VC’ler Ağustos’ta Hangi Altcoin’lere Yatırım Yaptı? İşte Liste!

Serkan Eser
Serkan Eser 20 Ağustos 2022
3 görüntülenme

Kripto para birimlerine yatırım yapmak için belirsiz bir zamandayız. Buna rağmen VC’ler, gelecekte başarılı olma potansiyeline sahip kripto paralara yatırım yapmaya devam ediyor. İşte büyük yatırımcıların bahis oynadığı bazı altcoin projeleri.

Kripto para yatırımlarının belirsiz olduğu bir zamanda, büyük yatırımcıların nereye yatırım yaptığına bakmakta fayda var. Ayı boğa piyasasına dönüştüğünde, büyük yatırımcı desteğine sahip projelerin büyüme şansı yüksek. Kriptokoin.com olarak, VC’lerin Ağustos ayında yatırım yaptığı yerlerin bir listesini size getirdik. Bununla birlikte, aralarından bazı projeler seçip bunları tanımladık.

altcoin

VC’lerin favori altcoin projeleri

VeeFriends isimli NFT altcoin projesi, a16z isimli yatırım fonundan 50 milyon dolar yatırım aldı. Gonzilla Games ise, KuCoin ve Blizzard gibi çeşitli VC’lerden toplam 46 milyon dolar topladı. Bu iki kripto para projesi, en yüksek yatırım alan varlıklardı. Onları 25 milyon yatırım alan HashFlow, 21,5 milyon yatırım alan Pinata ve 20 milyon yatırım alan Creator DAO izledi.

20 milyon dolar bandının altında 8 proje var. Bunlardan üçü Ağustos ayında 10 milyon doların üzerinde fon topladı. İlk sırada 10,8 milyon dolar ile Luxeon yer alıyor, onu ise sırasıyla 10,5 ve 10 milyon dolar fon toplayan Satellite IM ve Jito Labs izliyor. Geriye kalan projeler ise 5 milyon doların altında yatırım aldı. Bu projeler; Gunzilla Games, Coherant, MetaverseGo, Datawisp ve DebtDAO. Şimdi gelin VC’lerin bazı favori altcoin projelerini inceleyelim.

altcoin

Gunzilla Games

Yeni finansman, oyun içi mülkler üzerinde tam kontrol sağlayan yeni GunZ platformunu oluşturmasını sağlayacak. GunZ, yüksek bütçeli üçüncü şahıs nişancı oyunu olan “Off The Grid” için temel teşkil edecek. Stüdyo, “oyun içi eşya takasını” oyunun göze çarpan mekaniklerinden biri olarak tanımlıyor. Buna göre oyun, stüdyonun eşya takasını içeren ilk oyunu olacak.

Oyunda kullanıcılar, eşyaları toplayan diğer oyunculardan yeni oyun içi öğeler satın alabilecekler. Ticaret, Blockchain tabanlı bir pazar veya NFT teknolojisini destekleyen herhangi bir üçüncü taraf pazar aracılığıyla gerçekleştirilecek.

CreatorDAO

CreatorDAO, sanatçıların kariyerlerinde ilerlemelerine ve fonlara ortak erişim imkânı bulmalarına odaklanıyor. Böylece, topluluğu güçlendirmeye kendini adayan bir DAO olarak çalışıyor. Ayrıca mentorluk, sanatçıların işlerini büyütmelerine yardımcı olacak profesyonel araçlar sağlıyor. Sonuç olarak, birbirlerinin başarısına yatırım yapan bir topluluk ortaya çıkarıyor.

Satellite IM

Satellite IM, özel mesajlaşmayı içeren ilk Web3 iletişim platformudur. Gezegenler arası dosya sisteminden (IPFS) yararlanan kolay bağımsız depolama ve eşler arası iletişim için EVM uyumlu bir geliştirme protokolü olarak tasarlandı. Platform, kullanıcıların merkezi olmayan tanımlayıcılar (DID’ler) kullanıyor. Böylece, belgelerin veya iletişimlerin imzalanmasına, şifrelenmesine, yayınlanmasına, aranmasına ve kaydedilmesine olanak tanıyor. Ek olarak altcoin, bir cüzdan veya zincir üstü veri ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Pinata

Pinata, tüm Blockchain’lerin pazar yerleri, Metaverse’leri, Web3 uygulamaları ve NFT projeleri için medya altyapısı sağlıyor. Fonlar, teknik altyapısına yatırım yapmaya devam etmek ve ekibini büyütmek için kullanılıyor. Pinata, dünya çapında 200 sunucu konumu aracılığıyla süper hızlı yükleme, akış ve paylaşım sağlıyor. Böylece, içeriği yönetmek ve sunmak için bir dizi araç sunuyor. Ayrıca, içerik oluşturucuların herhangi bir Blockchain’de içeriklerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Luxeon

Luxeon, oyuncular ve oyun yaratıcıları için geleneksel oyunların Web3 geçişine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bunu, hızlandırmak için oluşturulan yeni bir Blockchain oyun platformu olarak çalışıyor. Buna göre platform, bir pazar, bir mağaza ve çeşitli oyunları içeriyor. Kullanıcılar, LXN tokenlerini kullanarak oyun etkinlikleri tarafından oluşturulan NFT oyun ürünlerini satın alabiliyor ve değiştirebiliyor.

Altcoin, sürdürülebilir bir ekosistem ve tokenomik ile yüksek kaliteli Blockchain oyunlarını piyasaya sürmek istiyor. Böylece, ekosistemini ve topluluğunu genişletmeyi hedefliyor. Ayrıca oyuncular için harika GameFi ve Web3 deneyimleri yaratıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Portföyünüze Ekleyebileceğiniz Web 3.0 Coinleri Açıklandı! Web 3.0, birçok insan merkeziyetsiz sistemleri konuştuğu için kripto paralarda popüler bir konu haline geldi. Kripto alanında M2E, DeFi, Metaverse ve NFT tokenler gibi başka popüler trendler de var. Ancak Web 3.0 coinleri, finansal ve teknolojik devrimin ön saflarında yer...
Serkan Eser 20 Ağustos 2022