Warren Buffett Bitcoin Hakkındaki Olumsuz Yorumlarından Dolayı Kripto Madencisi Tarafından Trollendi!

Google News

Warren Buffet’in kripto dünyasında pek de sevilmediğini söylemek yalan olmaz. Milyarder yatırımcı Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığı konusunda inatçı. Kısa bir süre önce, bir kripto madencisi Berkshire Hathaway yöneticisine olumsuz yorumlarından dolayı seslendi.

Warren Buffet Hiçbir Şey Bilmiyor

Genesis Mining’in kurucularından Marco Krohn’e göre Warren Buffett Bitcoin konusunda bir otorite değil. Hatta, yatırım konusunda çok da bilgili sayılmaz. Başarılı yatırımcılık kariyerine rağmen, “Omaha Kahini” her zaman doğru tahminlerde bulunmuyor. Kendisi de , Google ve Amazon’un potansiyellerini göremediği için pişman. Yıllarca firmanın sermayesini gördükten sonra, Apple’a bile ancak yıllar sonra isteksizce yatırım yaptı. Bütün bunlar da göz önünde bulundurulursa, Krohn insanlara Buffett’in çok da ciddiye alınmaması gerektiğini anlatmak istiyor.

16 Mayıstaki tweetinde Krohn, Buffett’e hatalı yatırımlarını hatırlatan billboardlar gösterdi. Tabelada şöyle yazıyor:

“Warren: Google ve Amazon konusunda yanıldığını söyledin. Belki Bitcon konusunda da yanılıyorsundur.”

Bu kampanyayı daha da anlamlı yapan ise billboardların Buffett’in Omaha’daki ofisinin tam önünde olmaları. Bitcoin konusunda bu kadar sert eleştiri yapan ve FUD iddiaları yayan biri için bu çok da ters bir tepki değil. Berkshire Hathaway CEO’su dijital para için “fare zehiri” dedi. Kripto dünyasından bir çok kişi Buffett’le aynı fikirde değil ve hatta bir kısmı onun bitcoine dair hiçbir şey bilmediğini iddia etti.

Genesis Mining’ten Kripto Farkındalığı Etkinliği

Buffett’i tersleyen billboard aslında, madencilik devinin sürdürdüğü daha büyük bir Bitcoin farkındalık kampanyasının bir parçası. Dünyanın en büyük bitcoin madenlerinden birine de sahip olan firma kriptoyu eleştirenleri açık bir şekilde azarlamalarıyla da biliniyor. Yeni biten New York’taki Consensus konferansında firma “Bankers Against Bitcoin (Bitcoin’e Karşı Bankacılar) himayesinde bir sahte protesto düzenledi. Toplantının konusu birkaç yıl içinde neler olacağına dair insanları aydınlatmak üzerineydi. Parodi gösteride ayrıca Jamie Dimon ve Bitcoin balondur diyenlere göndermeler yapıldı.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Firma ayrıca negatif habercilik anlayışına karşı da sert durdu, özellikle de Bitcoin’e ölüm modunda yazılar yayınlayan platformlara karşı. Eleştirilere karşı çıkmanın yanı sıra firma aynı zamanda insanları Bitcoin’in pratik uygulamaları konusunda da bilgilendirmek istiyor, özellikle de havale konusunda. Kampanyanın prensiplerinden biri de “para göndermek para tutmamalı.”  Dolayısıyla insanlara sürekli, Western Union gibi firmalara yüksek işlemleri ödemektense Bitcoin ile bedava havale yapabileceklerini söylüyorlar.

Krito eleştirmenlerine aynı şekilde karşılık verilmeli mi? Sizce de Warren Buffett bitcoin ve blockchain hakkında hiçbir şey bilmiyor mu? Lütfen fikirlerinizi yorum bölümüne yazın.

Bitcoinist-Osato Avan Nomayo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku