‘Daha Fazlası Geliyor’ Uzmandan Altın ve Kripto Tahminleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Kasım 2022
60 görüntülenme
'Daha Fazlası Geliyor' Uzmandan Altın ve Kripto Tahminleri!

FTX’in çöküşünden sonra kripto para piyasasında endişe hakim. Metalla Royalty direktörü çoğu kripto varlığının iflas edeceği konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, altın fiyatlarının 2023 yılında 2 bin doları göreceğini söylüyor

“Kripto ile ilişkili varlıkların çoğu iflas edecek!”

Sürekli düşüş koşullarının ortasında iflas eden birkaç kuruluş, 2022 kripto piyasası sahnesinde yer aldı. Bu sahnede rolü olanlar ise depresif fiyat hareketlerinden etkilendi. Bu satırda kıymetli metal telif hakkı ve yayın şirketi Metalla Royalty yöneticisi E.B. Tucker, verdiği röportajda kripto varlıkları için daha fazla iflas olacağı konusunda uyarıyor. Tucker’a göre kripto endüstrisi iflasları, sektörün tamamen yok olacağı anlamına gelmiyor. Ayrıca, mevcut durumun esas olarak aşırı spekülasyondan kaynaklandığına dikkat çekiyor. Bu bağlamda Tucker, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto ile ilişkili bu varlıkların çoğu iflas edecek. Yani bu, kriptonun ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor. Bu sadece spekülasyonun o kadar kontrolden çıktığı anlamına geliyor. Kaldı ki çok fazla umut ve kaldıraç, bahis ve kumar hala devam ediyor. Akşamdan kalma yoğun olacak.

İşte Bu Hafta Gözlerinizi Dikmeniz Gereken 5 Kripto Para!

“Olan her şey tam bir sürpriz gibi ama sürpriz değil!”

Özellikle, Tucker’ın yorumları, kripto piyasası yüksek profilli iflas vakalarıyla vurulduğunda geliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en son kripto para borsası FTX çöktü. Gerçekten de FTX davası, diğer ilgili şirketlerin olası bir iflasla karşı karşıya kalmasıyla bir dalga etkisi yarattı. Bundan önce, kripto kredi platformu Celsius Network, kullanıcı para çekme işlemlerini durdurduktan sonra iflas başvurusu yaptı. İlginç bir şekilde, Tucker bu tür olayların şaşırtıcı olmaması gerektiğini ileri sürüyor. Buradan hareketle şu değerlendirmeyi yapıyor:

Olan her şey tam bir sürpriz gibi ama sürpriz değil. Burada bir yeniden düzenleme yapılıyor. Sonunda bir Fed paranız olacak. Biz konuşurken Fed bir dijital dolar ödeme sistemini test ediyor. Bu ay bununla ilgili haberler çıktı.

Ek olarak, iflaslar, yüksek enflasyonun yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerin ortasında, genişleyen kripto para birimi ayı piyasasına kısmen katkı verdi. Aynı zamanda, enflasyonist ortam olası bir durgunluk korkusu ile sonuçlandı.

Altın

“Altın 2023’te ralli yapacak”

Mevcut koşullar arasında, Bitcoin (BTC), enflasyona karşı koruma görevini yerine getiremedi. Bu yüzden altın için olası bir ikame olarak hizmet etme beklentilerini karşılayamadı. Lider kripto Bitcoin, şu anda 17.000 doların altında konsolide oluyor. Bununla birlikte Tucker, altın fiyatının muhtemelen yıl sonuna kadar toplanıp, yeni zirvelere ulaşacağını tahmin ediyor.

Direktör, sarı metalin 2023’ün başında patlak verebileceğini tahmin ediyor. Bu doğrultuda, altın fiyatının  potansiyel olarak 2.070 dolara ulaşarak önceki zirveleri tekrarlayacağına dikkat çekiyor. Ancak, altın fiyatının yılı iç karartıcı bir notla kapatacağını da kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir? İşte 3 Korkunç Tahmin!
Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir? İşte 3 Korkunç Tahmin! Kime sorduğunuza bağlı olarak Bitcoin fiyatı için 16.000 dolar seviyesi bir ‘dipten satın alma’ fırsatı veya gerçekleşmeyi bekleyen bir ayı piyasası kapitülasyonu oluyor. Bitcoin fiyatı gerçekten ne kadar düşebilir? Lider kripto, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek...
Vural Erkan 26 Kasım 2022