Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi!

Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi!
Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, yeni bir kripto para hamlesi ile gündeme geldi. Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri, sıradan ve pasif yatırımcılar için en çok tercih edilen fonlardan birine Bitcoin’i (BTC) ekledi. İşte detaylar…

En büyük kripto para, BlackRock’ın fonuna eklendi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Blackrock, kripto para piyasası ile ilgili hamleleriyle öne çıkan en büyük varlık yöneticisi oldu. Şimdi ise, şirketin, yeni planları var. Açıklamalara göre şirket, “Global Allocation (Küresel Tahsis Fonu)” fonuna en büyük kripto parayı ekliyor. Blackrock Küresel Tahsis Fonu, hem kurumsal hem de devlet ihraççılarının hisse senetlerine, borçlarına ve kısa vadeli menkul kıymetlerine, önceden belirlenmiş bir limit olmaksızın küresel olarak yatırım yapıyor. Fon ayrıca şunları ekliyor:

Normal piyasa koşullarında Fon, toplam varlıklarının en az %70’ini kurumsal ve devlet ihraççılarının menkul kıymetlerine yatıracaktır. Fon genellikle, Yatırım Danışmanının görüşüne göre değeri düşük olan menkul kıymetlere yatırım yapmaya çalışacaktır. Fon aynı zamanda küçük ve büyümekte olan şirketlerin hisse senetlerine de yatırım yapabilir. Fon ayrıca borç portföyünün bir kısmını yüksek getirili sabit getirili devredilebilir menkul kıymetlere yatırabilir. Kur riski esnek bir şekilde yönetiliyor.

Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Piyasayı takip edemeyen yatırımcılar için ideal fon

Hemşireler veya öğretmenler gibi birikimlerinin bir kısmını yatırıma ayırmak isteyen ancak piyasayı takip edecek zamanı veya isteği olmayan kişiler için, küresel tahsis fonu genellikle tavsiye edilen fon oluyor. Çünkü çeşitlilik açısından en zengin olan fonlardan biri ve küresel büyümeyi takip etmeye çalışır.  Bu özel fon için, yatırımcılar, yaklaşık 15 milyar dolarlık varlığı yöneten fonla, Blackrock’un bir dosyada söylediği gibi, hisse senetleri ve diğer varlıkların yanı sıra Bitcoin de satın alacaklar. Fonun açıklamasında aşağıdaki ifadeler de yer aldı:

Fon, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’na kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapabilir.

Ten Million Investment For This Altcoin!

Diğer fonlar da BlackRock’ı takip edebilir

BlackRock’ın bu hamlesiyle söz konusu fon, Bitcoin’i paketlerine ekleyen ilk genel fonlardan biri oldu. Ayrıca bu, varlığın bir çeşitlendirici olarak yeterince yerleşik hale geldiğini ve çok muhafazakar bir portföyde bile değerli bir katkı olduğunu gösterir. Küresel tahsisat fonları, Vanguard da dahil olmak üzere diğer birçok sağlayıcı tarafından da verilir. Ancak Vanguard’ın Baş Yatırım Sorumlusu Greg Davis geçen yıl şunları söyledi:

Kripto para biriminin arkasındaki teknolojiyi desteklemeyi hak ediyor olsak da, Vanguard’ı yatırımcılar için güvenilir bir seçim haline getiren yatırım ilkelerine bağlı kalmanın en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla, kripto para birimi söz konusu olduğunda, aynı yaklaşımı benimsiyor ve müşterilerimizi zamana göre test edilmiş ürünlere yönlendiriyoruz.

Döngü Analizi Şaşırttı: Bitcoin Nisan'da Bu Seviyelerde!

Bununla birlikte, çok sayıda akademik çalışma, Bitcoin’in riske karşılık getirileri artırdığını göstermiştir. Kriptonun elbette iniş çıkışları vardır, ancak esas olarak uzun vadeli yatırım amaçlı olan Global Allocation gibi fonlar için, dört yıl veya daha uzun bir süre boyunca Bitcoin getirileri genellikle artmıştır. Bu nedenle diğer fonlar, özellikle fonları iki yıl içinde rakiplerini geride bırakan önemli getiriler gösterirse Blackrock’ı pekala takip edebilir. Bütün bunlar, kriptonun bir nevi büyük bir lige gittiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi!