Reklamı kapat

Kripto Paralar Venezuela’nın Ekonomik Özgürlüğü İçin Hayati Önem Taşıyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 8 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Kendi kimliğini ifşa etmemek için “Hector” takma adını kullanan bir Venezuelalı, ülkedeki yoksulluğun kripto para birimine nasıl bağlı olduğunu gösteren Bitcoin dergisini yazdı.

Bitcoin News’in son zamanlarda bildirdiği habere göre, Venezuela‘da hiperinflasyon yüzünden ülkenin para birimi olan Bolivar hızla değer kaybediyor ve sonuç olarak, Bitcoin işlem hacmi her hafta yeni kayıtlar almaya devam ediyor. Öte yandan yetkililer, kripto-para birimi madencilik ekipmanlarının ithalatına karşı baskı uyguluyorlar.

Hükümetin, okullarda ve üniversitelerde kripto madenciliği yoluyla öğrenci programlarını desteklemeye yönelik sosyal projelerine ve Petro tarafından ödenen evsizler için 2 milyondan fazla evin inşasına rağmen, Venezuella’nın ekonomisi kötüleşmeye devam ediyor.

Enflasyon Yüzünden Halk Çaresiz

Ülkenin fakirleri, yüzde 18000’e ulaşan enflasyonu engellemek için, Bitcoin’e kendi paralarını taşımak için taşıyıcı çantalar ürettikleri tuhaf bir durum yaşıyor.

Hector, bir ayda toplam kazandığından daha fazla olan 1,80 dolara denk gelen 0.5 nanoluk bir hediye aldığında Bitcoin’in yoksulluğun çıkış yolu olduğunu fark etti.

Hector şunları ekledi:

“Neredeyse birkaç gün önce yemek tükendi ki bu maaşı aldıktan sonra her altı ya da yedi günde bir gerçekleşiyor. Yaklaşık 8 dolara denk gelen 3 NANO ile tüm hafta boyunca yiyecek alabiliyoruz.”

Hector, Venezuella’nın fakirliğini gidermek için çalışan herkese teşekkür ederek ekledi:

“Venezuella, neredeyse sıfır ekonomik özgürlüğe sahip bir ülke ve birçok ülkenin ekonomisi bizim gibi olma riski altında. Kripto para topluluğunun sahip olduğu önemli bir nokta, özgürlük için savaşmaktır ve sizleri kendi özgürlüğünüz için savaştığınızdan dolayı kutluyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kripto Koin’i Telegram’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum’da Blockchain Dünyasının Merakla Beklediği Tarihler Açıklandı Solidity ile Blockchain üzerinde programlamayı mümkün kılarak dünyada ilk defa merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlayan Ethereum kripto para dünyasının geleceğine yön vermeye devam ediyor.  Vitalik Buterin liderliğinde yürütülen ve geniş bir araştırmacı grubu ile kripto para...
Serkan Eser 8 Temmuz 2018