USDC Satan Akıllı Para, Bu 5 Altcoin’den Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.637 görüntülenme
USDC Satan Akıllı Para 5 Altcoin Alıyor

Yakın zamanda fiyat sabitliğini kaybeden USD Coin’in (USDC) kurumsal yatırımcı ve fonlardan nasıl tepki alacağı önemli bir soru. On-chain veriler, Justin Sun ve Kyber Ventures gibi fonların USDC’yi 5 altcoin ile takas ettiğini gösteriyor.

Kurumsal para dalgalanan USDC fiyatına nasıl tepki veriyor?

Önde gelen kripto para analitik firması Lookonchain, yakın zamanda USDC’nin dalgalı fiyatını ve çeşitli fonların buna nasıl yanıt verdiği hakkında tweet attı. Tweet, bazı fonların hafta sonu banka tatili öncesinde USDC varlıklarını Circle ve Coinbase aracılığıyla USD nakit karşılığında kullandığından bahsetti.

Bu fonlar arasında Jump Trading, Wintermute Trading, Genesis Trading ve BlockTower Capital yer alıyor. Öte yandan, diğer bazı fonlar dipten USDC alıyor. Bu işlemlerden biri Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından gerçekleşti.

Vitalik.eth, Worthalter ve Taureon Capital’in USDC’yi düşük bir fiyata satın aldığı belirtildi. Kriptokoin.com olarak North Rock Digital CEO’su Hal Press’in 0,88 dolardan satın alım yapacağını söylediği açıklamalarına ve Buterin’in işlemlerine bu yazıda yer verdik.

Diğer fonlar bu 5 stablecoin’e geçiyor

Diğer birkaç fon, USDC varlıklarını DAI, USDT, USDP, BUSD ve ETH gibi diğer kripto para birimleri ile değiştirdi. Bu tür alışverişleri yapan fonlardan bazıları arasında Justin Sun, IOSG Ventures, Kyber Ventures, Chain Capital, Hashed, Spartan Group, Signum Capital, Infinity Ventures Crypto, LD Capital, LedgerPrime, Dokia Capital ve Alpha Citadel Ventures yer alıyor.

Stablecoin’lerin talep veya arzdaki değişiklikler gibi çeşitli piyasa güçlerinden etkilenebileceğini dikkate almakta fayda var. Ek olarak, stablecoin’in sabitlendiği temel varlıklardaki düzenleyici eylemler veya değişiklikler de değerini etkileyebilir.

Çeşitli fonların USDC’nin fiyat sabitliğini geri almasını beklediği için yatırımcıların durumu nasıl gördüğü hakkında fikir sahibi olabiliriz. Bazı yatırımcılar paniğe kapılıp USDC varlıklarını satıyor olabilirken, diğerleri durumdan faydalanarak USDC’yi düşük bir fiyattan satın alıyor olabilir. Diğerleri, USDC varlıklarını daha istikrarlı olduğuna veya daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandıkları diğer kripto para birimleriyle değiştiriyor olabilir.

Circle, “herhangi bir açığı kapatacağını” söyledi bildirdi: USDC yükseliyor

USDC’nin arkasındaki şirket Circle yaptığı resmi açıklamada, Pazartesi gününden itibaren normal faaliyetlerine devam edeceğini ve stablecoin’in ABD doları ile birebir sabit kalacağını belirtti. Açıklamalar, firmanın, bankanın 11 Mart’ta aniden kapanmasının ardından rezervlerindeki herhangi bir açığı kapatmak için “kurumsal kaynaklarını” kullanma planı geliştirmesinden sonra geldi.

Circle tarafından yayınlanan resmi bir blog gönderisine göre şirket, bankanın gerekli nakit varlıklarını iade edememesi durumunda, stablecoin’ini şirket kaynaklarıyla karşılayarak destekleyeceğini belirtiyor. Ayrıca Circle, böyle bir senaryo ortaya çıkarsa dış finansman arayacağını da açıkladı. Şirketin güvenesi esnasında USD Coin fiyatı dolar sabitliğine geri dönüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru
Binance, Bu 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru Yaptı! Hacim lideri kripto para borsası Binance, dönüşümlerini askıya aldığı USDC çiftlerini tekrar aktif hale getiriyor. Duyuru esnasında USDC dolar sabitliğini geri kazanıyordu. Merkezi borsalar “piyasa koşullarına” atıfta bulunarak USDC çiftlerini dondurdu USDC stablecoin’in arkasında şirket Circle, nakit...
Buğra Çağlar 2 hafta önce