Wall Street Bitcoin Uzmanı Tom Lee Vergi Gününden Önce Fiyat Artışı Bekliyor

Google News

Fundstart’tan Tom Lee’nin Amerika’daki vergi gününe kadar kripto para piyasasında büyük bir artış tahmin ettiği CNBC raporu 5 nisanda yayınlandı.

Perşembe günü yayınlanan raporda Lee, Amerika’dakilerin kripto mülklerinden yaklaşık 25 milyar dolar vergi borçları bulunuyor ve kripto borsalarının da gelir vergileri ödemeleri gerekecek:

“Amerikan yargısının gelir vergilendirmesine maruz kalanlarda bir satış baskısı olduğuna inanıyoruz. 2017 birçok borsa 1 milyar dolardan fazla net gelir elde etti ve sermayelerini Bitcoin/Ethereum  olarak saklıyorlar ancak vergi yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için BTC/ETH satmaları gerek.”

Lee’ye göre “geçmişteki tahminlere göre 1 dolarlık artış kripto Pazar değerini 20-25 dolar etkiliyor.

Kripto dünyası 2018’in ilk çeyreğinde %50 civarı kayıp yaşandığını söyledi, yani BTC ve ETH için şimdiye kadarki en kötü çeyrekti. Ancak, 2017 aralığında kripto dünyasındaki yükselişte yatırım yapıp 20,000 doları görenler kazançlarına göre ödeme yapmaları gerekecek.

Lee’nin Bitcoin Misery Index’i (BMI)  mart ortasında, BTC fiyatları göz önünde bulundurulduğunda  sahiplerinin ne kadar acınası halde olduklarını göstermek için yaratıldı.

“Düzenleyici başlık riski hala tehlikede. Tavırlar ise hala negatif.”

Lee sözlerini şöyle bitirdi, “ama sonuç olarak, 17 nisan (vergi gününden) sonra Bitcoin’in yükselişe geçmesini bekliyoruz.”

Lee yakın zamanda Bitcoin’in mart 2020’de 91,000 doları bulacağını söylemişti. 2018 sonunda ise 25,000 dolar olacağı tahmininde bulundu.

Cointelegraph-Molly Jane Zuckerman

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku