Reklamı kapat

Vitalik Buterin Gizemli Tweetler Attı: Önemli Bir Şey Olacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
4 görüntülenme
Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde kripto para birimi topluluğunu şaşırttı. Şifreli bir tweet paylaştı. Ancak kısa bir süre sonra, durumun şaka olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde kripto para birimi topluluğunu şaşırttı. Şifreli bir tweet paylaştı. Ancak kısa bir süre sonra, durumun şaka olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, piyasadaki FUD ile dalga geçti

 Buterin, ayrıntıya girmeden “önemli bir şeyin” gerçekleşmek üzere olduğunu tweetledi. Bunu, “söylentilerden” duyduğunu açıkladı. Kanadalı programcı, “Lütfen her şeyi erken öğrenen insanlarla olan seçkin sosyal bağlantılarımın beni havalı yaptığı gerçeğini kabul edin. Lütfen kendi havalı imajımı doğrulamama yardım edin,” diye ekledi. Tuhaf tweet karşısında şaşkına dönen kripto para topluluğu, Buterin’in troll olup olmadığını anlamaya çalıştı.

Buterin’in örtülü uyarısı, önde gelen risk sermayedarı Paul Graham’ın güvenilir bir kişiden duyduğu bilgilere dayanarak kripto para birimi ekonomisinin “sistemik bir risk” yaşamak üzere olduğunu söylediği kıyamet yüklü bir tweet’in ardından geldi. “Somut bir şey bilmiyorum ama yatırımım olsaydı endişelenirdim” dedi. Yani Buterin, Graham’ın kıyamet uyarısıyla dalga geçiyor gibi duruyor.

Bir Twitter kullanıcısı, “Kripto için yaklaşan bir sistemik riski tahmin etmek, İngiltere’de yağmur yağacağını tahmin etmek gibidir. Evet, siz buna haber dediniz. Haber değil,” diye yazdı. Kripto para birimi topluluğu, Graham’ın tweet’ini anlamsız korku, belirsizlik, şüphe (FUD) olarak görmezden geliyor. Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, diğer büyük şirketlerin FTX krizinden etkilenip etkilenmeyeceği konusunda hala endişeler var.

Buterin, FTX probleminden bahsetti

Bu sırada Vitalik Buterin, FTX’in çöküşünün ardından konuştu. Kripto paranın en büyük siyah kuğu olaylarından birine dair düşüncelerini ve bazı olumlu yönlerini sundu. 20 Kasım Bloomberg röportajında ​​Buterin, FTX’in çöküşünün tüm kripto ekosistemi için dersler içerdiğini söyledi. Dağıtık defterin temel istikrarının ve kripto varlık ekonomisine güç veren teknolojinin sorgulanmadığını kabul etti. Bu örnekteki (ve ondan önceki birkaç örnekteki) sorun teknoloji değil, insanlardı.

Buterin ayrıca FTX çöküşünü “büyük bir trajedi” olarak nitelendirdi. Ancak bunun Ethereum topluluğundaki birçok kişinin merkezileşme konusundaki konumunu yeniden teyit ettiğini ekledi. Bu durumun, insanların üzerinde açık ve şeffaf koda güvenmeyi içerdiğini de sözlerine ekledi. Hafta sonu Buterin, iflas kanıtıyla “güvenli bir CEX” sahibi olmaya yönelik bir rehber yayınladı.

Devlet lisansları, denetçiler, kurumsal yönetişim ve borsa işleten kişilerin arka plan araştırmaları gibi yalnızca “fiat yöntemlerine” güvenmek yerine, borsaların “zincirde tuttukları fonların kendi hesaplarını kapatmak için yeterli olduğunu gösteren kriptografik kanıtlar” oluşturabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX hackerının hamlesiyle dikkat çeken altcoin Ren (REN), yeni bir gelişme duyurdu. Proje, Alameda/FTX çöküşüne cevaben Ren 2.0’ı açıkladı. İşte detaylar…
FTX Etkisiyle Batacak Denen Altcoin’den Büyük Haber! FTX hackerının hamlesiyle dikkat çeken altcoin Ren (REN), yeni bir gelişme duyurdu. Proje, Alameda/FTX çöküşüne cevaben Ren 2.0’ı açıkladı. İşte detaylar… FTX hackerı Ethereum satarken dikkatleri Ren’e çekti “FTX Accounts Drainer” olarak bilinen Ethereum cüzdanı, 27. en...
Aslı Dinçer 2 hafta önce