Vitalik Buterin, Bu Altcoinler İçin Uyardı: Almayın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
709 görüntülenme
Vitalik Buterin, Bu Altcoinler İçin Uyardı

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, gün içinde yaptığı açıklamalarda yatırımcıları bazı altcoin projelerinden uzak durmaları konusunda uyardı. Buterin’in tavsiyeleri, kendisine gönderilen meme coin’leri satmasının ardından meydana gelen çöküşü takiben geliyor.

Vitalik Buterin’in 700.000 dolarlık satışı büyük tepki topladı

Kriptokoin.com olarak Vitalik Buterin’e airdrop olarak gönderilen ve daha sonra sattığı altcoin’lere bu yazıda yer verdik. Buterin’in 700.000 dolarlık satışı kripto topluluğundan büyük tepki topladı. Piyasa boşaltılan 3 altcoin %100’a varan değer kaybı yaşadı. Ethereum kurucusu bugün r/Testingtesting62831 subReddit’te bir yazıda, bazı kripto paraların veya projelerin shitcoin olduğunu iddia eden bir mesaj yayınladı. Buterin’e göre yatırımcılarına büyük olasılıkla para kaybettirecek bu altcoin’lerden uzak durmak gerekiyor:

Örneğin DragonBite (BITE) veya bu forumda tartışılan diğer birçok kripto para, shitcoin’dir, hiçbir kültürel veya ahlaki değeri yoktur ve muhtemelen onlara yatırdığınız paranın çoğunu kaybedersiniz. Ben bu projelere büyük ölçüde karşıyım.

Reddit’teki kripto topluluğu bir süredir BITE ve diğer düşük değerli meme coin’ler hakkında tartışmaları gündeme taşıyor. Ayrıca Buterin’de bu projeleri desteklemediğini defalarca söylemiş ve kendisine airdrop olarak gönderilen tüm token’leri satmıştı. Bu kripto paraların arkasındaki ekipler, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i bir reklam olarak kullanmaya çalışıyor. Yine de, şu anda piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu’nun bu yöntemle başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor:

Geçen Mayıs ayında anonim geliştiriciler, Buterin’e toplam SHIB token arzının %50’sini hediye ederek Buterin’in elindeki toplamı yaklaşık 505 trilyon SHIB’e veya o sırada kabaca 8 milyar dolara çıkardı. Geliştiriciler bunu yaptılar çünkü tokenleri Buterin’e göndermenin tokenları etkili bir şekilde yakacağını (yani dolaşımdan çıkaracağını), arzı azaltıp talebi artıracağını düşündüler.

“Ben bu projelere büyük ölçüde karşıyım”

Buterin 7 Mart’ta, kendisine airdrop olarak gönderilen MOPS, CULT, SHIK ve BITE gibi tokenleri Ethereum’a dönüştürdü. Satışların ardından SHIK fiyatı %95’in üzerinde değer kaybetti. Buterin, Reddit’te yazdıklarında düşük değerli meme veya shitcoin’lere “büyük ölçüde” karşı olduğunu söylüyor.

Vitalik Buterin geçmişte tokenleri satarak büyük fiyat dalgalanmalarına yol açtı

Buterin, 2021’de milyarlarca değerinde SHIB yakarak büyük tartışmalara yol açmıştı. Hatta bu fonların bir kısmını Hindistan COVID-19 Yardım Fonu da dahil olmak üzere hayır kurumlarına bağışladı. Tüm olayı düşünerek, “bu tür bir güç odağı olmak istemediğini” söyledi.

Diğer dump olayları arasında, 2022’de 25 trilyon tokeni serbest bıraktığı SHIT adlı bir token yer alıyor. Piyasa meraklıları, aktiviteyi görmek için genellikle Buterin’in cüzdanını izliyorlar ve herhangi bir eylem, büyük fiyat dalgalanmalarına neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB 5 Sıcak Gelişme Listeleme Var
SHIB İçin 5 Sıcak Gelişme: Büyük Listeleme Var! Yaklaşık iki yıldır beklenen Shiba Inu’nun (SHIB) Katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium bu hafta kullanıcılara açılacak. Duyuru ekosistem tokenlerini çift haneli yükseltirken, bu 5 sıcak gelişme rallinin uzamasına yardımcı olabilir… Shiba Inu ekibi Shibarium lansman haftasını resmi olarak...
Buğra Çağlar 3 hafta önce