Uzman: Elon Musk Bu Altcoin’den Alıyor! Ama Siz Almayın

Uzman: Elon Musk Bu Altcoin'den Alıyor
Uzman: Elon Musk Bu Altcoin'den Alıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Dogecoin’e olan desteğini yakın bir tarihte tekrar yeniledi. Bir Twitter gönderisinde, “hala Dogecoin’i desteklediğini” ilan etti. Ayrıca satın aldığını ve almaya devam edeceğini söyledi. Ancak altcoin analisti Andrew Button, milyarder desteğine rağmen yatırımcı dikkatli olmaya davet ediyor.

Elon Musk’un tweet’i, altcoin piyasasındaki satışların ortasında Doge fiyatını çift haneli yükseltti

Bir Twitter kullanıcısı Musk’tan Dogecoin’i satın aldığını doğrulamasını istediğinde, Musk bunun doğru olduğunu söyledi. Dogecoin fiyatı, Musk’ın yorumlarından kısa bir süre sonra yükseldi.

DOGE için 2021 rallisinden bu yana ilk büyük gelişme oldu. Elon Musk, geçen yılın çoğunu Twitter’da Dogecoin’i överek geçirdi. Aynı zamanda, yılın ilk yarısında Dogecoin’in değerinde çarpıcı bir artışa katkı sağladı. En son Dogecoin paylaşımından sonra bunu tekrar yaptığını görüyoruz. Ardından kripto paranın fiyatında keskin bir artış oldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktardık.

Açıkça, Elon Musk, Dogecoin’in büyük bir hayranı. Görünüşe göre birçok insan DOGE’e büyük bir yatırım yaptığını düşünüyor. Ama gerçekten öyle mi? Dogecoin’i 2021 rallisinin sonlarında satın alanlar önemli miktarda para kaybetti. Bu yazıda Elon Musk’ın son ralli ardından Dogecoin satın alıp almadığını araştıralım.

Elon Musk neden Dogecoin’i seviyor?

Musk’ın Dogecoin yatırımı hakkında ilk konu, meme coin’in bir para birimi olarak kullanılabilir olduğuna dair inancına dayanmasıdır. Tesla CEO’su geçen yıl Dogecoin’i “halkın kriptosu” olarak adlandırdı.

Musk, bununla kullanımı ve sahip olunması pratik olanı kastediyor. Mal alımları için kripto parayı kabul etme fikriyle oynamış ve birçok çalışanının bunu kullandığını gözlemlemiştir. Öyleyse, Musk, DOGE’nin vahşi sermaye kazançları potansiyelinden çok kullanım senaryosuna hayran kalmış gibi görünüyor. Onaylaması, Dogecoin’in iyi bir yatırım olduğunu düşündüğü anlamına gelmeyebilir.

Elon Musk altcoin projesini desteklemeye devam edecek mi?

Elon Musk’ın Dogecoin’i sevme nedenlerini belirledikten sonra artık kripto para biriminin satın alıp almadığı sorusuna geçebiliriz. Andrew Button, bu konuda, Musk’ın son zamanlarda Dogecoin’e yatırım yapmadığını düşünüyor.

Elon Musk'tan Heyecanlandıran Dogecoin Tweeti!

Dogecoin, 2021’deki muazzam rallisinin ardından etrafındaki güçlü hype’ı yitirdi. Elon Musk’ın tweet’leri de artık eski kadar etkili ve uzun ömürlü değil. Örneğin, en son ralliden bu yana Dogecoin fiyatı yaklaşık %8,65 düştü. Açıkçası, 95 milyon Twitter takipçisi olan Musk’ın kripto fiyatlarını etkileme potansiyeli hala var. Ancak kısa vadeli tepkilerin haricinde ralliler uzun sürmüyor.

İkincisi, Elon Musk, görünüşe göre, muhteşem getiriler elde etme niyetiyle Dogecoin’i elinde tutmuyor. Bunun yerine, gerçek dünyada kullanım potansiyeli nedeniyle bunu desteklemeye değer bir kripto projesi olarak görüyor. Potansiyel olarak, Musk’ın bu konudaki görüşlerinin doğru olduğu onaylanırsa, DOGE’in gelecekte daha da fazla yükselme şansı var. Ancak Musk’ın kendi başına satın alması bu etkiyi sağlamayacaktır.

Gündelik kullanım konusunda Dogecoin nasıl ilerliyor?

Dogecoin, herhangi bir kripto para biriminin en ilginç geçmişlerinden birine sahip. Şaka olarak başlayan kripto para birimi, Mark Cuban’ın işletmesi tarafından bir ödeme yöntemi olarak kabul gördü. Daha sonra Elon Musk’ın onayını kazandı. Şimdi Tesla’dan sonra SpaceX’de DOGE’yi ödemelerde kabul etmeye hazırlanıyor. Ancak ATH fiyatından %90 değer kaybetmesi, meme coin için bazı riskleri ortaya çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman: Elon Musk Bu Altcoin’den Alıyor! Ama Siz Almayın