Reklamı kapat

Vitalik Buterin Piyasayı Yorumladı: Bu 2 Altcoin Başarısız Değil!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
3 görüntülenme
Vitalik Buterin Piyasayı Yorumladı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, FTX’in iflasının altcoin piyasası üzerindeki etkileri hakkında konuştu. Kurucusu Sam Bankman-Fried’in son zamanlardaki politik oyunlarının asıl sebeplerden biri olduğunu söyledi.

Vitalik Buterin, krizi politik hamlelerin tetiklediğini söylüyor

Buterin, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in siyasi liderlere yaptığı bağışlara değindi. Piyasayı doğrudan etkileyen krizin bundan kaynaklandığını söyledi. Ethereum kurucusu, FTX’in genel merkezinin ABD’li düzenleyicilerin baskısı nedeniyle Bahamalar’da olduğunu söylüyor. Ayrıca, konumun kısmen ABD’deki gibi düzenleyici bir çerçevenin olmaması nedeniyle seçildiğini belirtti.

Vitalik Buterin Bu Altcoin İçin Uyardı

Çöküş bu altcoin’ler için başarısızlık anlamına gelmiyor

Buterin, FTX, “siyasi olarak çok bağlı olan ve görünüşe göre SEC’den eylemsizlik mektubu almak için oldukça çaba sarf eden bir kişi tarafından yürütülen bir borsaydı. Her türden politikacıya büyük miktarda bağışta yaptı. Bu da iflasının nedeniydi” diyor. Ayrıca, iflasa rağmen Ethereum gibi birkaç büyük bilet projesi olduğunu da sözlerine ekliyor. Buterin’e göre Solana’nın (SOL) değer kaybı da projenin başarısızlığı anlamına gelmiyor.

Ethereum kurucusuna göre, DeFi ve kişisel saklama seçenekleri daha iyi çalışıyor

Buterin, insanların merkezsiz platformlar yerine merkezi olanları tercih etmek zorunda kaldığını söyledi. Bunun nedeni merkezi borsaların kripto para saklama konusunda kolaylık sağlaması. Kendi ifadeleriyle:

Kendi kendine cüzdan kurmak hala zor gibi. Güvenli cüzdanlara sahip olmanın bir yolunu bulmalısınız, donanım cüzdanınızı yanınızda taşımanız ve tüm kelimeleri ve birçok karmaşıklığı yazmanız gerekiyor. Ama merkezileştirilmiş seçeneklerde bu konuda bariz kolaylık sağlıyor.

FTX Hack Açıklaması Yaptı: Hesaplar Kara Listeye Alındı!

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan FTX’in iflası, kripto para piyasasına şok dalgaları göndererek milyonlarca yatırımcıyı korkuttu. Sonucunda kripto para piyasasını daha da karıştırdı. Bununla birlikte, aşırı kaldıraçlı bir borsa olarak, iflası şimdi tüm piyasayı tehdit ediyor.

Vitalik Buterin, kötü şöhretli Mt. Gox ve Terra çöküşlerine kıyasla FTX’in yaptığının daha büyük bir aldatmaca olduğuna inanıyor. Ethereum kurucusu, Mt. Gox ve LUNA ekosistemlerini yöneten insanların kabataslak “göründüğüne” söylüyor. Buterin ayrıca, “FTX’in tam tersi olduğunu ve tam uyumluluk erdem sinyali verdiğini” söyledi. Bu arada, Binance CEO’su CZ, FTX’te kullanıcı fonlarını kötüye kullandığı için hayal kırıklığını dile getirdi. CZ’ye göre, FTX krizi düzenleyici kabul ve ana akım açısından sektörü birkaç yıl geriye götürdü. Buterin, FTX’in yanlış yapmasının yarattığı olumsuz etkiyi göz önünde bulundurarak, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e karşı şunları söyledi:

Önemli bir figür olarak SBF, yaşadıklarını hak ediyor. Batması da topluluk değerlerinin yeniden onaylanması açısından daha sağlıklı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Fırlayacak mı
Bu Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu! Fiyat Fırlayacak mı? Polygon ve Meta’nın işbirliği ardından ilk on arasından bir altcoin projesi daha NFT sektörüne yönelik çalışmalarını hızlandırıyor. Önümüzdeki günlerde Web3 ve NFT alanlarından yeni işbirlikleri görebiliriz. Köklü bir altcoin daha yeni NFT platformunu duyurdu Piyasa değerine göre...
Buğra Çağlar 3 hafta önce