Vitalik Buterin Dopingiyle Bu Altcoin 30x Yaptı! Bu ise Çöktü!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
778 görüntülenme
Vitalik Buterin Bu Altcoin 30x Yaptı

Vitalik Buterin, Şangay yükseltmesi öncesinde kendisine airdrop olarak gönderilen 3 altcoin’i satmayı tercih etti. Fiyatlar aniden düşerken, içlerinden biri 30x’e varan sürpriz ralli yapıyor.

Vitalik Buterin, bu 3 altcoin/tokeni ETH ile takas etti

Ethereum kurucusu, Şangay yükseltmesinden önce Shikoku (SHIK), Cult DAO (CULT) ve Mops (MOPS) gibi düşük piyasa değerli tokenleri elden çıkarttı. 3 meme token, 691.000 dolar değerinde yaklaşık 440 ETH ile takas edildi.

On-chain izleyicisi Lookonchain tarafından sağlanan ayrıntılara göre, “Şu anda 1,25 ETH (2.000 dolar) karşılığında 50 milyar MOPS sattı, 58 ETH (91.00 dolar) karşılığında 10 milyar CULT sattı, 380 ETH (600.000 dolar) karşılığında 500 trilyon SHIK sattı.”

Shitcoin projeleri, kripto topluluğundaki popülaritesini artırmak için tipik olarak tokenlerini Buterin’in cüzdan adresine gönderir. Shitcoin’lerin çoğunun nispeten düşük bir piyasa değeri var, bu nedenle Buterin’in satışı likiditelerini tüketiyor ve büyük bir fiyat düşüşünü tetikliyor. Bunun başarılı örneklerinden biri Shiba Inu’da görülmüştü. Shiba ekibi toplam arzının yarısının Buterin’ine hediye attı. Kurucusu bu tokenleri sattıktan sonra sonra SHIB bir popülerlik kazandı ve 2021 boğasının en kazançlı coin’lerinden birine dönüştü.

CULT ve SHIK düştü, MOPS 30x yükseldi

Buterin’in satışının ardından CULT ve SHIK fiyatlarında sırasıyla %9 ve %79 düşüş yaşadı. Her iki meme token’de satış baskısı altında işlem görmeye devam ediyor. Shikoku (SHIK) grafiği yazım sırasında yaklaşık bir saat içinde meydana gelen %45’lik düşüşü gösteriyor.

Mops (MOPS) ise ralli adayıydı. Buterin’in satışının ardından saatler içinde %3.000 yükseldi. Meme token, gün içinde kaydettiği en düşük seviye 0.00000003845 dolardan 0.000001505 dolara pil yaptı.

Vitalik Buterin’in satışları, piyasanın kırmızıda olduğu döneme denk geldi

Vitalik’in neden cüzdanının neredeyse tamamını satmaya karar verdiği net olmasa da, bu hareket piyasa için düşüş işareti olarak yorumlandı. Satış çılgınlığı, kripto para piyasasının zaten önemli bir düzeltme yaşadığı, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük paraların fiyatlarının son haftalarda çift haneli oranlarda düştüğü bir zamanda geliyor.

Vitalik’in geçmişte token sattığını ve eylemlerinin piyasa analistleri tarafından sıklıkla incelendiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Ethereum’un kurucu ortağının piyasanın kısa vadeli beklentilerine olan güvenini kaybettiğini öne sürdüğü için son satış çılgınlığı özellikle dikkate değer.

Vitalik Buterin'in Övdüğü Bu Altcoin Uçabilir mi?

Olumsuz piyasa koşullarına rağmen, bazı yatırımcılar kripto paraların uzun vadeli görünümü konusunda iyimser kalmaya devam ediyor. Piyasanın potansiyelinin kanıtı olarak, büyük şirketler tarafından Blockchain teknolojisinin artan şekilde benimsenmesine ve DeFi’ye artan ilgiye işaret ediyorlar. Kripto para piyasasının Mart ayı haber takvimine Kriptokoin.com‘un bu yazısından göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Politikacı 3 Altcoin Zenginleri Doğuruyor
Ünlü Politikacı: Bu 3 Altcoin Yeni Zenginleri Doğuruyor! Eski bir ABD kongre adayı olan David Gokhshtein, Twitter’da meme coin’ler hakkında süren bir tartışmaya dahil oldu. Kripto fenomeni, eleştirilerin merkezinde yer alan 3 altcoin projesinin birçok insanı zengin ettiğini vurguluyor. “Bu 3 altcoin tonlarca insanın zengin...
Buğra Çağlar 2 hafta önce