Trader, Vitalik Buterin Etkisiyle Bu Altcoin’den Büyük Kâr Aldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
366 görüntülenme
Vitalik Buterin Etkisiyle Bu Altcoin'den Aldı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kendisine reklam amacıyla airdrop olarak gönderilen meme coin’leri satmasıyla keskin bir düşüş başlattı. Bu esnada, bir trader neredeyse %100’e varan düşüşten ciddi kar sağlamayı başardı.

Vitalik Buterin kaynaklı düşüşten 186 ETH kazandı

Gelişmenin başlangıcına Kriptokoin.com‘un bu yazısında yer verdik. Buterin’e gönderilen 3 meme coin’den biri olan Shikoku Inu (SHIKO), satışın ardından %100’lük feci bir düşüşe tanık aldı. Ancak bazı trader’lar durumu kazanca çevirmeyi başardı.

Lookonchain tarafından sağlanan işlem kayıtlarına göre, SmartMoney ve bir arbitraj trader’ı Buterin’in satışını hemen fark etti ve dip seviyelerden yüklü miktarda SHIKOKU satın aldı. Trader’lar, kısa süre sonra ralli yapan meme coin’i zirve fiyattan satmayı başardı.

Ayrıntılarda, büyük kar eden trader’lardan biri SmartMoney, 14 ETH ile 34.2T SHIKOKU satın aldı ve 12.2 trilyon SHIKOKU’yu 38.36 ETH’ye, 10 trilyon SHIKOKU’yu 26.24 ETH’ye sattı. 10 trilyon SHIKOKU’yu başka bir cüzdana transfer etti. Trader şu anda 2 trilyon SHIKOKU’ya sahip. Diğer arbitrajcı 6 ETH ile 38 trilton SHIKOKU satın aldı ve 89.6 ETH’ye sattı.

Vitalik Buterin’in işlemleri

Etherscan’e göre, 7 Mart’ta Buterin’e ait bir cüzdan 380,3 ETH (595.448 dolar) karşılığında 500 trilyon SHIKOKU (SHIK), 58.1 ETH (91.021 dolar) karşılığında yaklaşık 10 milyar Cult DAO (CULT) ve 1.25 ETH (1.950 dolar) karşılığında 50 milyar Mops (MOPS) sattı.

Tokenlerin düşük likiditesi satışların fiyatları doğrudan etkilemesine neden oldu. CoinMarketCap verilerine göre tokenlardan en büyük fiyat düşüşü, Buterin’in satışından sonra %86 düşüş kaydeden SHIK oldu.

Vitalik Buterin neden satmayı tercih etti?

Kripto topluluğundan bazıları, Buterin’in tokenler üzerindeki büyük etkisi göz önüne alındığında satış kararından duyduğu hayal kırıklığını paylaşırken, diğerleri bunun, çoğu ülkede gelir vergisine tabi olan airdrop almanın vergi sonuçlarından kaynaklandığını öne sürdü.

Düşüş devam edebilir mi?

Kripto para piyasasında ani bir fiyat düşüşü alışılmadık bir durum değildir, çünkü piyasa oldukça volatildir ve dalgalanmalara tabidir. Bununla birlikte, bu tür aşırı düşüşler panik satışına neden olabilir ve durumu daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle, yatırım yapmadan önce dikkatli olmak ve bir kripto para biriminin uzun vadeli potansiyelini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Son satışlara rağmen, SHIKOKU son derece likit olmadığı için gelecekte toparlanabilir ve yatırımcılar nispeten önemsiz bir alım hacmi sağladıktan sonra fiyatı yükselebilir. Bununla birlikte, yatırımcılar, kayıpları önlemek için herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce her zaman kapsamlı araştırma ve analiz yapmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

9 Analist, FED Sonrası Altın Fiyatı İçin Uyardı: Neler Bekleniyor?
9 Analist, FED Sonrası Altın Fiyatı İçin Uyardı: Neler Bekleniyor? Altın fiyatı, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonist baskıları azaltmak için faiz oranlarının beklenenden daha yüksek olması gerekebileceğini söylemesinin ardından Çarşamba günü bir haftanın en düşük seviyesine geriledi. Analistler, son gelişmeler ışığında piyasaları yorumluyor ve tahminlerini...
Vural Erkan 2 hafta önce