gereken radar altında olan beş kripto odaklı hisse senedi listeledi.

1. Marathon Digital Holdings (MARA). Piyasa değeri: 3.6 milyar dolar. Küresel hash oranının (pazar payının) %1’inden fazlası, agresif bir genişleme stratejisi ve 1 milyar dolardan fazla mevcut likidite ile sermayelendirilen Marathon, Kuzey Amerika’da halka açık en büyük Bitcoin madencisidir. Bitcoin madencileri önemli ölçüde değer kaybetti ve MARA şu anda 8 kat daha az konsensüs 2022 kazancıyla işlem görüyor.

2. MikroStrategy (MSTR). Piyasa değeri: 5,9 milyar dolar. Fiziksel bir Bitcoin ETF’nin yokluğunda, Mikrostrategy mevcut en yakın alternatif olabilir: Belirtilen amacı dolar ödünç almak ve mümkün olduğu kadar çok Bitcoin satın almak olan halka açık bir şirket. Bu arada, temel iş zekası yazılım bölümü ile yürütmeye devam ediyor. Güçlü abonelik geliri artışı, borç piyasalarını ek satın almalara açık tutuyor.”

3. Voyager Digital (VYGVF) Piyasa değeri: 2,1 milyar dolar. Voyager Digital, kriptoya dayalı tek duraklı bir finansal hizmetler platformu oluşturmanın ilk günlerinde dijital varlık odaklı bir ajans komisyoncusu. Gelecek vaat eden sektörlerde başarı geçmişine sahip deneyimli bir yönetim ekibi tarafından yönetilen, platform 49 ABD eyaletinde 2,7 milyon doğrulanmış kullanıcıyı kendine çekti. NY ve Kanada‘ya genişleme ve Voyager’ın kripto tabanlı banka kartının kullanıma sunulması 2022’de başlayacak.

4. Bakkt Holdings (BKKT) Piyasa değeri: 2.4 milyar dolar. Bakkt, müşterilere kripto para birimlerinden sadakat noktalarına, oyun içi varlıklara ve NFT’lere kadar çok çeşitli dijital varlıkları kullanma/dönüştürme/gönderme/harcama yeteneği sağlamaya odaklanır. Hem kripto saklama hem de alım satım için kurumlarla benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Ekim ayında Mastercard‘ın Bakkt’ın platformunu kullanacağına dair duyuru, Bakkt’ın iş modelini doğrular.

5. Stronghold Digital (SDIG) Piyasa değeri: 707 milyon dolar. Son aylarda halka ilk kez tanıtılan birkaç ‘ESG’ Bitcoin madencisinden biri olan Stronghold, şirketin Bitcoin madenciliği çabalarında yakılmak üzere Pennsylvania genelinde 800’den fazla terk edilmiş yığından kömür atığı topluyor. Pennsylvania vergi kredileri ve Stronghold’un mevcut elektrik üretim tesislerini yeniden tasarlaması sayesinde şirket, halka açık madenciler arasında en düşük işletme maliyetine sahip şirkettir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yönetici, 5 Kripto Hissesi Belirledi: Canavarca Yükselecekler!