Reklamı kapat

Vitalik Buterin Türklerin Favori Altcoini İçin Konuştu: Etkileyici!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
6 görüntülenme
Vitalik Buterin Türklerin Favori Altcoini İçin Konuştu: Etkileyici!

Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Türkiye’de geniş çapta takip edilen Shiba Inu (SHIB) hakkında yorum yaptı. Katıldığı en son konferansta Buterin’in yaptığı yorumlar, SHIB savunucularından bazı tepkilerin gelmesine neden oldu. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, SHIB için konuştu

Vitalik Buterin, yakın tarihli LABITCONF konferansında SHIB için yorumlar yaptı. Yorumları, SHIB savunucularından karışık tepkiler gelmesine  yol açtı. Yani, bazıları, açıklamalarından dolayı Ethereum kurucu ortağını kötüledi. Shiba Inu topluluğunun önde gelen bir üyesi olan Lucie, diğer SHIB savunucularıyla birlikte, yakın tarihli LABITCONF konferansında Shiba Inu hakkındaki sözleri nedeniyle Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i eleştirdi.

Yine de diğerleri, Ethereum kurucu ortağının niyetinin kötü olmadığına işaret etti. Sözlerinin yalnızca yanlış yorumlandığına inanmaktalar. Buterin en son Arjantin Buenos Aires kentinde FTX krizinin ortasında düzenlenen en son Latin Amerika Bitcoin ve Blockchain Konferansı (LABITCONF) 2022’de görülmüştü. Konferansta, Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com’un Shiba Inu’daki rezervlerinin yüzde 20’sine sahip olduğu konusunda Buterin’in görüşü alındı.

Buterin, SHIB’in 6 milyar dolarlık piyasa değerinden etkileniyor

Crypto.com, Shiba Inu’daki rezervlerinin yaklaşık yüzde 20’sini elinde tutuyor. Bu, 500 milyon dolardan fazla değerde 32 trilyon SHIB anlamına gelir. Borsa 485,9 milyon dolar değerinde ETH’ye sahip. Bu nedenle SHIB miktarı, ETH rezervlerinden daha fazla. Crypto.com’un Shiba Inu’yu yedek olarak tutmasıyla ilgili soruya yanıt olarak Buterin, açıklama karşısında şaşırdığını belirtti. Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Vay! Shiba Inu’da yüzde 20. Yani… Etkileyici.  kaşını kaldırarak tepki gösterdi.

Büyük Fırsatlar Gizli Denilen 4 Altcoin

Buterin, Shiba Inu’nun hala 6 milyar dolara ulaşan piyasa değerine sahip olmasından etkilendiğini vurguladı. Shiba Inu’da neden birinin 10 milyon doları elinde tuttuğunu anlamadığını belirtti. “Şu anda Shiba Inu’da 10 milyon dolar tutan birinin psikolojisini anlamıyorum” dedi.

Tepkiler geldi

Buterin’in projeyle olan dostane ilişkisi olduğu bilinmekte. Bu nedenle, SHIB topluluğundan tepkiler su yüzüne çıktı. Shiba Inu’nun anonim kurucusu Ryoshi, varlığın arzının neredeyse yüzde 50’sini Buterin’e hediye ettiğini belirtmişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen yıl Mayıs ayında Buterin, portföyündeki SHIB’in yüzde 90’ını yaktı ve kalan yüzde 10’u hayır kurumlarına bağışladı.

Bugün Bu 17 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar Listesi!

Temmuz ayında Buterin, Shiba Inu ekibine projenin AI Existential Safety Fellowship’in başarılı olmasını sağlama açısından rolü için minnettarlığını dile getirdi. Ayrıca Eylül ayında Shiba topluluğuna Balvi projesini destekledikleri için teşekkür etti. Bu sırada SHIB, geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 10’un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto para birimleri, FTX krizinin ardından büyük bir darbe yedi. Bitcoin, zar zor ulaşabildiği 21.000 dolardan 16.000 dolara düştü. Peki, piyasa değeri ile en büyük kripto para için sırada neler var? İşte üç analistin yorumları…
3 Bitcoin Analisti Tarih Verdi: Korkutan Dalga Geliyor! Kripto para birimleri, FTX krizinin ardından büyük bir darbe yedi. Bitcoin, zar zor ulaşabildiği 21.000 dolardan 16.000 dolara düştü. Peki, piyasa değeri ile en büyük kripto para için sırada neler var? İşte üç analistin yorumları… Altcoin Sherpa:...
Aslı Dinçer 3 hafta önce