Tarih de Verdi! Usta Analist, Altın Fiyatları İçin Rekor Tahmin Yaptı

tipsforgoldtrading3
tipsforgoldtrading3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tescilli bir teknik analiz uzmanı, altın fiyatları için yeni bir tahmin yaptı ve uzun vadede değerli metalin 7.500-10.000 dolar aralığına oturabileceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak analist AG Thorson’ın analizlerini derledik…

AG Thorson’ın altın fiyatları tahmini: 10 yılda 7.500-10.000 dolar!

Günlük VanEck Gold Miners ETF grafiğine dikkat çeken analist, teknik olarak altın madencilerinin 31.00 dolarlık kilit kırılma seviyesinin eviyesinin üzerine geri döndüklerini ve bunun da bir yükseliş formasyonu veya ayı tuzağı potansiyelini desteklediğini söylüyor. Analiste göre 200 günlük hareketli ortalamanın (MA’nın) üzerinde sürekli bir kırılma, bir sonraki aşamanın daha yüksek başlangıcına işaret edebilir. Uzun vadede ise fiyatların 31 doları koruması durumunda önemli bir dip potansiyeli gördüğünü söylüyor.

3 Analist: Altın Aralık 2022 Öncesinde Bu Korkutan Seviyeleri Görebilir!

Öte yandan günlük altın vadeli işlemler grafiği konusunda, altının ara döngüsünün Ağustos başında dibe vurduğunu, 12 aylık düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılmanın, değerli metallerde bir sonraki ayağın daha yüksek olduğuna işaret edebileceğini söylüyor. Analiste göre altın vadeli işlemleri 1.900 ile 1.925 dolar arasında netleşene kadar, değerli metaller daha fazla yatay konsolidasyona karşı savunmasız kalmaya devam edecek.

Öte yandan analist, uzun vadede sarı metal üzerinde güçlü bir şekilde yükseliş görünümünü koruduğunu söylüyor ve altının 10 yılın sonunda ABD doları bazında 7.500 dolar ile 10.000 dolar arasında bir seviyeye ulaşacağına inandığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tarih de Verdi! Usta Analist, Altın Fiyatları İçin Rekor Tahmin Yaptı

Yorumlar kapalı.