XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Messari: VC’ler Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 10 Temmuz 2022
3 görüntülenme
VC'ler Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor

Hem DeFi hem de NFT piyasaları, 2022’nin ilk yarısında büyük bir darbe aldı. Aynı zamanda, sermaye ve ticaret hacminin büyük bir bölümü sektörden ayrıldı. Ancak kripto yatırımcıları “maymun resimleri” ve %20 APY için çıldırırken, yatırım firmaları bu altcoin projelerine akın ediyor…

VC’ler bu altcoin sektörüne 1.2 milyon dolar yatırım yaptı

Bu yılın ilk çeyreğinde, risk sermayedarları sektöre 1,2 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Kripto para piyasasının çökmesine rağmen toplam 128 şirket kurumsal yatırımcılardan fon aldı.

Messari’ye göre, hiçbir altcoin piyasası, ayı sırasında GameFi’nin yaptığı kadar büyük bir giriş görmedi. Bunun ana nedeni, Ethereum veya Bitcoin gibi devlerin performansına bağlı olmadığı için piyasadan farklılık göstermesi

GameFi sektörünün hedef kitlesi, merkezi olmayan finans uygulamalarını ve hatta NFT’leri kullanan insan gruplarına mutlaka benzemek zorunda değildir. GameFi kullanıcılarının çoğunluğu, mobil ve tarayıcı oyunları oynayan kullanıcılardır. Çoğu kripto yatırımcısı için bilinen endüstrinin en seçkin temsilcilerinden biri, Ronin Network istismarı nedeniyle yakın zamanda 625 milyon dolara hacklenen Axie Infinity. Şirket, kullanıcıların fonlarını başarıyla kurtarmaya başladı ve çalınan fonların büyük bir kısmını iade ederek piyasadaki imajını korudu.

Peki GameFi kripto para piyasasın için neden önemli?

GameFi, oyuncularının gerçek dünyadan finansal faydalar elde etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı oyunları ifade eder. Sektör, basit piyango tabanlı oyunlardan tam teşekküllü MMOPRG’lere kadar çok yönlülükte çeşitlilik gösterir. Örneğin, Axie Infinity, 2021’de neredeyse en yüksek 10 milyar dolara ulaşan popüler GameFi projelerinden biridir. Bu tür oyunlar, DeFi’den birçok öğeyi ödünç alır ve bunları oyna-kazan mekanizmalarıyla birleştirir.

Bu GameFi Coin Projeleri Kışa Rağmen Büyüyor

GameFi NFT projeleri kendi kripto para birimlerini kullanmaktadır. Genel olarak, token hem yardımcı hem de yönetim işlevi görmektedir. Yardımcı tokenler, oyun karakterleri, giysiler ve diğer öğeleri satın almak kullanılmaktadır. Ayrıca, oyuncu topluluğuna ödül dağıtmak için kullanılıyorlar.

Popüler yardımcı program ve yönetim oyun tokenleri arasında aşağıdaki 3 proje bulunmaktadır.

  • The Sandbox SAND
  • Alien World TLM
  • League of Ancients LOA

Bazı oyunlar bu işlevler için iki ayrı token vermeyi tercih eder. Örneğin, Splinterlands oyunu, yardımcı programı olarak DEC’i ve yönetim belirteci olarak SPS’yi kullanır. En popüler Blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity de üç token kullanıyor: SLP, yardımcı program, AXS yönetim ve RON, yalnızca Axie Infinity’nin side chain Ronin’deki işlemler için kullanılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yükseliş Beklenen 3 Altcoin Projesi
Analist, Yükseliş Beklediği 3 Altcoin’in İsmini Verdi! Bitcoin tekrar 20 bin doların üzerinde işlem görüyor. Bu esnada, çoğu altcoin son ayların kayıplarını telafi etmek için yeşilde işlem görüyor. Bu yazıda, uzman bir kripto para analistinin yükseliş beklediği 3 altcoin projesine göz atalım. Kripto para...
Buğra Çağlar 10 Temmuz 2022