Reklamı kapat

Volkswagen AG’nin Eski Araştırma Müdürü IOTA’ya Katılıyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 3 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Geçtiğimiz günlerde, Berlin merkezli IOTA kurumu Dr. Klaus Schaaf’ın IOTA’ya resmi olarak katıldığını duyurdu. Volkswagen AG mezunu olan Schaaf, yaklaşık 30 yıl boyunca orada çalışmış ve IOTA denetleme kurulu üyesi Johann Jungwirth tarafından kurulan Volkswagen Group Digitalisation’ın bir parçası olmuştur.

Klaus ayrıca otomobiller için en son çıkan uygulamaların test edildiği Almanya’daki ilk halka açık City-Wifi olan “Wireless Wolfsburg” müdürü de olmuştur.

IOTA kurumu, otomobillerin “dijital platformlar” haline geleceğine, aracı çevreleyen dijital hizmetlerin ve içeriğin “otomobilin kendisinden daha önemli” olacağını düşünüyor. Araba üreticilerinin teknolojiye uyum sağlaması gerektiğine aksi takdirde değerini yitireceğine inanıyor.

Ulaşım Bozukluğu

IOTA kurumuna katıldıktan sonra Klaus şunları söyledi:

“Otomotiv dünyası, Software-over-the-Air (yeni yazılımların kablosuz olarak iletimi),  Talep Üzerine İşlev ve Otonom Sürüş gibi yeni teknolojiler tarafından altüst olacak. Bu teknolojik gelişmeler sonucunda daha az kişi araba sahibi olacak ve ulaşım da bir hizmet modeli olacaktır.

Bu yıkıcı teknolojileri desteklemek için Dağıtılmış Veri Tabanı Teknolojisi (DLT) önemli bir rol oynayacaktır. IOTA ve Tangle, yeni ekosisteminin gereksinimlerine uygun ve gelecek odaklı bir teknoloji sunmaktadır. IOTA kurumunun bir parçası ve destekçisi olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. ”

IOTA’nun kurucusu olan David Sonstebo, bloğunda şunu yazdı:

“Klaus’un resmi olarak kurumumuza katılmasından çok memnunuz. Özellikle modern otomobiller alanında ve bu otomobillerin nesnelerin interneti (IoT) ile kesiştiği noktada on yıllara dayanan sıradışı deneyimi, onu IOTA projesinin vizyonunu gerçekleştirmemize yardımcı olacak ideal bir danışman haline getiriyor.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Coinbase’in Son Hamlesiyle Ciddi Anlamda Güçlenebilir Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan, ABD’nin en büyük, dünyanın da en prestijli borsalarından olan Coinbase, kurumsal yatırımcılar için kripto paraları tıpkı geleneksel yatırım fonları gibi saklamayı olanaklı kılıyor. Bu gelişme uzun süredir konuşulan ve Bitcoin ile altcoinlerin...
Serkan Eser 3 Temmuz 2018