Vitalik Buterin’in Favori Tercihi Bu Altcoin Oldu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.097 görüntülenme
Vitalik Buterin'in Favori Tercihi Bu Altcoin Oldu!

USDC depeg’in ardından kripto para piyasasında büyük bir dalgalanma yaşandı. Bu süreçte, piyasanın önemli isimleri bile piyasa oynaklığına karşı gardını aldı. Lider altcoin Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin, piyasada herkesin aşina olmadığı tokenleri basmak için 500 ETH yatırdı.

Vitalik Buterin’in ilginç altcoin tercihi!

Ethereum kurucusu ve CEO’su Vitalik Buterin, RAI tokenini basmak için Reflexer protokolüne 500 ETH gönderdi. Buterin, RAI tokenini daha sonra USDC’yle takas etti. Bu hareket, o sırada zorlu piyasa koşulları nedeniyle çok ilgi çekiciydi.

Ethereum’un kurucu ortaklarından biri olan Buterin, dalgalı piyasa koşullarında garip seçimler yapmasıyla tanınıyor. Kısa süre önce ETH’sini USDC’yle değiştirmek için Reflexer platformunu kullanmaya karar verdi. Buterin’in bu hareketi on-chain kripto dedektifi PeckShieldAlert’ın radarına yakalandı ve PeckShieldAlert, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Vitalik etiketli adres, 150 bin RAI basmak için Reflexer’a 500 ETH yatırdı ve 132.5k RAI’yi 378.5k USDC ile takas etti. Ek olarak, son 3 saat içinde 17.5k RAI’yi 50k DAI ile değiştirdi.

Ethereum mucidi, neden RAI’yi kullanmayı tercih etti?

Kripto para kullanıcıları için merkezi olmayan Reflexer protokolü, istikrar sağlamak için bir stablecoin platformu olarak çalışır. Bunu yapmak için web sitesi, ETH tarafından desteklenen bir stablecoin olan RAI’yi kullanır. Kripto piyasasının liderleri olan Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH)’nin oynaklığıyla karşılaştırıldığında, RAI’nin daha stabil olması bir tercih nedeni olabilir.

Buterin’in ETH’sini USDC’ye dönüştürmek için RAI kullanma tercihi, çeşitli nedenlerle kritik öneme sahip. Çünkü, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası son günlerde büyük dalgalanmalar yaşıyor. Uzmanlara göre bu hamle, ilk olarak, Ethereum’un kurucu ortağının bile piyasa oynaklığına maruz kalmasını azaltmanın yollarını aradığını gösteriyor. Bu nedenle, fiyatı düşen ETH’sini o sırada USDC’ye dönüştürmek için RAI’yi kullanabilirdi.

Altcoin

İkinci olarak, Buterin’in eylemi, merkezi olmayan stablecoin’lerin kripto para biriminde nasıl giderek daha önemli hale geldiğini vurguluyor. Geçen yıl boyunca, stablecoin’ler, kullanıcıların kripto para volatilitesini azaltırken Blockchain teknolojisinin avantajlarından yararlanmaya devam etmeleri için bir çözüm olarak popülaritesini artırdı. Son günlerde piyasadaki dalgalanmaların nedenlerinden birisi olan USDC depeg’in altında yatan sürecin 1 dolar sabitinin geri alınmasıyla sonuçlanması neredeyse muhtemel. Bununla birlikte, Buterin’in kararı, kripto para birimi alanındaki en etkili figürlerin bile bundan faydalandığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Tartışmalı Altcoin İçin 30x'lik Hamle!
Binance’den Tartışmalı Altcoin İçin 30x’lik Hamle! Kripto para piyasası son günlerde, batan Silicon Valley Bank’taki rezerv mevduatları nedeniyle zor günler geçiren Circle’ın stablecoin’i USD Coin (USDC) etrafında gelişen olaylara kilitlendi. USDC’nin dolar çıpasını kaybetmesi, piyasada bir panik satışını tetikledi ve Bitcoin ve altcoin...
Vural Erkan 2 hafta önce