Visa Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması

Visa Duyurdu: Projesi İçin Bu Altcoin ile Anlaştı!
Visa Duyurdu: Projesi İçin Bu Altcoin ile Anlaştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Kredi kartı devi Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, Bitcoin Sats’ı (Satoshi), internetin yerel para birimi olarak görüyor. Yani lider varlığın fiat’ın yerini alabileceği ana kullanım durumu olarak görüyor.

İnternet Mikro Ödeme Standardı

Uzun tweet’ler atan Sheffield, Bitcoin’in (BTC) Lightning Network ile mikro ödeme kapasitesi hakkında olumlu argümanlar sundu.

Sheffield’ın da işaret ettiği gibi, dolar kullanarak, bir sentten daha az bir fiyata çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Sheffield, volatilitesi ve üstel büyümesiyle bile Bitcoin’i harcamak isteyenler için ilginç bir kullanım durumu ortaya koydu. Bu örnek ise, dolar ile yapılamayan makro ödemeleri içeriyor.

Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde kripto para içerik oluşturucuların ödeme şekli haline gelirse, Bitcoin’i bilmeyen veya umursamayan internet kullanıcılarının çevrimiçi içerik için Satoshi’lerle ödeme yapacağını görebiliriz. Video yayınlamak, çevrimiçi makaleler okumak veya müzik dinlemek gibi şeyler Satoshi ile ödenebilecek hale gelebilir.

Sheffield, ödeme tutarlarının bir sentin yüzde biri kadar küçük olacağından, kullanıcıların Satoshileri FOMO etkisiyle alıp satamayacaklarına inanıyor. Yüksek volatilite olsa bile, kullanıcılar yine de mikro ödeme yapabilirler ve satın alma gücünde çok büyük bir fark göremezler.

Gizlice Bitcoin Kullanılan Mikro Cüzdanlar

Bu cüzdanlar dolar cinsinden olabilir, Satoshi’ler de zaten sentin fraksiyonu olarak düşünülebilir. Bitcoin geliştirmenin açık kaynaklı doğası, bu alandaki yeni uygulamalar için devrim niteliğinde bir fırsat sunuyor.

Amerikan hükümetinin Satoshi ile rekabete girmesi için yeni bir alt para birimi oluşturması gerekeceğinden, bu uygulamalar ABD dolarının üstesinden gelebilir.

Söz konusu tutarlar çok az olduğu için, bu tür minimal alımlar yapmanın, çevrimiçi davranışta ciddi bir değişikliğe neden olmayacağına inanıyor.

Lightning Network geliştirme sürecinin ilk aşamasındayken, halen kripto piyasasında mevcut olan en uygun ikinci katman Bitcoin ölçeklendirme çözümüdür. Teknolojide bariz sınırlamalar olsa da teknolojiyle pek ilgilenmeyenler için kullanımı kolaylaştıran, tüketiciye yönelik bir uygulama; mikro ödemeleri ana akım haline getiren katalizör olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Visa Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması