Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı: Gerçek Getiri Onlarda!

Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı
Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve trader Lark Davis, kendi listesinden en iyi 8 DeFi coin/tokenlerini sıralıyor. Analist, özellikle Aave’nin “gerçek bir getiriye” dönüşme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Lark Davis, en iyi 8 DeFi coin seçimini paylaştı

Popüler kripto analisti, yakın tarihli tweet’lerinde en iyi 8 DeFi protokolü ve tokenleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. DeFi, aracılar olmadan finansal hizmetler sunan bir kripto sektörüdür. Davis protokolleri, içlerinde ne kadar kripto biriktiğini ölçen TVL’lerine göre sıralıyor. Ayrıca tokenlerini kullanım durumları, yönetim özellikleri, getiri fırsatları ve fiyat potansiyeline göre değerlendiriyor. Ayrıntılara geçmeden önce, Davis’in listede yer verdiği 8 DeFi coin seçimi şu şekilde:

  1. Lido DAO (LDO)
  2. Maker (MKR)
  3. Curve DAO Token Price (CRV)
  4. Aave (AAVE)
  5. Convex Finance (CVX)
  6. Uniswap (UNI)
  7. JUST (JST)
  8. PancakeSwap (CAKE)

İşte Lark Davis’in DeFi seçimleri ve nedenleri

İlk sırada, kullanıcıların kriptolarını birden fazla POS ağında stake etmesine ve günlük ödüller almasına olanak tanıyan likit staking protokolü Lido (LDO) yer aldı. Davis, Lido’nun kripto para birimi LDO’nun yönetim amaçlı olduğu ancak yakma veya verim (yield farming) mekanizmasına sahip olmadığı sonucuna vardı.

Merkezi olmayan bir stablecoin olan DAI’nin arkasındaki protokol olan Maker (MKR) ikinci sırada yer aldı. Davis, MKR’nin yönetim için olduğunu ve kredi ücretleri ödendikçe arzını azaltan bir yanma özelliğine sahip olduğunu kaydetti. Bu nedenle, projenin token sahipleri için potansiyel olarak değer artırabileceğine inanıyor.

Üçüncü sırada, birçok Blockchain üzerinde çalışan DEX platformu Curve (CRV) yer alıyor. Curve’ün kripto para birimi CRV, yönetim içindir ve kriptolarını havuzlarına yatıran LP’leri ödüllendirir. CRV stake edenler ayrıca protokol ücretlerinden gerçek getiri elde eder ve LP ödül artışları elde eder. Analist, CRV’nin likidite sağlamak isteyenler için harika bir seçenek olabileceğine inanıyor.

Merkezi olmayan bir borç verme piyasası olan Aave (AAVE) dördüncü sırayı aldı. Aave’nin kripto para birimi AAVE, yönetim odaklıdır ve protokolün kararlılığı için bir rezervdir. Davis’e göre, AAVE staker’ları protokolü güvence altına aldıkları için zaten AAVE ödülleri alıyorlar ancak aynı zamanda staker’lara ücret ödeyebilen yakında çıkacak olan GHO stablecoin’inden de yararlanabilecekler. Lark, Aave’nin potansiyel olarak “gerçek bir getiri altcoin’ine” dönüşebileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak GHO stalbecoin hakkında ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Son sözler

Listedeki diğer DeFi coin projeleri, Convex Finance (CVX), Uniswap (UNI), JustLend (JST) ve Pancake (CAKE) oldu. Lark Davis, analizini şöyle sonlandırıyor:

Önde gelen birçok DeFi protokolü, yalnızca token sahiplerine yönetime katılma sunar. Bazılarına hitap ederken, genel olarak yakma, gerçek getiri, oy kilitleme veya bu tokenleri tutmaya teşvik eden diğer mekanizmalar gibi ek faktörler görmek istersiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı: Gerçek Getiri Onlarda!