Açığa Çıktı: Vitalik Buterin Bu 4 Altcoin’den Satıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
608 görüntülenme
Açığa Çıktı: Vitalik Buterin Bu 4 Altcoin'den Satıyor!

Ethereum’un (ETH) kurucusu ve kripto para alanında tanınan bir figür olan Vitalik Buterin, cüzdanındaki hareketlilik ile gündeme geliyor. En son gelişmelere göre Vitalik Buterin, çeşitli projelerden toplam 700.000 dolarlık bir satış gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, 700.000 dolarlık altcoin sattı

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, CULT, SHIK ve MOPS dahil olmak üzere çeşitli projelerden toplam yaklaşık 700.000 dolar karşılığında önemli miktarda token sattıktan sonra manşetlere girdi. Hamle, SHIK fiyatının yüzde 95’in üzerinde düşmesine neden oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Buterin, çok sayıda projenin temeli olarak kullanılan Ethereum platformunu yaratmasıyla tanınır.

Token yaratıcılarının, teşekkürlerini sunmalarının veya topluluğun dikkatini çekmelerinin bir yolu olarak toplam token arzının bir kısmını Vitalik’in cüzdanına göndermesi yaygın bir durum. Ayrıca bu transfer, kimine göre, projenin sorunsuz çalışabileceğini gösteriyor. Buterin’in cüzdanına gönderilen coin’lerin en iyi bilinen örneklerinden biri, toplam arzının yüzde 50’sini kasıtlı olarak Buterin’e göndererek SHIB’in fiyatının yüzde 100’ün üzerinde artmasına neden olan ve Buterin’e 8 milyar dolarlık kâr kazandıran Shiba Inu’dur (SHIB).

Buna kâra rağmen Buterin, Hindistan’daki COVID-19 yardım çabaları için fon toplamak amacıyla bu tokenlerin önemli bir miktarını sattı. Token gönderenlere yanıt olarak Buterin, kendi rızası olmadan coin göndermemeleri veya projeleri ile ilgili kararlar almamaları konusunda bir uyarı yayınladı. Uyarısına rağmen, diğer proje yaratıcıları cüzdanına token göndermeye devam ediyor.

Bu Hafta 6 Altcoin Traderların Odağında: Sıçrama Bekleniyor!

Buterin’in coin’leri “yakması” bekleniyordu

Son zamanlarda Buterin, 1.25 ETH’lik işlem ücreti ile 50 milyar MOPS, 58 ETH için 10 milyar CULT ve 380 ETH için 500 trilyon SHIK dahil olmak üzere bu airdrop ile dağıtılan tokenlerin büyük bir miktarını sattı. İlginç bir şekilde, Buterin tarafından satılan 500 trilyonluk SHIK, toplam arzının yarısını da Buterin’e gönderen ve böylece coin’i yakmaya teşvik ettiğini düşünen Shikoku Inu projesinin toplam SHIK arzının yarısıdır. Shikoku Inu projesi, topluluğu Buterin’e mesajlar göndermeye ve aldığı SHIK tokenlerini yakmaya davet eden bir yarışma bile başlattı.

SHIK’in fiyatının, toplam arzının yarısının satışına nasıl tepki vereceğini zaman gösterecek. CULT’un fiyatı da Buterin’in satış baskısı nedeniyle yüzde 14 düştü. Özetle, Buterin’in bu tokenları satma ve geliri iyi bir amaç için bağışlama kararı, kripto para birimi topluluğunda önemli bir ilgi yarattı. Birçok token yaratıcısı, cüzdanına kripto para göndermeye devam ederken, Buterin’in uyarısı geliştiricilerin hareketini etkileyebilir. Belki geliştiriciler, gelecekte Buterin’in cüzdanına coin göndermeden önce onun onayını almak ister. Piyasanın token satışına tepkisi, kurucuların ve ilk yatırımcıların bu projeler üzerinde sahip olabileceği gücü ve etkiyi de vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Kripto Para Platformuna Saldırı: Paranızı Çekin!
Bu 2 Kripto Para Platformuna Saldırı: Paranızı Çekin! Popüler kripto para birimlerinden olan ALGO’nun arkasındaki Algorand’ın ekosisteminde bazı saldırılar ortaya çıktı. MyAlgo cüzdanı, geçtiğimiz haftalarda bir saldırı sonucu kullanıcıları platformu kullanmamaya çağırmıştı. Şimdi ise Algodex, bir şirket cüzdanının saldırıya uğradığını ortaya çıkardı. İşte detaylar… Kripto...
Aslı Dinçer 2 hafta önce