Vitalik Buterin, Sepetindeki Bu 6 Altcoin’i Sattı! Fiyatları Çakıldı

doge coin featured
doge coin featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin, son birkaç ay içinde cüzdanına yatırılan 4,3 milyon dolar değerinde meme coin’i daha sattı. Bu paranın bir kısmını Proof of Humanity’nin UBI girişiminden token satın almak ve yakmak için kullandı. Geride bıraktığı altcoin projelerinin fiyatları çakıldı.

Vitalik Buterin cüzdanını boşalttı, büyük miktarda memecoin sattı

Ethereum kurucu ortağı, yanlışlıkla Ethereum cüzdanına yatırılan 6 partilik büyük miktarlarda meme token’i piyasaya dağıttı. Aidi Inu (AIDI), Small Doge (SDOG), Jejudoge (JEJUDOGE), Baby Shiba (BHIBA), Kishu Inu (KISHU) ve HuskyToken’ı (HuskyToken) Buterin’in cüzdanına yollanan kripto para birimleriydi. İşlem, Uniswap DEX aracılığıyla yapıldı ve 4.3 milyon dolar değerindeydi.

Ancak, bu niş paralar için likidite eksikliği nedeniyle, Buterin’in satıştan sonra aldığı toplam miktar sadece 1.8 milyon dolar. Dogecoin (DOGE) klonlanmış meme’lerin fiyatları sert bir şekilde etkilendi. En çok indirime sahip isim ise %72 ile BHIBA oldu.

Vitalik Buterin, Bu 6 Altcoin Projesini Sattı!

Altcoin projeleri Dogecoin rüzgarını estirmeye çalışıyor

Dogecoin’in bu yılın başlarındaki başarısının ardından, onunla rekabet etmeyi umarak birçok taklitçi ortaya çıktı. Bu projelerin yaratıcıları, Ethereum kurucu ortağının etkisinin projelere meşruiyet getireceğini veya sadece bir pazarlama taktiği olarak genellikle Buterin’in cüzdanına büyük miktarlarda token yatırıyor. Bu nedenle, son satış Buterin’in cüzdanını ilk kez “temizlemesi” ve bu tokenleri elden çıkarması değil. Mayıs ayında büyük miktarda Shiba Inu (SHIB), Akita Inu (AKITA) ve Dogelon Mars’ı (ELON) o sırada toplam 63 milyon dolar değerinde piyasaya sattı. Borsalardaki likidite kurudukça, Buterin bu tokenleri vermeye başladı ve Hindistan Covid Yardım Fonu’na yaklaşık 1 milyar dolarlık Shiba Inu (SHIB) bağışladı.

Buterin geliri iyi amaçlar için kullanıyor

Etherscan‘ın verilerine göre, Proof of Humanity’nin UBI token arzının %8’ini satın alıp yakmak için yaklaşık 200.000 dolar harcadı. Proof of Humanity, insan kimliğini merkezi olmayan bir şekilde doğrulayan bir projedir. Proje, Evrensel Temel Gelir girişimini başlatmak için Democracy Earth ile ortaklık kurdu ve UBI tokenlerini doğrulanmış tüm insanlara dağıttı.

Tahminleriyle Nam Salan Analist, Bu 3 Altcoin’de Ralli Bekliyor!

Buterin, UBI tokenleri yakarak toplam arzı azaltıyor ve diğer sahiplerin token değerini artırıyor. Ek olarak, hareket Buterin’in projeye verdiği desteği işaret ediyor. İzleyiciler, eylemi birinin kripto alanında alabileceği en yüksek doğrulama şekli olarak tanımlamak için Twitter’a gitti.

Son olarak, takipçilere göre bu “köpek satışı” Mayıs ayındaki bir önceki kadar büyük olmasa da, Buterin için son olmayabilir. Ethereum kurucusu daha önce, insanları kendisine büyük miktarda token göndermeyi bırakmaya çağıran bir kamu duyurusu yayınlamıştı, ancak dilekçenin işe yaramadığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Vitalik Buterin, Sepetindeki Bu 6 Altcoin’i Sattı! Fiyatları Çakıldı