Reklamı kapat

Wall Street’in Kurdu Jordan Belfort: Bitcoin Son Günlerini Yaşıyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 30 Haziran 2018
0 görüntülenme

“Wall Street’in Kurtu” olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, bitcoin fiyatlarının son zamanlardaki gerilemesi hakkında ‘’Ben demiştim.’’ dedi

Youtube kanalında paylaşılan bir videoda, piyasadaki aptalların bitmesiyle Bitcoin için “sonun başlangıcı” olduğunu yani bu düşüşün devam edeceğini söyledi. Belfort, piyasanın “henüz çökmemiş” olduğuna inanıyor ve yatırımcıları “tüm paralarını kaybedebilecekleri” yakın bir başarısızlık hakkında uyarıyor.

Bitcoin’in bir değer biriktirme aracı olmadığına dikkat çeken Belfort, Bitcoin fiyatlarındaki mevcut düşüşünü 2008 ekonomik kriziyle karşılaştırdı.

Belfort, blokzincir teknolojisi konusundaki düşüncelerini daha fazla açıklamaya devam etti. Blokzincire ve kullanım gerekliliklerine inanıyorken Bitcoin’i elinde tutan yatırımcılara “tüm paranı kaybetmek istemiyorsan ayrıl” tavsiyesini verdiğini söyledi. Belfort ayrıca, bu ayın başlarında açıklanan Bank of International Settlement raporuna da değindi:

“Bitcoin’in, paranın yerini alabilecek bir değişim aracı olarak kabul edilmesi için çok fazla sınırlama var.”

“Bitcoin Her Zaman FUD ile Yükseldi”

Kripto para piyasası genellikle FUD‘den etkileniyor ve Belfort’un kendisini dinleyen yatırımcılar arasında FUD yaymaya çalıştığına inanan bazı yorumcular var. Diğer yorumcular, dünyanın en çok tartışılan konularından biri hakkındaki görüşlerini paylaşarak gündemde kalmaya çalıştığını düşünüyor.

Belfort’un Bitcoin’i bu kadar açık eleştirmesi ilk defa görülen bir şey değil. Geçen yılki bir röportajda, kripto para biriminlerinin “sahtekarlık” olduğunu söylemişti. Belfort, ICO‘ları da desteklemiyor ve onlara “şimdiye kadar ki en büyük dolandırıcılık ” diyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Güçlü İndikatöre Göre Bitcoin Fiyatı Yükselecek 2018 yılında yatırımcılarına büyük kayıplar yaşatan Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 8 seviyelerinde değer kazanarak geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıpları telafi etti. Kripto para takasında sıkça kullanılan indikatör ise Bitcoin fiyatındaki yükselme eğiliminin devam edeceğinin sinyallerini veriyor....
Serkan Eser 30 Haziran 2018