Uzman, 9 Altcoin’e Dikkat Çekti: Yüzde 2.200 Yükseliş!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
4.190 görüntülenme
Uzman, 9 Altcoin’e Dikkat Çekti: Yüzde 2.200 Yükseliş!

Kripto para piyasasında çeşitli altcoin tahminleriyle tanınan Chris Burniske, şu anda odağında olan 9 altcoin’i paylaştı. Analist, bu coin’lerin arasında özellikle Stacks’e (STX) dikkat çekti. İşte detaylar…

Analist, özellikle bu altcoin için yükselişte

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi doğru bir şekilde kripto ayı piyasasının dibini gören yatırımcı, trend olan bir altcoin için yüzde 2.200 kazanç elde edilebileceğini söylüyor. Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı Chris Burniske, Bitcoin’in (BTC) faydasını artırmayı amaçlayan bir proje olan Stacks’in (STX) insanların düşündüğünden çok daha fazla olumlu potansiyele sahip olduğunu söylüyor.

Büyük Kâr: Gizemli Cüzdan, Bu Altcoin’de 5.000x Yaptı!

Burniske, bir Twitter ileti dizisinde, Ethereum’un (ETH) layer-2 ekosistemi yeni sermaye ve ilgi alanlarını çekerken, piyasa katılımcılarının amiral gemisi Blockchain’i programlanabilir yapmaktan vazgeçmesi nedeniyle Bitcoin’in bu konuda şimdiye kadar geride kaldığını söylüyor. Ancak Burniske, Bitcoin’in 2. katman ekosisteminin heyecanını yaşamaya yakın olabileceğini ve çok az rekabeti olduğundan, STX’in avantajlardan yararlanabileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

İnsanlar Bitcoin programlanabilirliğinden vazgeçtikleri için Stacks çok az rekabet ederken, Ethereum L2’ler arasındaki rekabet sert. Bu arada, Ethereum’daki en büyük layer-2, MATIC’tir.

Analist, MATIC ve Bu 3 Altcoin İçin Kritik Seviyeleri Belirledi!

Daha sonra Burniske, MATIC’in piyasa değeri ile Ethereum piyasa değerini karşılaştırıyor. Ardından, BTC ile STX’in piyasa değerindeki farka işaret ederek STX’te yükselişte olduğunu yineliyor.

Analistin odağındaki diğer coin’ler neler?

Yani, diğer programlanabilir Blockchain’ler gibi, Stacks da akıllı sözleşme işlevine sahiptir, yani dApp’ler ve non fungible tokenler (NFT’ler) için kullanılabilir. Stacks ile ilgili benzersiz olan şey, Bitcoin’e bağlanması ve Bitcoin Blockchain’ini programlanabilir bir temel katmana dönüştürmesidir. Ethereum (ETH) gibi programlanabilir Blockchain’lerin çoğu sıfırdan başlar. Bu, Stacks’in işlemleri Bitcoin’de yapıldığından, Stacks’in Bitcoin’in yüksek güvenlik seviyesinden yararlandığı anlamına gelir. Stacks’in dApp’leri, ayrı bir Blockchain olmasına rağmen Bitcoin ile de etkileşime girebilir.

Eskiden Blockstack olarak adlandırılan projenin ekibi, araştırma ve geliştirme ve finansman sağlamak için yıllarını harcadı. 2018’in ikinci çeyreğinde Blockchain için Stacks ağı adı verilen ilk test ağını başlattılar. Test ağını, Ekim 2018’de ana ağın piyasaya sürülmesi izledi. Coin, 2023’ün başından bu yana piyasadaki genel yükseliş ile hareket etti. Şu anda, Kriptokoin.com verilerine göre STX bu ay yüzde 238 artışla 0,932 dolardan işlem görüyor. Burniske ayrıca ilginç bulduğu bir dizi kripto varlığını da listeliyor:

  • Dogecoin (DOGE)
  • Toncoin (TON)
  • Lido DAO (LDO)
  • Internet Computer (ICP)
  • Algorand (ALGO)
  • Flow (FLOW)
  • Decentraland (MANA)
  • Axie Infinity (AXS)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Başkanı’nın Bu Açıklamaları, Kripto Piyasasını Ayağa Kaldırdı!
SEC Başkanı’nın Bu Açıklamaları, Kripto Piyasasını Ayağa Kaldırdı! Avukatlar, SEC’in alanı denetlemek için yasal dayanağı olmadığını söyleyerek Gary Gensler’in kripto yönetmeliği iddialarına ağırlık verdi. Kripto avukatları başkan tarafından yapılan yorumları reddetti Kripto para avukatları, yakın tarihli bir röportajda Bitcoin dışındaki her kripto para biriminin kendi...
Emre Borsan 4 hafta önce