Reklamı kapat

VeChain Token Değişim Endişelerini Gidermek Adına Yol Haritasında Düzeltmeye Gitti

Mert Kaya
Mert Kaya 4 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Buraya tıklayarak detaylı bir incelemesine ulaşabileceğiniz blokzincir projesi VeChain geçtiğimiz gün topluluğun token değişimi kaygılarını gidermek amacıyla yol haritasında değişiklikler yaptı.

İş dostu bir halka açık blokzincir yaratma amacıyla yola çıkan VeChain geçtiğimiz hafta ana ağına (mainnet) geçişi başlattı. Ancak teknoloji henüz aktif değil ve yalnızca VeChain ERC20 koini olarak aktifliğini sürdürdüğü Ethereum’dan kendi ağına geçmesiyle tamamen bağımsız olarak çalışabilecek.

Yine de token değişimi bazı token sahipleri -özellikle ‘X Node’ statüsü verilenler için bir çekişme konusu oldu.

VeChain Vakfı’na göre X Node programı ağda düşük seviyeli bir node’u çalıştırma fırsatı vererek belirli miktarda tokena sahip olan erken proje destekçilerini ödüllendiriyor. Ayrıca bunlar gelecekte daha ayrıcalı bir node durumuna yükselme şansına da sahip. Kullanıcıların X Node statüsünü elinde tutabilmesi için VeChain Vakfı tarafınca izlenecek gerekli dengeyi korumaya devam etmesi gerekiyor…

Vakfa göre kullanıcıların X Node statülerini Ethereum’dan VeChain ana ağına aktarması için en başta belirtildiği şekilde tokenlarını 1 Ağustos’a kadar VeChain’in mobil cüzdan uygulamasına aktarması gerekmekte.

Yakın zamanda VeChain’in cüzdana verdiği güvenceye rağmen kullanıcılar temkinli davranmış, topluluk forumlarında telefonlarını kaybetmeleri durumunda X Node statülerine ne olacağını sorgulamıştı…

Çare Yol Haritasında Yenilik!

Geçtiğimiz gün VeChain Vakfı endişelerin giderilmesi adına X Node geçişinin VeChainThor Ledger uygulamasının kullanıma sunulmasından 10 gün sonrasına kadar uzatıldığını açıkladı. Vakıf ayrıca X Node izlemesinin mobil token değişimi servisinin aktif duruma gelmesinden üç hafta sonra başlayacağını belirtti.

VeChain bunların yanı sıra kullanıcılara kendi VeChain gizli anahtarlarını (private key) donanım cüzdanı, masaüstü cüzdanı gibi alternatif araçlar aracılığıyla üretebilecekleri ve X Node statülerini kontrol edebilecekleri bir cüzdan gözetleme fonksiyonunu da duyurdu.

VeChainThor cüzdanı 9 Temmuz’da yayınlanacak iken token değişim işlemi bu ayın ortasına kadar 1:1000 oranında gerçekleşecek. VeChain bu yazının yazıldığı anlarda 2.76 Dolardan işlem görüyor…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Forbes Özel: Bitcoin ve Blockchain Dünyasının Kralları Forbes kripto para ve blok zinciri dünyasını krallarını açıkladı. Ama bu sefer listedeki isimler en fazla Bitcoin’i olan veya girişimi en çok yatırımı alan isimler değil, kripto para piyasasının ana akım medyada daha fazla yer bulmasına, Bitcoin...
Serkan Eser 5 Temmuz 2018