Warren Buffett, Bu Kripto Paralara Dolaylı Yatırım Yaptı!

Warren Buffett Kripto Paralara Yatırım Yaptı
Warren Buffett Kripto Paralara Yatırım Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, önde gelen bir Latin Amerika bankası üzerinden dolaylı olarak kripto paralara yatırım yapıyor.

Warren Buffett, dolaylı olarak kripto para yüklü miktarda yatırım yaptı

Berkshire Hathaway ve en büyük hissedarı Warren Buffett, yakın bir tarihte Brezilya dijital bankası Nubank’a 500 milyon dolar yatırım yaptı. Dijital banka, Aralık 2021’de Nu Holdings olarak halka açıldı. Buffett ise şirkete ek sermayelerle destek veriyor. Şimdi, bu yatırımlar dolaylı olarak kripto para piyasasına akacak.

Nubank, Polygon ile bir ortaklık yoluyla kendi kripto para birimini piyasaya sürüyor. 2023’ün ilk yarısında müşterilerine ücretsiz olarak hediye edeceği bir kripto para birimi hazırlıyor. Yeni bir “çığır açan ödül programının” başlangıcı olacak “Nucoin“, dolaylı olarak Warren Buffett’ın yatırımlarını taşıyacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Nucoin 2023′ün ilk yarısında piyasa sürülecek. Nucoin Genel Müdürü Fernando Czapski, Nucoin’in bankaya daha fazla müşteri çekeceğini temenni etti:

Geleceğe bir kapı açıyoruz. Nucoin, müşteri sadakatini tanımanın ve Nubank ürünleriyle daha fazla etkileşimi teşvik etmenin yeni bir yolu.

Bankanın hamlesi kripto para piyasasına akacak kurumsal fonları temsil ediyor

Nubank’ın Brezilya ve diğer Latin Amerika ülkelerinde 70 milyonun üzerinde müşterisi bulunmaktadır. Plan, özellikle banka müşterilerine Nucoin üzerinden indirimler ve avantajlar sağlıyor. Bu arada Nu Holding, Mayıs 2022’de Bitcoin ve Ethereum için kripto para işlemlerini başlatmıştı. Czapski, bunun şirketi özellikle Blockchain teknolojisi ve kripto para alanında bir adım öne geçireceğini söylüyor. Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal da bankanın bu hareketini övdü. Nailwal, bankanın hamlesine yönelik şunları kaydetti:

Dünyanın en büyük dijital bankacılık kurumlarından birinin kendi kripto para birimini sunması, Blockchain ve kriptonun sunduğu faydanın güçlü bir kanıtı.

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoin'leri Satacağım! Bu 4'ünü Alın

Buffett, Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin yükselişinin en büyük rakiplerinden biriydi. Peter Thiel, Buffett’ı Bitcoin’in bir numaralı düşmanı olarak etiketliyor. Ancak Warren Buffett zaten her zaman değerli şirketlere yatırım yapmanın savunucusuydu. Efsane yatırımcı, güçlü bir özelliğe sahip olduğuna inandığı, tüketicilerin istediği ve ihtiyaç duyduğu ürünlere sahip olduğuna inandığı şirketlere yatırım yapıyor.

“Dünyadaki tüm Bitcoin’i 25 dolara satın almazdım”

Bu ifade, bu yılın Mayıs ayındaki Berkshire Hathaway hissedarları toplantısından geldi. Buffett, Bitcoin veya kripto hakkındaki olumsuz görüşleriyle bir kez daha gündeme geldi. Toplantıda söylediklerinin bir kısmı şu şekilde:

Dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olmam için bana 25 dolara teklif etseydiniz, kabul etmezdim. Çünkü onunla ne yapacağım? Öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak.

Kriptokoin.com olarak Warren Buffett’in güncel yatırımcılarına bu makalede yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Warren Buffett, Bu Kripto Paralara Dolaylı Yatırım Yaptı!