Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı: Gerçek Getiri Onlarda!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
590 görüntülenme
Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı

Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve trader Lark Davis, kendi listesinden en iyi 8 DeFi coin/tokenlerini sıralıyor. Analist, özellikle Aave’nin “gerçek bir getiriye” dönüşme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Lark Davis, en iyi 8 DeFi coin seçimini paylaştı

Popüler kripto analisti, yakın tarihli tweet’lerinde en iyi 8 DeFi protokolü ve tokenleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. DeFi, aracılar olmadan finansal hizmetler sunan bir kripto sektörüdür. Davis protokolleri, içlerinde ne kadar kripto biriktiğini ölçen TVL’lerine göre sıralıyor. Ayrıca tokenlerini kullanım durumları, yönetim özellikleri, getiri fırsatları ve fiyat potansiyeline göre değerlendiriyor. Ayrıntılara geçmeden önce, Davis’in listede yer verdiği 8 DeFi coin seçimi şu şekilde:

  1. Lido DAO (LDO)
  2. Maker (MKR)
  3. Curve DAO Token Price (CRV)
  4. Aave (AAVE)
  5. Convex Finance (CVX)
  6. Uniswap (UNI)
  7. JUST (JST)
  8. PancakeSwap (CAKE)

İşte Lark Davis’in DeFi seçimleri ve nedenleri

İlk sırada, kullanıcıların kriptolarını birden fazla POS ağında stake etmesine ve günlük ödüller almasına olanak tanıyan likit staking protokolü Lido (LDO) yer aldı. Davis, Lido’nun kripto para birimi LDO’nun yönetim amaçlı olduğu ancak yakma veya verim (yield farming) mekanizmasına sahip olmadığı sonucuna vardı.

Merkezi olmayan bir stablecoin olan DAI’nin arkasındaki protokol olan Maker (MKR) ikinci sırada yer aldı. Davis, MKR’nin yönetim için olduğunu ve kredi ücretleri ödendikçe arzını azaltan bir yanma özelliğine sahip olduğunu kaydetti. Bu nedenle, projenin token sahipleri için potansiyel olarak değer artırabileceğine inanıyor.

Üçüncü sırada, birçok Blockchain üzerinde çalışan DEX platformu Curve (CRV) yer alıyor. Curve’ün kripto para birimi CRV, yönetim içindir ve kriptolarını havuzlarına yatıran LP’leri ödüllendirir. CRV stake edenler ayrıca protokol ücretlerinden gerçek getiri elde eder ve LP ödül artışları elde eder. Analist, CRV’nin likidite sağlamak isteyenler için harika bir seçenek olabileceğine inanıyor.

Merkezi olmayan bir borç verme piyasası olan Aave (AAVE) dördüncü sırayı aldı. Aave’nin kripto para birimi AAVE, yönetim odaklıdır ve protokolün kararlılığı için bir rezervdir. Davis’e göre, AAVE staker’ları protokolü güvence altına aldıkları için zaten AAVE ödülleri alıyorlar ancak aynı zamanda staker’lara ücret ödeyebilen yakında çıkacak olan GHO stablecoin’inden de yararlanabilecekler. Lark, Aave’nin potansiyel olarak “gerçek bir getiri altcoin’ine” dönüşebileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak GHO stalbecoin hakkında ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Son sözler

Listedeki diğer DeFi coin projeleri, Convex Finance (CVX), Uniswap (UNI), JustLend (JST) ve Pancake (CAKE) oldu. Lark Davis, analizini şöyle sonlandırıyor:

Önde gelen birçok DeFi protokolü, yalnızca token sahiplerine yönetime katılma sunar. Bazılarına hitap ederken, genel olarak yakma, gerçek getiri, oy kilitleme veya bu tokenleri tutmaya teşvik eden diğer mekanizmalar gibi ek faktörler görmek istersiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Radardaki 5 Altcoin İçin Son Dakika
Türklerin Radarındaki Bu 5 Altcoin İçin Son Dakika! Altcoin piyasası Mart ayına Binance ve Jump Crypto gibi kripto markalarından gelen yatırım ve ortaklık haberiyle başladı. Bu yazıda, geçtiğimiz saatlerde duyurulan en sıcak altcoin gelişmelerini derledik. Chainlink, yeni platform lansmanıyla Web 2.0 geliştiricilerini altcoin piyasasına çağırdı...
Buğra Çağlar 3 hafta önce