Web 3.0 Coinleri Zıplarken Elon Musk’tan Web3 Yorumu Geldi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 20 Aralık 2021
24 görüntülenme
elon musk reuters 1200

Tesla CEO’su Elon Musk, Web 3.0 coinleri yükselişteyken sektöre dair eleştirilerde bulundu. En büyük Dogecoin destekçisi, Bill Gates’in David Letterman ile yaptığı eski röportajı izleyen melek yatırımcı Jason Calacanis’in bir klibini yayınladı. Musk’ın tweet’inde dikkat çeken ifade “Web3’ün gerçek olduğunu öne sürmüyorum, şu anda gerçeklikten çok pazarlama modası gibi görünüyor” oldu. Teknoloji milyarderi, geleceğin tahmin edilemez olduğunu düşündüğü için 2051 yılını “çılgınca fütüristik” olarak tanımlıyor.

Elon Musk’a göre Web3 coinleri, “gerçeklikten uzak bir pazarlama modası”

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla CEO’su Elon Musk, son tweet’inde Web3’ün tam olarak gerçek olmadığını ve “şu anda gerçeklikten çok pazarlama modası” gibi göründüğünü yineliyor. Bununla birlikte, konseptin gerçeğe dönüşebileceğine ve Web3’ün tüm potansiyelinin 2051 yılına kadar yakın gelecekte ortaya çıkabileceğine inanıyor. Bunun üzerine Musk, Bill Gates’in David Letterman ile eski röportajını izleyen Jason Calacanis’in bir klibini paylaştı. Röportajda Gates, internet kavramını (Web1’e atıfta bulunarak) kullanıcıların herhangi bir zamanda içeriğe erişmesine izin verdiğini söyleyerek açıklıyor. Röportajı izleyen melek yatırımcı Calacanis ise internetin herkesin herhangi bir şeyi neredeyse hiç gözetleme olmadan yayınlamasına izin verdiği için Gates ile aynı fikirde. Bu tweet’in altına Elon Musk’un yorumları şunlar oluyor:

Web3’ün gerçek olduğunu söylemiyorum – şu anda gerçeklikten daha çok pazarlama modası gibi görünüyor – sadece geleceğin 10, 20 veya 30 yıl içinde nasıl olacağını merak ediyorum. 2051 kulağa çılgınca fütüristik geliyor!

Web 3.0 coinleri hangileri?

Facebook’un “Meta” olarak yeniden markalaşması ve artık bir metaverse şirketi olduğunu duyurmasıyla, Web 3.0 ve metaverse coin projelerine eğilim arttı. Piyasanın en güçlü Web 3.0 coin’lerinden bazıları aşağıdaki listededir. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız detaylı Web 3.0 coin rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Chainlink (LINK)
  • Theta Network (THETA)
  • Filecoin (FIL)
  • The Graph (GRT)
  • Helium (HNT)
  • BitTorrent (BTT)
  • Stacks (STX)
  • Arweave (AR)
  • Siacoin (SC)
  • Audius (AUDIO)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

dolphin wave sea jump wallpaper preview
Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin, 7 Büyüğü Devirdi! Bu hafta, Tron Blockchain’in kurucusu Justin Sun altcoin projesindeki yetkilerini devredeceğini ve Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmak için girişimler başlatacağını bildirdi. Tron ağına dair TRX işlemlerini izleyen ve paylaşan Tron Foundation ise, TRX işlem sayılarında ani bir...
Buğra Çağlar 20 Aralık 2021