Reklamı kapat

Uzmanlara Göre Kripto Para Piyasası 20 Trilyon Dolara Ulaşacak

Egehan Karışman
Egehan Karışman 19 Haziran 2018
0 görüntülenme

Mike Novogratz’ın başında bulunduğu, kriptoparalara odaklı 250 milyon dolarlık yatırım firması Galaxy Digital, bugünlerde kriptolara oldukça olumlu bakıyor. Hatta Novogratz, kriptopara piyasasının 20 trilyon dolara ulaşacağını belirterek yatırımcıları epey heyecanlandırdı.

Novogratz ticaret dünyasında pek çok bağlantıya sahip ve oldukça başarılı bir Wall street milyoneri. Kriptoparaların gelecekte 20 trilyon dolarlık değere ulaşacağını, ancak bunun henüz gerçekleşmeyeceğini ifade etti. CCN’in haberine göre:

Novogratz eğer Ocak ayında Bitcoin, Ethereum ve diğer kriptoparalarda gerçekleşen artışı eğer bir balon olarak nitelendirirsek, 1996 yılındaki “.com” uzantısındaki balonla aynı nitelikte olduğunu ve bu balonun $1 trilyona düşmeden önce 1999 yılında $6 trilyonu gördüğünü söyledi.

Kriptoparaların da bir sonraki artıştan sonra yıl içerisinde en az $1 trilyona ulaşacağı bekleniyor. Bu nedenle özellikle Novogratz ve onun firması bu alana paralarını yatırıyorlar. Her ne kadar kriptopara piyasası şimdiye kadar $900 milyonun üzerine çıkmamış olsa da, Novogratz yakın gelecekte bu değerin $20 trilyona ulaşacağını öngörüyor.

Novogratz piyasayla ilgili ayrıca şu ifadelerde bulundu: “Bu rakama hemen ulaşılmayacak. Olacak olan şey, korkusuz emeklilik fonlarından birisi, pazar lideri olan biri şunu diyecek: Goldman Sachs bu işe dahil oldu, Bloomberg ise performansımı takip edebileceğim bir endekse sahip, bu nedenle satın almaya devam edecekler. Ve aniden ikinci şahıslar da almaya başlayacak. Perakende satışta gördüğünüz FOMO’ların aynısı kurumsal yatırımcılar tarafından gösterilecek.”

Bu durum herkes para kazanmak ve geride bırakılmamak istediğinden kulağa oldukça mantıklı geliyor. Eğer tüm Wall Street şirketlerinin birbiriyle rekabet ettiğini ve Goldman Sachs ile Morgan Stanley gibi bankaların aynı hareket ettiğini düşünürsek, eninde sonunda kripto piyasasına yatırım yapacaklarını tahmin edebiliriz. Piyasanın toplam değerinin $20 trilyonu bulması bir kaç seneyi bulabilir. Ancak büyük resme bakıldığında bu pek de uzun bir zaman değil.

Kısa vadede ise piyasanın sene sonuna kadar $1.5 – $2 trilyonu görmesi bekleniyor. Eğer her ne olursa olsun panik yapıp da elinizdeki koinleri satmaz ve nihayetinde yüksek değerlere ulaşmasını beklersiniz, sonuçta büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki geçtiğimiz sene piyasada ani artışlar olmamasına rağmen sene sonunda adeta piyasa uçuşa geçti. Bu sayede piyasa düşme eğilimindeyken dahi elindeki koinleri satmayanlar oldukça yüksek kazanç elde ettiler

Ayrıca bunun bir süreç olduğunu, büyük kurumsal paraların pazara girdiğinde ve fiyatların yükselmeye başladığında diğer kurumsal yatırımcılar arasında bir FOMO oluşacak ve sürekli satın alarak değerleri daha da yükseltecekler. Kimisi hemen satma yoluna girse de elindeki koinleri tutanlar ise yüksek kazançlar elde edecekler.

NullTX

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Emin Gün Sirer’e Göre EOS Büyük Borsa Saldırılarına Neden Olacak Cornell Üniversitesi profesörü Türk bilim insanı Emin Gün Sirer Bitcoin ve Blockchain dünyasında araştırmaları ve açıklamaları ile sürekli gündeme geliyor. Sirer şimdi de Twitter’dan EOS hakkında yaptığı açıklamalarla uluslararası medyada kendisine yeniden yer buldu. Zira Sirer’e göre...
Serkan Eser 19 Haziran 2018