Reklamı kapat

Usta İsim Bu Altcoin İçin Uyardı: Theranos Felaketi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 8 Aralık 2021
0 görüntülenme
1 c87faavn 730 540

Erken Bitcoin yatırımcılarından Tuur Demeester, lider altcoin projesi Ethereum’un “Theranos felaketiyle” paralellikler gösterdiği iddialarını Twitter hesabından paylaştı. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız Demeester’in iddialarına göz atıyoruz.

Tuur Demeester: Lider altcoin projesinde “endgame” geliyor

Theranos felaketi, Elizabeth Holmes isimli biyoteknoloji girişiminin seneler sonra tamamen sahte bir düzen kurduğunun tespitiyle bir terim haline gelmiştir. Bir zamanların Steve Jobs’u olarak taçlandırılan bu kadın şimdi 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Aşağıdaki tweet’in sahibi Tuur Demeester, Ethereum’u Theranos tarzı bir dolandırıcılık olarak ima eden Bitcoin maksimalistlerindendir. Ethereum’a bu yakıştırmayı yapanlar, ağın güvenlik açıklarıyla dolu olmasının yanı sıra ne merkezi olmayan ne de ölçeklenebilir olduğunu iddia ediyorlar. Aynı durum, Theranos Felaketinde yaşanan sahte kan testi makinelerinin seneler sonra ifşa edilmesi gibi. Demeester şunları söylüyor:

Theranos aldatmacası 14 yıl sürdü. Ethereum 6 yıldır yayında. Merkezsiz değil. Ölçeklenebilir değil. Savunmasız hale geliyor. Endgame geliyor. Bin hard fork ile ölümü bekleyin.

Günümüzde Ethereum 500 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip ama Demeester’ın çöküşü tahmin etmesini engellemiyor. Theranos’un yakalanması 14 yıl sürmüştü. Etehreum ise sadece 6 yıldır piyasada. Erken dönem Bitcoin yatırımcısı Demeester, Ethereum’un başarısından yalnızca “sofistlik” ve “pazarlama hype”ının sorumlu olduğuna inanıyor. Bunların yanında Ethereum’un “bin hard fork tarafından ölümle” karşı karşıya kalacağını söylüyor. Yine de, tonlarca eleştiriye göre Ethereum bu güne kadar daha iyi performanslar sergilemeye devam ediyor. 2021’de Ethereum üzerinde NFT çılgınlığı yıllık trendler arasında yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin unsplash 2
CANLI: Kritik Bitcoin ve Altcoin Toplantısı Başladı! İşte Konuşulanlar Uzun süredir beklenen Bitcoin ve altcoin toplantısı başladı. Kripto para piyasasının gözü bu toplantıda. ABD Kongresi’nde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Circle yetkilisi Jeremy Allaire, Paxos’tan Chad Cascarilla, Bitfury’den Brian Brooks, Stellar’dan Denelle Dixon ve Coinbase’den Alesia Hass...
Serkan Eser 8 Aralık 2021