Reklamı kapat

Vitalik Buterin de Alkışladı: FTX Batarken Bu Altcoin Şaşırttı!

0 görüntülenme
Vitalik Buterin de Alkışladı: FTX Batarken Bu Altcoin Şaşırttı!

Son birkaç gün içerisinde tüm ana kripto para birimleri düşüşler yaşadı. Birçok kripto para yatırımcısı portföylerinde stabilcoinlerin payını artırma karar verdi. Bunun sonucunda ise FTX ve Alameda’da yaşanan kriz, bu altcoin projelerine olan ilgiyi arttırdı. Web3’ün bu bölümünün tüm kusurlarını güçlendirdi. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, stabilcoin Tether (USDT) ile ilgili beklentisini paylaştı.

Vitalik Buterin fikirlerini paylaştı

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin Tether (USDT), bir “güvenli liman” haline geldi. Kullanıcılar, merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda agresif bir şekilde USDT satın almaya başladı. Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Tether’in (USDT) yaşanan son krizde güçlü şekilde ayakta durduğunu söyledi. USDT’nin şeffaflığının arzulanan bir şey bıraktığını itiraf etti. Ancak kripto para ve ihraççısı, derin ademi merkeziyetçilik savunucusunun beklentilerini “fazlasıyla aştı”. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; 10 Kasım 2022’de kripto para piyasası ciddi kayıplar yaşadı. Vitalik Buterin Twitter hesabından şunları söyledi:

İtiraf etmeliyim ki, Tether’i geçmişte çok eleştirdim. Ayrıca şeffaflıkları hala varlık destekli bir kripto para biriminin olması gerektiği gibi değil. Ancak özellikle diğer birçok büyük kriptonun başına gelenler göz önüne alındığında bu ayı piyasası içinde, beklentilerimi aştılar!

Tether ve Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino tarafından aktarılan bilgilere göre, Tether Limited nakit ve eşdeğerlerindeki payını yüzde 82 gibi tarihi bir yüksek seviyeye çıkardı. Trading Strategy CEO’su ve kurucusu ve eski LocalBitcoins CTO’su Mikko Ohtamaa açıklamada bulundu. Ohtamaa, Tether’i FTX’e koymanın çok büyük miktarda ücretlere neden olacağını itiraf etti.

Ayrıca Ohtamaa, 2022’de balinaların USDT’yi ihraççısını çökertmek için açığa çıkarabileceği hiçbir piyasa olmadığını vurguladı. Mikko Ohtamaa, iyi dengelenmiş bir rezerv portföyünün, tüm sistemi sürdürülebilir kıldığı söylüyor. Tether (USDT), kaynakları ve operasyonlarının şeffaflığı konusuyla ilgili açıklama yaptı. Ohtamaa bunun zamanla arttığının altını çiziyor. Ona göre, yalan söylemek ve bir şeyler saklamak giderek zorlaşıyor.

Bununla birlikte USDT, varsayımsal düzenleyici saldırılar veya Wall Street yatırım bankaları arasındaki potansiyel anlaşmalar söz konusu olduğunda hala savunmasız. Bitcoiner ve kripto eğitimcisi Brad Mills, Ethereans ile aynı fikirde olduğunu söyledi:

Tether (USDT) o kadar sürdürülebilir görünüyor ki. USD fiyatından uzun süreli olarak ayrılması neredeyse imkansız. Tether (USDT), eşgüdümlü saldırılarla hedef alınıp yalnızca kısa bir süreliğine de-peg yapabilir.

10 Kasım 2022’de Alameda bağlantılı bir cüzdan adresinin Curve ve Aave havuzları aracılığıyla Tether’i “short’lamaya” başladığı iddia edildi. Bununla birlikte USDT, “normal” 1 dolar seviyesine kısa sürede yeniden geldi. Buna karşılık, algoritmik stabilcoin’ler FRAX, MIM ve özellikle Tron’un USDD’si daha dikkate değer bir hasarla karşılaştı. Ayrıca düşük sermayeli Euro sabitli stabilcoin Eurocoin’e (EUROC) tanık oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Bilançosu: Bu Altcoin'ler Uçarken Bunlar Ateş Altında!
FTX Bilançosu: Bu Altcoin’ler Uçarken Bunlar Ateş Altında! Son bir haftadır yaşanan FTX krizi çoğu altcoin’i ezdi. Ancak düşüşler sırasında kazanımlar gören altcoin projeleri de oldu. Kriptokoin.com olarak FTX krizini fırsata dönüştüren altcoin projelerini aktarıyoruz. FTX krizi piyasa genelinde düşüşlere neden oldu Özellikle JUST (JST)...
Nazlı Öykü Deniz 3 hafta önce