Reklamı kapat

Vitalik Buterin : Kripto Balonunun Kuyruğundayız!

Osman Kuzucu
Osman Kuzucu 1 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Dün twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile kripto balonunun sonuna geldiğimizi belirten Vitalik, kriptoda bir yükseliş beklentisinin sinyallerini verdi.

Bitcoin 20.000, Ethereum 1.500 Dolar’ı Görmüştü!

“Şaşıran biri var mı? Kripto balonunun kuyruğunun ucundayız”

Özellikle 2017 yılının sonlarına doğru Bitcoin, Ethereum ve diğer tüm alt koinler aşırı değer kazanmış ve rekor seviyeleri test etmişlerdi. Ancak bu yükselişin balon olduğunu bir çok kripto uzmanı belirtmiş ve çok uzun sürmeden kademeli olarak fiyat düşüşü yaşanmaya başlamıştı.

Konu ile ilgili Vitalik Buterin de bir hayranının “kripto internet trafiği düşüyor” şeklinde paylaştığı görsele yaptığı yorumda “Şaşıran biri var mı? Kripto balonunun kuyruğunun ucundayız.” şeklinde kendi fikrini açıkladı.

Bu tweetin ardından çeşitli platformlarda kripto tutkunları Vitalik’in haklı olduğunu ve kripto fiyat balonunun artık sona ermek üzere olduğunu belirtti.

Market Döngüsü Tekrar Başlayacak Mı?

Bir çok analiste göre marketler belirli trendleri ve desenleri takip ediyor. Vitalik’in bahsettiği ise bir döngünün neredeyse bitmek üzere olduğu ve döngünün tekrardan başlayacak olması. Klasik market döngüsü şu şekilde işliyor;

  1. Sabit fiyatlı bir ürüne olan ilgi artıyor
  2. İlginin artmasıyla fiyat artışı başlıyor
  3. Fiyat artışı devam ettikçe ilgi de artıyor ve fiyat zirve yapıyor
  4. Zirve yapan fiyat yatırımcıların kâr almasıyla birlikte düşmeye başlıyor
  5. Fiyat durdurulamayacak şekilde düşmeye devam ediyor ve ilgi azalıyor
  6. İlginin azalması ve fiyatın düşmesiyle birlikte market tekrardan dengeye geliyor.

Bir çok kripto uzmanına göre kripto marketi şu anda 6. adımı yaşıyor ve sonrasında tekrardan bir katalizör ile döngü baştan başlayacak şeklinde açıklamalar yapıyorlar. Ancak tabii ki de hiç bir zaman markette ne olacağını net olarak bilmek imkansız ve marketi zamanlamak çok zor bir iş. İlerleyen günlerde neler olacağını ise hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Blockchain Network 1
Blockchain İle Tıbbi Geçmiş Takibi Artık Çok Kolay 21. Yüzyılın parlayan yıldızı blok zinciri teknolojisi hayatımızı pek çok alanda daha kaliteli hale getirecek. Blockchain’in en büyük avantajlarından birisi ise dağıtık veri tabanı ile kişisel bilginin korunması ve kişisel verileri muhafaza edilmesi çok daha kolay hale...
Burak Can Senyelli 1 Ağustos 2018