V Systems Nedir? VSYS Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
50 görüntülenme
V Systems Nedir? VSYS Ne İşe Yarar?

V Systems nedir? V Systems (VSYS), merkeziyetsiz ve hızlı bir veritabanı bulut depolama hizmeti olarak çalışan bir Blockchain platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede V Systems nedir, ne sunar, VSYS coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Gelin yüksek düzeyde merkeziyetsizlik sunan bu Blockchain projesini birlikte inceleyelim.

V Systems nedir?

V Systems, Blockchain destekli bir veritabanı bulut platformudur. Bu platform, VSYS isimli bir yerel kripto para birimine sahiptir. Platform, neredeyse sınırsız sayıda Blockchain için merkeziyetsiz bulut depolama hizmeti verir. Ayrıca kullanıcılarının yüksek ölçeklenebilirlik ve destek ile verilerini yönetmesine olanak tanır. 2018 yılnıda ana ağını piyasaya süren proje, 2019 yılında en iyi 50 kripto projesinden biri olmaya yaklaşmıştır. O dönemki popülerliğinin arkasında projenin sunduğu bir dizi özellik yer almaktadır.

Buna göre ekosistem, bulut alanındaki birçok problemi merkeziyetsiz bir şekilde çözmektedir. Bu problemler arasında veri yönetimi başta gelir. Blockchain alanındaki birçok proje, ya veri ya da bulut depolamaya odaklanmaktadır. V Systems, veri yönetimi ile bulut hizmetlerine birleştirerek bir dizi avantaj sağlar. Ekip, Bitcoin gibi ağların veri yönetimi için tasarlanmadığından veri alanında işlevsel olmadığını fark etmiştir. Bu nedenle, her iki teknolojiyi de kapsayan V Systems platformunu kurmuşlardır.

V Systems ne sunar?

Hem işlevsel bir veritabanı yönetim teknolojisi olarak Blockchain rekabet avantajlarını artıran V Systems, genel olarak uygulama maliyetini düşürmeyi hedeflemektedir. Buna göre platformun varoluş nedenleri tartışmalıdır. Projenin baş tasarımcısı, Peercoin ve Primecoin projelerinin arkasındaki beyni olan Sunny King’dir. Web sitesine göre proje, Blockchain’in standart veritabanlarına rakip olması için çalışmaktadır. Buna göre platformun temel avantajları arasında değişmezlik, güvenlik ve açıklık yer almaktadır. Kullanıcılar, platform ile veri depolama ve veri yönetme gibi bir dizi hizmete erişim sağlar.

VSYS nedir? Ne işe yarar?

VSYS, V Systems ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Bu altcoin, Supernode Proof-of-Stake konsensüs mekanizması ile çalışır. Buna göre kullanıcılar VSYS coin’i stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir. Ayrıca, Supernode olarak ağa katkı sağlayarak da kazanç sağlayabilmektedirler. Bununla birlkite VSYS bir dizi başka kullanım durumuyla da ağa katkıda bulunur. Kullanıcılar, altcoin ile işlem ücretlerini ödeyebilir, akıllı sözleşmeler ile dApp’leri çalıştırabilir ve merkeziyetsiz veritabanı bulut hizmetine erişim sağlayabilir.

V Systems nedir? VSYS nasıl alınır?

V Systems mevcut olarak MEXC, OKX, KuCoin ve Huobi gibi borsalarda işlem görmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine üye olması ve VSYS için alım adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

High Performance Blockchain Nedir? HPB Ne İşe Yarar?
High Performance Blockchain Nedir? HPB Ne İşe Yarar? High Performance Blockchain (HPB) nedir? HPB, birlikte çalışabilirlik ve yüksek ölçeklenebilirlik konularına odaklanan bir Blockchain ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede High Performance Blockchain nedir, ne sunar, HPB coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen...
Emre Borsan 4 hafta önce