Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
786 görüntülenme
Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Wall Street Analistleri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeni zirvelere ulaşabileceği konusunda iyimser.

Bu kripto para için yükseliş olabilir mi ?

Barron’un raporlarına göre, piyasa tekniklerinin aşağı yönlü tahminlerine rağmen, Bernstein analistleri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeni zirvelere ulaşabileceği konusunda iyimser. Firmanın analistleri, sektörün yaşadığı her kıştan sonra üstel getirilerle geri sıçrama ve dip seviyelerinden kurtulma konusundaki harika geçmiş performansına dikkat çekti. Bernstein’ın iyimserliği, internet kullanıcıları arasında artan benimseme nedeniyle uzun vadeli büyüme vaadine odaklanıyor.

Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Olumsuz makro koşullar ve düzenleyici tehditler gibi kripto için bir ayı durumu mevcut olsa da, blockchain teknolojisindeki gelişmeler gelecekte bu zorlukların üstesinden gelebilir. Nihayetinde, yatırımcılar, zaman içinde önemli getiriler görmeyi planlıyorlarsa, uzun vadeli tüketici benimsemeye odaklanmalıdır. Geçen yıl, kripto para piyasası için sayısız zorluk getirdi. Bitcoin, 2021 yılını önemli ölçüde düşük kapattı ve değerinin %65’ini kaybetti. Fiyattaki bu düşüş, 2021’de kaydedilen %60’lık bir kazançla ve 2020’de gözlemlenen neredeyse dört kat artışla taban tabana tezat oluşturuyor. Ayı piyasası koşulları, amiral gemisi kripto para biriminin %74’lük bir düşüş yaşadığı 2018’i anımsatıyor. FTX tokenindeki son çöküş ve Federal Rezerv’in agresif oran artışları nedeniyle zayıf risk iştahı, Bitcoin fiyatlarının yıl sonuna kadar aşağı doğru itilmesinde rol oynadı.

Ayı piyasasının sonu işaret edildi

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, çok önemli bir teknik göstergenin Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasının sonunu işaret edebileceğini söylüyor. Kripto analisti Kevin Svenson, 118.900 Twitter takipçisine, aşağı hareketlerin yukarı hareketlere oranını ölçen Bitcoin’in haftalık göreceli güç endeksinin (RSI), çapraz direncini kırmaya yakın olduğunu ve BTC boğalarının biraz ivme kazanmaya başladığını gösteriyor. Analist Bitcoin’in iki yıllık RSI direnci düşüş trendini sona erdirecek olası bir haftalık RSI patlamasına çok yakın olduğunu belirtti.

Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Yeni bir video güncellemesinde Svenson, olası bir RSI çıkışının önemini açıklıyor. Sözlerinde, bunun muhtemelen şimdiye kadar tüm ayı piyasasında Bitcoin için en önemli noktalardan biri olduğunu vurguluyor. Analiste göre, haftalık bir RSI kırılması, BTC için büyük bir trend değişikliğine işaret edebilir. Haftalık RSI sürünerek yükselirken Svenson, Bitcoin’in “olası bir büyük yükseliş için konumlandığını” söylüyor. Kripto analisti, RSI uzun vadeli direncini ortadan kaldırırsa, BTC’nin 21.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere BTC, 16.850$’dan el değiştiriyor. BTC, Svenson’ın hedefine ulaşırsa %25’in üzerinde bir artış potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Mucidi Fonları Kumarda Kaybetti: Çakıldı!
Bu Altcoin Mucidi Fonları Kumarda Kaybetti: Çakıldı! NFT serisi ve kripto para kurucusu, müşteri fonlarını kumarda kaybettiğini itiraf ettikten sonra altcoin düşüşe geçti. Altcoin ve NFT serisi düşüşte Kripto para birimi CluCoin (CLU) ve popüler NFT serisi Goobers’ın kurucusu DNP3’ün bütün müşteri fonlarını kumarda...
Emre Borsan 4 hafta önce