Vitalik Buterin Dopingiyle Bu Altcoin 30x Yaptı! Bu ise Çöktü!

Vitalik Buterin Bu Altcoin 30x Yaptı
Vitalik Buterin Bu Altcoin 30x Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin, Şangay yükseltmesi öncesinde kendisine airdrop olarak gönderilen 3 altcoin’i satmayı tercih etti. Fiyatlar aniden düşerken, içlerinden biri 30x’e varan sürpriz ralli yapıyor.

Vitalik Buterin, bu 3 altcoin/tokeni ETH ile takas etti

Ethereum kurucusu, Şangay yükseltmesinden önce Shikoku (SHIK), Cult DAO (CULT) ve Mops (MOPS) gibi düşük piyasa değerli tokenleri elden çıkarttı. 3 meme token, 691.000 dolar değerinde yaklaşık 440 ETH ile takas edildi.

On-chain izleyicisi Lookonchain tarafından sağlanan ayrıntılara göre, “Şu anda 1,25 ETH (2.000 dolar) karşılığında 50 milyar MOPS sattı, 58 ETH (91.00 dolar) karşılığında 10 milyar CULT sattı, 380 ETH (600.000 dolar) karşılığında 500 trilyon SHIK sattı.”

Shitcoin projeleri, kripto topluluğundaki popülaritesini artırmak için tipik olarak tokenlerini Buterin’in cüzdan adresine gönderir. Shitcoin’lerin çoğunun nispeten düşük bir piyasa değeri var, bu nedenle Buterin’in satışı likiditelerini tüketiyor ve büyük bir fiyat düşüşünü tetikliyor. Bunun başarılı örneklerinden biri Shiba Inu’da görülmüştü. Shiba ekibi toplam arzının yarısının Buterin’ine hediye attı. Kurucusu bu tokenleri sattıktan sonra sonra SHIB bir popülerlik kazandı ve 2021 boğasının en kazançlı coin’lerinden birine dönüştü.

CULT ve SHIK düştü, MOPS 30x yükseldi

Buterin’in satışının ardından CULT ve SHIK fiyatlarında sırasıyla %9 ve %79 düşüş yaşadı. Her iki meme token’de satış baskısı altında işlem görmeye devam ediyor. Shikoku (SHIK) grafiği yazım sırasında yaklaşık bir saat içinde meydana gelen %45’lik düşüşü gösteriyor.

Mops (MOPS) ise ralli adayıydı. Buterin’in satışının ardından saatler içinde %3.000 yükseldi. Meme token, gün içinde kaydettiği en düşük seviye 0.00000003845 dolardan 0.000001505 dolara pil yaptı.

Vitalik Buterin’in satışları, piyasanın kırmızıda olduğu döneme denk geldi

Vitalik’in neden cüzdanının neredeyse tamamını satmaya karar verdiği net olmasa da, bu hareket piyasa için düşüş işareti olarak yorumlandı. Satış çılgınlığı, kripto para piyasasının zaten önemli bir düzeltme yaşadığı, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük paraların fiyatlarının son haftalarda çift haneli oranlarda düştüğü bir zamanda geliyor.

Vitalik’in geçmişte token sattığını ve eylemlerinin piyasa analistleri tarafından sıklıkla incelendiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Ethereum’un kurucu ortağının piyasanın kısa vadeli beklentilerine olan güvenini kaybettiğini öne sürdüğü için son satış çılgınlığı özellikle dikkate değer.

Vitalik Buterin'in Övdüğü Bu Altcoin Uçabilir mi?

Olumsuz piyasa koşullarına rağmen, bazı yatırımcılar kripto paraların uzun vadeli görünümü konusunda iyimser kalmaya devam ediyor. Piyasanın potansiyelinin kanıtı olarak, büyük şirketler tarafından Blockchain teknolojisinin artan şekilde benimsenmesine ve DeFi’ye artan ilgiye işaret ediyorlar. Kripto para piyasasının Mart ayı haber takvimine Kriptokoin.com‘un bu yazısından göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Vitalik Buterin Dopingiyle Bu Altcoin 30x Yaptı! Bu ise Çöktü!