Reklamı kapat

Uzman Gözüyle Bitcoin ve Ethereum

0 görüntülenme
ethereum bitcoin karsisinda koinmedya com 1280x720 1

Autonomous Research’ün finansal teknoloji müdürü Lex Sokolin, Business Insider genel yayın yönetmeni Sara Silverstein ile Bitcoin ve Ethereum arasındaki farklar hakkında konuştu.

Sara Silverstein: Bitcoin ile Ethereum arasındaki farklar nelerdir?

Lex Sokolin: Evet, Bitcoin bir – şimdi muhtemelen gelecek hakkında yorum yapan Bitcoin tutkunlarını muhtemelen sinirlendireceğim – ancak Bitcoin, daha çok kripto dünyasının bir giriş şeridi gibi. Bir ödeme biçimi ve dijital bir altın. Yani onu daha çok kripto saklama değeri olarak görebilirsiniz. Ve o bu konuda muhteşem – ödeme konusunda. Ancak Ethereum ise, biliyorsunuz, dünyanın programlama platformu. O, üzerine ekleyebileceğiniz akıllı kontratlara sahip bir blok zinciri platformu. Yani hisse senetlerinden sabit gelirlere, drone’unuzun nasıl bir elektrik istasyonunda şarj olacağından nasıl pizza alacağınıza kadar. Tüm bunlar Ethereum üzerinden inşa edilebilir. Yani çok farklı tipte bir platform.

Silverstein: Peki ya hangisi daha değerli, Bitcoin mi Ethereum mu?

Sokolin: Bu zor bir soru. Daha çok şunun hangisinin daha değerli olduğunu sormak gibi – para mı teknoloji mi. Yani Bitcoin temelde dijital bir para. Ödemelerin gelecekte nasıl yapılacağı konusunda bir başlangıç. Ancak Ethereum ise içine herhangi bir şey koyulabilen bir altyapı. Yani merkezi olmayan Facebook, nesnelerin interneti veya tüm cihazlardaki sensörlerden ICO’lar gibi daha toplumsal şeyler gibi, biliyorsunuz. Bu platforma istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin 3 Yıl İçinde 500,000$ Olabilir Mi? John McAfee, Bitcoin’in 3 yıl içerisinde 500,000$ olacağı yönünde bir tahminde bulunmuştu. Hatta bir süre sonra Twitter’daki paylaşımında, bu tahmini bir modelleme aracılığıyla yaptığını, Bitcoin’in şu anki büyüme hızının modellemesinde varsaydığı büyüme hızından bir hayli fazla olduğunu...
Ömer Taha Gülberk 14 Ocak 2018