İşte Uzmanların Dikkatle İzleyin Dediği 10 Altcoin

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
1.162 görüntülenme
İşte Uzmanların Dikkatle İzleyin Dediği 10 Altcoin

Kripto uzmanı Crispus Nyaga, Ocak 2023’te satın alınabilecek en iyi likit staking tokenlerinden bazılarını paylaşıyor. Kripto uzmanı Will Izuchukwu ise, izlenecek 0,001 doların altındaki en iyi 3 Web3 altcoin projesini açıklıyor. Son olarak, Kripto uzmanı Gary Ngo, 2023’te alınabilecek en iyi 5 uzun vadeli kripto paranın ismini veriyor.

Ocak 2023 için en iyi likit staking altcoin projeleri

Lido Finance (LDO)

Lido, dünyadaki en büyük likit staking protokolü. İnsanların Ethereum, Solana, Polkadot ve Kusama gibi popüler kripto para birimlerini stake etmesini mümkün kılan bir platform. DeFi Llama’ya göre Lido, Maker’ı geride bırakarak 6,1 milyar doları aşan varlıkla dünyanın en büyük DeFi protokolü haline geldi. Ekosistemdeki bu tokenlerin çoğu Ethereum, ardından Solana ve Polkadot geliyor. Lido geçmişte çok sayıda zorluktan geçti. En büyüğü, Terra’nın Mayıs 2022’de çökmesi. Bu, ekosisteminin en büyük ikinci parçası olduğu için büyük bir gerilemeydi. Son zamanlarda, FTX’in çöküşünden sonra Solana milyarlarca değer kaybettiği için zarar gördü. Yine de LDO fiyatı, 2022’deki en düşük noktasından %37’den fazla sıçrayarak bu yıl iyi iş çıkardı.

SSV Network (SSV)

SSV Network, dikkate alınması gereken başka bir likit staking tokeni. Lido’dan farklı olarak SSV, geliştiricilerin ETH staking dApp’lerini oluşturmak için kullandıkları altyapıyı sağlıyor. Kesin olarak, Blockchain geliştiricilerinin kullandığı merkezi olmayan bir doğrulayıcı altyapısına sahip. Aslında Lido, ekosistemindeki en iyi uygulamalardan biri. Tek hata noktalarını azaltan birden fazla node operatörünü etkinleştiren SSV’nin dağıtılmış doğrulayıcı teknolojisini kullanıyor. Altcoin fiyatı da bu yıl iyi iş çıkardı. 15 Aralık’tan bu yana en yüksek seviye olan 12 dolara ulaştı. Böylece, Kasım ayındaki en düşük seviyeden %80’den fazla sıçradı.

Altcoin

Ankr Protocol (ANKR)

Ankr Protocol, likit staking dahil olmak üzere çok sayıda çözüm sunan başka bir Blockchain altyapı projesi. Toplam kilitli değeri (TVL) 147 milyon dolardan fazla. Varlıklarının çoğu Binance Coin ve Ethereum’da. Diğer kripto paralar ise Avalanche, Polkadot ve Fantom. Ankr ayrıca RPC hizmetleri, gelişmiş oyun SDK’ları ve AppChains gibi başka çözümler de sunuyor. AppChain, kullanıcıların kendi Blockchain’lerini basit bir adımda başlatmalarını mümkün kılıyor. Altcoin fiyatı, SSV ve Lido gibi diğer likit staking tokenlerinden ayrıldı. Kaydedilen en düşük seviye olan 0,01 dolara düştü. Likit staking tokenleri toparlandıkça kripto para büyük olasılıkla geri dönecek.

Ocak 2023’te izlenecek en iyi 3 Web3 altcoin projesi

Suterusu (SUTER)

Suterusu Protocol olarak bilinen ek bir özel ödeme altyapısı katmanı, akıllı sözleşmeler için platformları destekliyor. Benzer yöntemlerle karşılaştırıldığında, algoritmanın kanıt boyutu önemli ölçüde azaltılıyor. Ayrıca, kanıt üretimi ve doğrulama verimliliği büyük ölçüde iyileştiriliyor. Güvenilir bir kurulum gerekmediğinden güvenli ve şeffaf. Suterusu Protocol, Ethereum, BNB Chain, Heco, SmartBCH (BCH side-chain), Theta ve diğer Blockchain platformlarında uygulandı.

Launchblock.com (LBP)

Ethereum’da başlayan projeler için hepsi bir arada bir çözüm olan Launchblock.com, erişilebilir proje katılımının önündeki engelleri yıkan dijital varlık bağış toplama platformu. Ayrıca BNB Chain (BSC), Polygon, Cronos ve daha fazlasını içeren ek Blockchain’leri de destekliyor. GameFi, NFT finans, DeFi ve tüm kripto para alanında Launchblock.com, sermaye toplamak ve işletmeleri genişletmek için sınırsız kuluçka merkezi haline geliyor.

Altcoin
Ünlü CEO Uyardı: Bu Web3 Coinleri Tehlike Bekliyor!

BEPRO Network (BEPRO)

Bepro, işletmelerin merkezi olmayan gelişimlerini yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış Bounty Network için bir araç. Birden fazla geliştirici ödül lansmanı, uyuşmazlık çözümü ve işbirliği ödülleri, tokenler kullanılarak kolaylaştırıldı. GitHub depoları için Bepro Network, ödemeler ve düzenleme için bir katman işlevi görüyor. Bepro, işletmelerin ürün yaratma şeklini değiştirmek için ürün geliştirmeyi merkezileştirmeyi amaçlıyor.

2023’te uzun vadeli alınabilecek en iyi 5 kripto para

Lider kripto Bitcoin (BTC)

Başlangıcından bu yana Bitcoin, onu bir yatırım olarak işe yaramaz görenlerce, çok fazla saldırıya uğradı. Artık bu değişmeye başlıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa bir süre önce, Google’ın sahibi Alphabet, kullanıcıların Bitcoin ve bir dizi başka kripto para kullanarak ödeme yapmasına izin vereceğini duyurdu. Ayrıca, Mastercard, geleneksel bankaların platformlarında kripto para trade’i ve yatırım yapmalarına yardımcı olmak için kripto para şirketi Paxos ile işbirliği yapmayı planladığını duyurdu.

Lider altcoin Ethereum (ETH)

Kesinti, sansür, dolandırıcılık veya dış müdahale olmaksızın tam olarak amaçlandığı gibi yürütülen programlar olan akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan bir platform olan Ethereum üzerinde yürütülür. Kripto para birimi olmanın ötesinde, birçok kullanım alanına ve canlı bir geliştirme topluluğuna sahip. Birkaç faktör, birinin 2023’te Ethereum satın almayı düşünmesine neden olabilir: Sağlam teknoloji; Büyüyen geliştirici topluluğu; Elverişli düzenleyici ortam:

Altcoin

Son zamanların popüler kriptosu Litecoin (LTC)

Tüm kripto para birimleri gibi, Litecoin’in fiyatı da geniş dalgalanmalara tabi. Litecoin’in talebinin gelecekte artacağını düşünüyorsanız, bir fiyat artışı bekleyebilirsiniz. Kripto para birimleri, varlıklarınızı çeşitlendirmenize ve yatırım portföyünüzün genel riskini azaltmanıza yardımcı olabilir. Diğer kripto para birimleri gibi, Litecoin de mal ve hizmetler için bir değişim aracı olarak kullanılabilir.

Hızla büyüyen Monero (XMR)

Monero, en hızlı küresel büyümeyi sağlayan bir kripto para. Son derece güvenli. Çünkü, hem kripto paralarının hem de sahiplerinin gizliliğini korumayı başardı. Bu paranın kullandığı ileri teknolojik süreçler, işlemlerinin takibini zorlaştırıyor. Sahiplerinin gizliliğini korumak için Monero paraları takas edilebilir ve hepsi benzer. Monero, Bitcoin’den daha yeni bir kripto para olmasına rağmen iyi rekabet etmeyi başardı. Bitcoin protokolü yerine CryptoNote protokolünü kullanıyor. Kullanıcı gizliliğine daha fazla önem vermesi nedeniyle Bitcoin’e göre önemli ölçüde tercih ediliyor. Ek olarak, Monero’nun kripto para endüstrisinde rekabet etme şansı daha yüksek. Bunun nedeni, StackExchange’te bulunarak mevcut gelişen genel kaynak kodu deposunu tamamen genişletmesi.

Cardano Düşüşe Meydan Okuyor! Ne Zaman Patlayacak?

Son olarak Cardano (ADA)

Cardano’nun tanıtımı, kripto paranın benimsenmesinin önündeki tüm engelleri kaldırdı. Merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak isteyen programcılar için gidilecek yer olma hedefiyle ilk olarak 2017’de ortaya çıktı. Cardano’nun ana satış noktası, ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden ölçeklenebilmesi. Öte yandan, çoğu Blockchain bunu başaramadı. Ayrıca, Cardano enerji tasarruflu ve bu, çevre dostu alternatiflere olan ihtiyaç düşünüldüğünde önemli. Genel olarak Cardano, geleceğin merkezi olmayan sistemlerini ve uygulamalarını oluşturmak için pratik bir araç olduğunu kanıtlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinjournal
  • Thevrsoldier
  • Usethebitcoin

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MATIC, DOT, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
MATIC, DOT, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin ve MATIC dahil belirli altcoin’ler, önümüzdeki birkaç gün içinde sürekli bir toparlanma belirtileri gösteriyor. Peki, yatırımcılar çeşitli varlık sınıflarına taze para tahsis ederken, kripto para birimleri uykudan çıkıp sürdürülebilir bir toparlanma...
Vural Erkan 4 hafta önce