Visa Duyurdu: Projesi İçin Bu Altcoin ile Anlaştı!

4.126 görüntülenme
Visa Duyurdu: Projesi İçin Bu Altcoin ile Anlaştı!

En büyük ödeme hizmeti şirketlerinden olan Visa’nın altcoin ve Blockchain çabalarına yönelik yeni açıklamalar ortaya çıktı. İşte detaylar…

Visa, altcoin ödemelerini kabul edecek mi?

Ocak ayının sonlarına doğru raporlar, Visa’nın yeni nesil ödemeleri desteklemek için Blockchain destekli çözümleri hizmetlerine entegre edebileceğini bildirdi. Kredi kartı devinin yöneticisi Alfred F. Kelly, şirketin stablecoin’lerin ve CBDC’lerin ödemeler bölümünde anlamlı bir rol oynayabileceğine inandığını açıkladı. Ayrıca, Visa’nın devam etmekte olan “birçok girişimi” olduğunu da kısaca açıkladı.

Messari: Bu Altcoin, Çok Daha Fazla Büyüyebilir!

Raporlara göre Visa, stablecoin USDC aracılığıyla Ethereum’da ödemelerin ve ödemelerin nasıl kabul edileceğini zaten test ediyor. Visa Başkan Yardımcısı ve Kripto Başkanı Cuy Sheffield, işlemlerin “yüksek değerli sözleşme ödemeleri” olduğunun altını çizdi. Açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Bu, ‘kas hafızası’ oluşturmak istediğimiz alanlardan biriydi. Sınır ötesi bir işlemde dolarları euro’ya çevirebildiğimiz gibi, dijital tokenize edilmiş dolarları geleneksel dolarlara dönüştürebilmeliyiz.

Kripto paralarla otomatik ödemeler test ediliyor

Ek olarak, Visa’daki bir araştırmacı ve mühendis ekibi, çeşitli Blockchain’lerin temellerini değerlendirmek için çalışıyor. Odak alanları güvenlik, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, gizlilik ve farklı protokollerin kullanım durumlarını içeriyor. Aslında şirket, birkaç ay önce Ethereum cüzdanları aracılığıyla otomatik ödemelere izin verme seçeneklerini keşfetmeye başladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Aralık 2022’nin ikinci yarısında kredi kartı devi, kullanıcıların otomatik ödemeleri nasıl ayarlayabileceklerini özetleyen bir teklif yayınladı.

JP Morgan: Kurumsal Paranın Hedefi Bu Altcoinler!

Kullanıcıların, bankaları ve diğer merkezi varlıkları denklemden çıkarmalarına izin verdi. Şu anda Visa, ödemeler için “SWIFT” kullanıyor. Söz konusu sistemin 200’den fazla ülkedeki 11.000 finans kuruluşu arasında trilyonlarca dolarlık sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırdığı bildiriliyor. Dezavantajları detaylandıran ve Visa’nın neden stablecoin ödeme yolunu kullanmaya başladığını açıklayan Sheffield, şunları söyledi:

Swift’in her noktasını ayarladık, bu yüzden parayı istediğimiz kadar sık taşıyamıyoruz çünkü bu ağlarda bir takım sınırlamalar var. Böylece, deneyler yapıyorduk, kamuoyuna duyurduk. Uzlaşma ödemelerini (stablecoin’ler ile) gerçekten nasıl kabul edeceğimizi test ediyoruz.

Visa Bu Altcoin İçin Rapor Yayınladı: Yakından İzleyeceğiz!

Yeni teklif, ağ için merakla bekleniyor

Visa’nın son teklifi, kullanıcıların Ethereum kripto cüzdanlarını kullanarak her işlemi manuel olarak imzalamaya gerek kalmadan para “çekebileceğini” vurguladı. Yani bu, Visa’nın desteğiyle kullanıcıların self-custody kripto cüzdanlarından gönderilen otomatik ödemeleri programlayabilecekleri anlamına gelir. Böyle bir yetenek, Ethereum ana ağında henüz mümkün değil, ancak “Hesap Soyutlama” adlı bir teklifle desteklenecek. Sonuç olarak, Ethereum kullanıcı hesaplarının akıllı sözleşmeler gibi çalışmasına ve önceden planlanmış yürütme işlevlerine sahip olmasına olanak tanır. StarkNet Ecosystem’den yakın tarihli bir tweet, Sheffield ve Visa’nın söz konusu teklifin “devasa” olduğunu iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcherguru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bu 3 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: İşlemler Duracak!
Binance Bu 3 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: İşlemler Duracak! Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, üç altcoin için çeşitli duyurular yaptı. Borsanın açıklamalarında yeni ağ güncellemeleri, bir altcoin için staking kampanyası ve kalıcı vadeli işlem kontratlarına yönelik gelişmeler yer aldı....
Aslı Dinçer 1 ay önce